Wielrensters Oranje op jacht naar vierde wereldtitel op rij
IMOLA (ANP) - De Nederlandse wielrensters vormen zaterdag in de wegwedstrijd bij de WK in het Italiaanse Imola de te kloppen ploeg. Met Anna van der Breggen heeft bondscoach Loes Gunnewijk de topfavoriete in de ploeg na haar zege donderdag op de individuele tijdrit.
Daar is met Annemiek van Vleuten op het laatste moment nog een kanshebster bijgekomen. De titelverdedigster leek door een val in de Giro Rosa de wereldtitelstrijd te moeten missen, maar met een brace om de gebroken linkerpols gaat ze zaterdag om 12.35 uur alsnog van start.
Dat de Oranje-vrouwen als favoriet voor de titel worden gezien is uit historisch oogpunt niet vreemd. De laatste drie jaar ging de regenboogtrui naar een Nederlandse wielrenster met achtereenvolgens Chantal Blaak, Van der Breggen en Van Vleuten. Met Marianne Vos heeft de ploeg bovendien nog een drievoudig wereldkampioene, die in de Giro Rosa met drie ritzeges goede vorm toonde.
De concurrentie kan onder andere komen van de Italiaanse Elisa Longo Borghini en de Britse Lizzie Deignan. De Poolse Katarzyna Niewiadoma, tweede achter Van der Breggen in de Giro Rosa, geldt als een outsider. De finish wordt verwacht rond 16.30 uur.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Er is voldoende respect bij Lando Norris en Oscar Piastri om elkaar de wereldtitel in de Formule 1 te gunnen. Dat lieten de beide coureurs van McLaren weten in Abu Dhabi. "Daar is geen discussie over. Als een van ons zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 wint, is dat iets om te vieren. Dat snapt ook degene die de titel verliest", zei Piastri.
42 minuten geledenFORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.
10 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.
15 uur geledenZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
15 uur geleden