Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Van Dijk houdt dubbel gevoel over aan brons

Wielrenster Van Dijk houdt dubbel gevoel over aan brons

IMOLA (ANP) - Ellen van Dijk keek donderdag met gemengde gevoelens terug op haar derde plaats in de individuele tijdrit bij de WK wielrennen in het Italiaanse Imola. "Ik baal achteraf dat ik te traag ben gestart ben", klonk het zelfkritisch. Ze had over 31 kilometer ruim een halve minuut meer nodig dan landgenote Anna van der Breggen die de wereldtitel pakte. "In de tweede ronde deed ik nauwelijks voor Anna onder. Ik rijd zonder oortje en zonder powermeter. Ik wilde wat overhouden voor de tweede ronde, maar achteraf heb ik mezelf te kort gedaan." De Zwitserse Marlen Reusser werd tweede.

Maar, bedacht Van Dijk zich ook: "Ik kom van ver na mijn bekkenbreuk van vorig jaar." Die kostte haar deelname aan het WK in Yorkshire. En dus was er ook enige genoegdoening over een nieuwe podiumplaats op een WK. In 2013 was ze al eens wereldkampioene op het onderdeel. Daarbij was ze normaal gesproken niet eens gestart in Imola. Van Dijk werd pas aangewezen nadat Annemiek van Vleuten zich vanwege een gebroken pols had afgemeld voor de tijdrit.

"Eigenlijk bizar dat ik hier niet had kunnen rijden. Als Annemiek zich niet had afgemeld houden ze een podiumkandidaat thuis. Die regels moeten veranderen", vond van Dijk, die zaterdag ook in de wegwedstrijd uitkomt. Daarin krijgt ze naar alle waarschijnlijkheid ook gezelschap van Van Vleuten, die ondanks haar blessure wil opstappen om haar titel te verdedigen.

Meer uit Sport

Snowboardsters Peperkamp en Van Vreden lopen finale big air mis

LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.

2 uur geleden
Nederland wacht ook na tweede dag Spelen nog op eerste medaille

MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.

4 uur geleden
Bol vindt eerste 800 meter 'leuk, spannend en best hard gaan'

METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.

4 uur geleden
Skiester Vonn na valpartij geopereerd in Treviso

TREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.

4 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem voelde druk na wereldrecord op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."

5 uur geleden
Leerdam op 1000 meter in slotrit tegen titelverdedigster Takagi

MILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.

5 uur geleden
Realistische Huizinga: buitenlanders hebben stap gezet, wij niet

MILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.

5 uur geleden