Wielrenster Van Vleuten en Vos betrokken bij val in Giro Rosa
MADDALONI (ANP) - De wielrensters Annemiek van Vleuten en Marianne Vos zijn donderdag in de slotfase van de zevende etappe van de Giro Rosa ten val gekomen. Van Vleuten was de leidster in de algemeen klassement, Vos had al drie etappes gewonnen. Over de ernst van de verwondingen is nog niets bekend. Volgers meldden dat Van Vleuten naar het ziekenhuis is afgevoerd met mogelijk een gebroken pols. De schade bij Vos zou meevallen.
Omdat de val binnen de laatste kilometer was, verliezen beiden geen tijd. Dat betekent dat Van Vleuten, in afwachting van de uitslag van het onderzoek, nog de leidster is in het algemeen klassement. Mocht haar blessure ernstig zijn, dan zou dat een enorme tegenvaller zijn voor de renster van Mitchelton-Scott. Ze zou volgende week haar wereldtitel verdedigen in de WK wegrace in het Italiaanse Imola.
De rit werd gewonnen door de Belgische Lotte Kopecky. De renster van Lotto-Soudal was na een rit over ruim 112 kilometer van Nola naar Maddaloni in de sprint te snel voor de Britse Lizzy Deignan en de Poolse Katarzyna Niewiadoma.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
15 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
57 minuten geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
1 uur geledenLIWA PALACE (ANP) - Isaac del Toro heeft de eerste etappe van de UAE Tour gewonnen. De Mexicaan van UAE Team Emirates was de snelste in de oplopende laatste kilometer van een verder vlakke etappe. De Nederlandse sprinter Cees Bol snelde naar plek twee.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de derde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
1 uur geleden