Wielrenner Van Aert voelt pijn over twee zilveren medailles
IMOLA (ANP) - Na de tijdrit was ook in de wegrace van de WK wielrennen in Imola één man sterker dan Wout van Aert. De Belg baalde na afloop. "De tweede plaats is pijnlijk. Ik had de benen. Na vrijdag komt dit opnieuw hard aan." Na de Italiaan Filippo Ganna was het nu de Fransman Julian Alaphilippe die topfavoriet Van Aert van het goud afhield.
Van Aert was omringd door een sterke Belgische ploeg die volledig in zijn dienst reed. "Ik moet de jongens bedanken. Ik had ze graag iets meer gegeven. Maar Julian had superbenen. Ik wist dat, als alles bij elkaar zou blijven op de slotklim, ik een hele goede kans zou hebben om hier te winnen. Maar hij pakte in die laatste honderden meters bergop net een gaatje en we kregen het niet meer dicht."
Op de vraag of de Sloveen Primoz Roglic, een van de andere vier renners in achtervolging op Alaphilippe, in die slotfase niet iets meer werk had kunnen doen voor zijn ploeggenoot bij Jumbo-Visma hield Van Aert zich op de vlakte. Het WK is een landenwedstrijd, maar het ploegbelang is normaal gesproken nooit ver weg. "Ik denk dat Primoz zijn beste beentje heeft voorgezet, maar we zaten allemaal aan onze limiet. De sterkste renner reed voorop. Ik ben op niemand kwaad. Primoz wist ook dat hij in die groep nooit de koers kon winnen."
"Ik moet hier wel tevreden mee zijn", was zijn eindconclusie. "Maar het is teleurstellend."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
5 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
7 uur geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
7 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.
8 uur geleden