Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Van der Breggen pakt tweede wereldtitel in Imola

Wielrenster Van der Breggen pakt tweede wereldtitel in Imola

IMOLA (ANP) - Anna van der Breggen is in het Italiaanse Imola op indrukwekkende wijze wereldkampioene wielrennen geworden. De 30-jarige Zwolse voltooide een solo van ruim 40 kilometer en pakte na 2018 haar tweede wereldtitel op de weg. Twee dagen geleden eiste ze ook al de wereldtitel in het tijdrijden op, een 'dubbel' die slechts een keer eerder werd behaald, in 1995 door de Française Jeannie Longo.

Titelverdedigster Annemiek van Vleuten, die ondanks een gebroken pols toch mee deed aan het WK, greep op 1,5 minuut het zilver. Ze klopte in een sprint de Italiaanse Elisa Longo Borghini. Marianne Vos eindigde als vierde.

Op het parcours met twee steile hellingen rond het circuit van Imola bouwde een grote kopgroep met daarin Amy Pieters aanvankelijk een voorsprong van ruim 2 minuten op. Nadat het peloton het gat had gedicht, verhoogde Van Vleuten op de eerste klim, de Mazzolano, het tempo. Op de daaropvolgende demarrage van Van der Breggen had geen van haar concurrentes een antwoord.

Giro Rosa

Van der Breggen greep een week geleden de eindzege in de Giro Rosa, nadat Van Vleuten na een val in de leiderstrui had moeten opgeven. Afgelopen donderdag pakte ze voor het eerst de wereldtitel tijdrijden. De Amerikaanse titelverdedigster Chloé Dygert klokte op het tussenpunt de beste tijd, maar schakelde zichzelf uit met een val. Van der Breggen bleef wel op de fiets en won.

In de wegwedstrijd over vijf ronden om het circuit van Imola liet Van der Breggen er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. De regerend olympisch en Nederlands kampioene sloeg na haar demarrage al snel een flink gat. Ze behield in de laatste ronde van 28 kilometer een voorsprong van 1,5 minuut op het peloton en liep op de twee hellingen zelfs nog weer even verder uit.

Van der Breggen kondigde in mei aan dat ze na de uitgestelde Olympische Spelen in de zomer van 2021 stopt als wielrenster en verder gaat als ploegleider. In haar voorlaatste seizoen veroverde ze vervolgens drie titels die nog ontbraken op haar enorme erelijst: de Nederlandse titel op de weg en de wereldtitel en Europese titel in het tijdrijden.

Meer uit Sport

Zieke wielrenner Brennan (Visma-Lease a Bike) mist Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.

1 uur geleden
Sloveense basketballer Doncic blinkt uit met 60 punten bij Lakers

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.

2 uur geleden
Tennisster Swiatek direct uitgeschakeld in Miami

MIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.

2 uur geleden
Wielrenner Pedersen rijdt Milaan-Sanremo na snel herstel

MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.

15 uur geleden
Judoka Steenhuis beëindigt carrière

NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.

16 uur geleden
Karalis daagt Duplantis uit: ben gevaarlijk als ik plezier heb

TORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."

18 uur geleden
Europees kampioen Chapple kiest rol van underdog op 1500 meter

TORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.

19 uur geleden