Wielrenner Van Aert voelt pijn over twee zilveren medailles
IMOLA (ANP) - Na de tijdrit was ook in de wegrace van de WK wielrennen in Imola één man sterker dan Wout van Aert. De Belg baalde na afloop. "De tweede plaats is pijnlijk. Ik had de benen. Na vrijdag komt dit opnieuw hard aan." Na de Italiaan Filippo Ganna was het nu de Fransman Julian Alaphilippe die topfavoriet Van Aert van het goud afhield.
Van Aert was omringd door een sterke Belgische ploeg die volledig in zijn dienst reed. "Ik moet de jongens bedanken. Ik had ze graag iets meer gegeven. Maar Julian had superbenen. Ik wist dat, als alles bij elkaar zou blijven op de slotklim, ik een hele goede kans zou hebben om hier te winnen. Maar hij pakte in die laatste honderden meters bergop net een gaatje en we kregen het niet meer dicht."
Op de vraag of de Sloveen Primoz Roglic, een van de andere vier renners in achtervolging op Alaphilippe, in die slotfase niet iets meer werk had kunnen doen voor zijn ploeggenoot bij Jumbo-Visma hield Van Aert zich op de vlakte. Het WK is een landenwedstrijd, maar het ploegbelang is normaal gesproken nooit ver weg. "Ik denk dat Primoz zijn beste beentje heeft voorgezet, maar we zaten allemaal aan onze limiet. De sterkste renner reed voorop. Ik ben op niemand kwaad. Primoz wist ook dat hij in die groep nooit de koers kon winnen."
"Ik moet hier wel tevreden mee zijn", was zijn eindconclusie. "Maar het is teleurstellend."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
17 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
19 uur geleden