Wielrenster Deignan wint Luik-Bastenaken-Luik na solo
LUIK (ANP) - Lizzie Deignan heeft de klassieker Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De Britse renster van Trek-Segafredo kwam na 135 kilometer van Bastenaken naar Luik solo aan. De Australische Grace Brown werd vlak erachter tweede. Deignans ploeggenote Ellen van Dijk werd derde.
In de aanloop naar de beklimming van La Redoute ging een groep van negen rensters ervandoor met daarin Marianne Vos, Van Dijk en Amy Pieters. Met nog zo'n 30 kilometer te gaan versnelde Deignan op de klim en kon geen van de andere wielrensters volgen. De Britse pakte al snel een voorsprong van bijna een minuut. Het peloton, met daarin topfavorieten Anna van der Breggen en Annemiek van Vleuten, zat ruim twee minuten achter de Britse.
Op de Côte de la Roche-aux-Faucons ging Brown in de tegenaanval. De ploeggenote van Van Vleuten bij Mitchelton-Scott kwam tot op twintig seconden van Deignan en zag haar rijden. De Australische kwam er echter niet meer op tijd bij. Van Dijk won het sprintje van de groep erachter voor Vos en Pieters.
Deignan won dit jaar al de GP Plouay en La Course, waar ze Marianne Vos in Nice klopte in de sprint. De 31-jarige Britse was in 2015 wereldkampioen. Het is de eerste keer dat ze Luik-Bastenaken-Luik wint. De eerdere edities werden gewonnen door Van der Breggen (2017, 2018) en Van Vleuten (2019).
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Schaatsster Femke Kok ziet zichzelf vrijdag op de olympische 1500 meter niet als topfavoriet, maar als outsider. "Dit wordt mijn eerste internationale 1500 meter. Dat klinkt eigenlijk best wel lullig, bedenk ik mij nu", vertelde ze lachend na haar training in het Milano Speed Skating Stadium.
15 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
16 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
17 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
18 uur geleden