Wielrenner Van Aert: ik ben er helemaal klaar mee
LA ROCHE-SUR-FORON (ANP) - Wout van Aert was blij dat de bergen in grote lijnen achter hem liggen in de Tour de France. "Ik ben er helemaal klaar mee", zei de Belgische toprenner van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma. Goed kapot was hij ook. "Ik denk niet dat er de komende dagen nog grote dingen van mij zijn te verwachten. Maar zo denk ik er kort na een rit meestal over", zei Van Aert bij de NOS.
Tevredenheid was er wel bij Van Aert, die al twee etappes won. "Ik had het soms moeilijk vandaag, maar wist toch steeds weer terug te komen. Dat levert me dan ook nog eens de derde plaats op, dat is mooi. Het was niet te moeilijkste sprint, maar het was wel een aardige klus om in deze positie te komen."
Aan de belangrijkste opgave had Jumbo-Visma zonder meer voldaan. Van Aert: "Primoz Roglic heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement vast weten te houden. Dat is het voornaamste. Dat is vrijdag opnieuw onze belangrijkste opdracht."
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière pole position veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
9 minuten geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
2 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
20 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
1 dag geleden