Wielrenster Deignan wint Luik-Bastenaken-Luik na solo
LUIK (ANP) - Lizzie Deignan heeft de klassieker Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De Britse renster van Trek-Segafredo kwam na 135 kilometer van Bastenaken naar Luik solo aan. De Australische Grace Brown werd vlak erachter tweede. Deignans ploeggenote Ellen van Dijk werd derde.
In de aanloop naar de beklimming van La Redoute ging een groep van negen rensters ervandoor met daarin Marianne Vos, Van Dijk en Amy Pieters. Met nog zo'n 30 kilometer te gaan versnelde Deignan op de klim en kon geen van de andere wielrensters volgen. De Britse pakte al snel een voorsprong van bijna een minuut. Het peloton, met daarin topfavorieten Anna van der Breggen en Annemiek van Vleuten, zat ruim twee minuten achter de Britse.
Op de Côte de la Roche-aux-Faucons ging Brown in de tegenaanval. De ploeggenote van Van Vleuten bij Mitchelton-Scott kwam tot op twintig seconden van Deignan en zag haar rijden. De Australische kwam er echter niet meer op tijd bij. Van Dijk won het sprintje van de groep erachter voor Vos en Pieters.
Deignan won dit jaar al de GP Plouay en La Course, waar ze Marianne Vos in Nice klopte in de sprint. De 31-jarige Britse was in 2015 wereldkampioen. Het is de eerste keer dat ze Luik-Bastenaken-Luik wint. De eerdere edities werden gewonnen door Van der Breggen (2017, 2018) en Van Vleuten (2019).
Meer uit Sport
OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
9 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
11 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
13 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
17 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
21 uur geleden