Wielrenners Pogacar en Roglic in Sloveense WK-selectie
LJUBLJANA (ANP/BELGA) - Tour de France-winnaar Tadej Pogacar vertegenwoordigt Slovenië zondag in de wegwedstrijd bij de WK wielrennen in het Italiaanse Imola. Ook Primoz Roglic, de kopman van Jumbo-Visma die na een memorabele wending in de individuele tijdrit op zaterdag genoegen moest nemen met de tweede plek in de Tour achter zijn jonge landgenoot, is van de partij.
Pogacar en Roglic krijgen tijdens de wegrit over 258,2 kilometer assistentie van Janez Brajkovic, Luka Mezgec, Domen Novak, Luka Pibernik, Jan Polanc en Jan Tratnik.
"Ik ken het parcours nog niet, maar ik heb vernomen dat het heel zwaar is", aldus de 22-jarige Pogacar. "Van zo'n parcours hou ik. Het wordt sowieso een moeilijke wedstrijd. Ik hoop op het beste en we zullen waarschijnlijk een sterk Sloveens blok hebben. We zullen zien welke kansen er liggen." Tratnik rijdt vrijdag ook de individuele tijdrit.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
6 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
8 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
9 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
11 uur geleden