Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Van der Breggen pakt tweede wereldtitel in Imola

Wielrenster Van der Breggen pakt tweede wereldtitel in Imola

IMOLA (ANP) - Anna van der Breggen is in het Italiaanse Imola op indrukwekkende wijze wereldkampioene wielrennen geworden. De 30-jarige Zwolse voltooide een solo van ruim 40 kilometer en pakte na 2018 haar tweede wereldtitel op de weg. Twee dagen geleden eiste ze ook al de wereldtitel in het tijdrijden op, een 'dubbel' die slechts een keer eerder werd behaald, in 1995 door de Française Jeannie Longo.

Titelverdedigster Annemiek van Vleuten, die ondanks een gebroken pols toch mee deed aan het WK, greep op 1,5 minuut het zilver. Ze klopte in een sprint de Italiaanse Elisa Longo Borghini. Marianne Vos eindigde als vierde.

Op het parcours met twee steile hellingen rond het circuit van Imola bouwde een grote kopgroep met daarin Amy Pieters aanvankelijk een voorsprong van ruim 2 minuten op. Nadat het peloton het gat had gedicht, verhoogde Van Vleuten op de eerste klim, de Mazzolano, het tempo. Op de daaropvolgende demarrage van Van der Breggen had geen van haar concurrentes een antwoord.

Giro Rosa

Van der Breggen greep een week geleden de eindzege in de Giro Rosa, nadat Van Vleuten na een val in de leiderstrui had moeten opgeven. Afgelopen donderdag pakte ze voor het eerst de wereldtitel tijdrijden. De Amerikaanse titelverdedigster Chloé Dygert klokte op het tussenpunt de beste tijd, maar schakelde zichzelf uit met een val. Van der Breggen bleef wel op de fiets en won.

In de wegwedstrijd over vijf ronden om het circuit van Imola liet Van der Breggen er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. De regerend olympisch en Nederlands kampioene sloeg na haar demarrage al snel een flink gat. Ze behield in de laatste ronde van 28 kilometer een voorsprong van 1,5 minuut op het peloton en liep op de twee hellingen zelfs nog weer even verder uit.

Van der Breggen kondigde in mei aan dat ze na de uitgestelde Olympische Spelen in de zomer van 2021 stopt als wielrenster en verder gaat als ploegleider. In haar voorlaatste seizoen veroverde ze vervolgens drie titels die nog ontbraken op haar enorme erelijst: de Nederlandse titel op de weg en de wereldtitel en Europese titel in het tijdrijden.

Meer uit Sport

Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

1 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

2 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

2 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

3 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

4 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

6 uur geleden
Griekspoor niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.

10 uur geleden