Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta
L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
Van der Breggen had met de ritzege in de zesde etappe de leiding gegrepen, maar kon op de Angliru het tempo van Blasi niet volgen. De Spaanse, eerder dit voorjaar al winnares van de Amstel Gold Race, maakte de achterstand van achttien seconden op Van der Breggen goed.
Drie wielrensters vormden de kopgroep in de zevende en laatste etappe van deze Ronde van Spanje. Zussen Femke en Riejanne Markus en de Duitse Liane Lippert kregen maximaal ongeveer drie minuten voorsprong en lagen aan de voet van de Angliru nog bijna twee minuten voor. Lippert liet de twee Nederlandse wielrensters vervolgens achter.
Blasi
Met 5,5 kilometer klimmen te gaan haalde de groep van klassementsrensters, waarbij Van der Breggen met Valentina Cavallar nog een teamgenote had, Lippert bij. De Franse Marion Bunel versnelde op ruim 4 kilometer en Blasi reed ook weg bij Van der Breggen. De 23-jarige Spaanse ging daarna alleen door op weg naar nog een grotere overwinning in haar prille carrière dan de zege van de Amstel Gold Race. Ze werd ingehaald door Stiasny, maar had aan haar tweede plaats genoeg.
Van der Breggen kwam als vijfde binnen op 36 seconden van Blasi. Ze zakte naar de tweede plaats in het algemeen klassement, op 24 seconden van de Spaanse. Bij haar rentree in het profpeloton vorig jaar eindigde Van der Breggen als derde in de Vuelta en won ze eveneens een rit. Marion Bunel uit Frankrijk eindigde nu als derde in het klassement.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
18 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
22 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
22 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
23 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
1 dag geleden