Wijfje wint 1500 meter en heeft WK-ticket voor het grijpen
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft bij de NK allround in Heerenveen de 1500 meter op haar naam geschreven. De Nederlands kampioene op deze afstand zegevierde in een tijd van 1.54,94. Ze was precies 1 seconde sneller dan nummer twee Antoinette de Jong (1.55,94). Joy Beune reed de derde tijd (1.56,08).
In het algemeen klassement na drie afstanden bleef De Jong aan de leiding. De Friese schaatsster won op zaterdag in Thialf de 500 en 3000 meter. Ze verdedigt op de afsluitende 5000 meter een marge van 2,55 seconden op Wijfje. Beune staat op 14,33 seconden van De Jong.
Wijfje heeft in het eindklassement van de NK allround voldoende aan de tweede plaats om zich te kwalificeren voor de WK allround eind februari in Hamar. De Jong en Ireen Wüst, die zich zondag terugtrok voor de tweede dag van de NK sprint, hebben al een WK-ticket op zak.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
16 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden