Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenster Kool wint sprint in Simac Ladies Tour voor Wiebes

Wielrenster Kool wint sprint in Simac Ladies Tour voor Wiebes

LELYSTAD (ANP) - De Nederlandse wielrenster Charlotte Kool heeft de derde etappe van de Simac Ladies Tour op haar naam geschreven. De 24-jarige sprintster van DSM-Firmenich won na een rit over 150 kilometer tussen Emmeloord en Lelystad de massasprint.

De Nederlandse Lorena Wiebes eindigde op de tweede plaats, voor Elisa Balsamo uit Italië. Voor Kool is het de tweede zege in de rittenkoers na haar overwinning in de proloog. De Belgische Lotte Kopecky van SD Worx bleef in het bezit van de gele leiderstrui.

"We dachten dat het vandaag niet aan ons was om de achtervolging op ons te nemen en dat pakte goed uit", zei Kool na afloop. "Normaal gesproken doen wij het werk, maar we hadden niet het geel, dus het was aan anderen. Iedereen in het team was daarom fris in de finale en je kunt zien wat een geweldige lead-out we kunnen realiseren."

Overwinning

"We weten dat als ik kan sprinten, ik heel snel ben. Vandaag kon ik dat doen en dat pakte heel goed uit voor ons. Deze etappe was een groot doel voor ons, dus ik ben erg blij om met de ploeg de overwinning te pakken", aldus Kool.

De etappe werd gekleurd door de Nederlandse rensters Anneke Dijkstra en Scarlett Souren, die samen met de Belgische Julie Sap na 10 kilometer op avontuur gingen. De drie pakten snel een ruime voorsprong, maar mede door het werk van SD Worx werd deze weer verkleind. Dijkstra werd als eerste ingelopen door het peloton, waarna Souren en Sap even later volgden. De Nederlandse Riejanne Markus, de nummer 2 van het klassement, ging op ruim 10 kilometer van de streep onderuit, maar kon even later weer aansluiten.

De Simac Ladies Tour duurt tot en met zondag. Zaterdag staat de koninginnenrit met start en finish in Valkenburg op het programma.

Meer uit Sport

Hockeyers in Pro League opnieuw te sterk voor Ierland

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben in de Pro League opnieuw van Ierland gewonnen. Het elftal van bondscoach Jeroen Delmee was in het Wagener-stadion in Amstelveen met 6-2 te sterk. Woensdag won Oranje al met 2-0 van de Ieren.

2 uur geleden
Klaver in Diamond League Oslo vijfde op 400 meter

OSLO (ANP) - Atlete Lieke Klaver is bij de Diamond League-meeting in de Noorse hoofdstad Oslo als vijfde geëindigd op de 400 meter. De Europees kampioene indoor liep een tijd van 50,64 seconden. Ze was niet opgewassen tegen de Amerikaanse Isabella Whittaker, die in het Bislett Stadion in 49,58 won vlak voor de Noorse Henriette Jaeger (49,62) en de Britse Amber Anning (50,24).

2 uur geleden
Steenbergen en De Groot met Nederlandse titels naar WK zwemmen

AMERSFOORT (ANP) - Zwemmers Marrit Steenbergen en Koen de Groot hebben zich bij de NK zwemmen in Amersfoort met een titel op respectievelijk de 100 meter vrije slag en de 50 meter schoolslag geplaatst voor de WK zwemmen volgende maand in Singapore. Ook Kai van Westering veroverde met zijn Nederlandse titel op de 100 meter rugslag een WK-ticket.

4 uur geleden
Medvedev zonder setverlies naar kwartfinales in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Daniil Medvedev is goed begonnen aan het grastoernooi van Rosmalen. De als eerste geplaatste Rus won in de tweede ronde van de Fransman Adrian Mannarino, die als lucky loser tot het hoofdtoernooi was toegelaten. Het werd 7-6 (6) 6-4.

4 uur geleden
Hockeysters boeken in Pro League met 11-2 grootste zege op Spanje

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyvrouwen hebben Spanje in de Pro League kansloos gelaten. Het team van bondscoach Raoul Ehren was in het Wagener-stadion in Amstelveen met liefst 11-2 te sterk. Een dag eerder stonden beide landen ook tegenover elkaar en toen was het verschil met 3-2 een stuk kleiner.

4 uur geleden
Britse sprinter Stewart wint vijfde etappe in Dauphiné

MÂCON (ANP) - Wielrenner Jake Stewart heeft de vijfde etappe van het Critérium du Dauphiné gewonnen. De Britse renner van Israel - Premier Tech was na 183 kilometer tussen Saint-Priest en Mâcon de beste in de sprint voor de Fransman Axel Laurence en de Noor Søren Waerenskjold. Mathieu van der Poel eindigde als negende.

6 uur geleden
Reusser houdt Vollering van zege in eerste etappe in Zwitserland

GSTAAD (ANP) - Demi Vollering heeft in de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland naast de zege gegrepen. De 28-jarige wielrenster van FDJ-Suez werd in de rit met start en finish in Gstaad in de sprint geklopt door medevluchtster Marlen Reusser uit Zwitserland, die daarmee ook de eerste leider wordt. Katarzyna Niewiadoma uit Polen werd op bijna twee minuten derde.

6 uur geleden