Wielrenner Van Aert: ik ben er helemaal klaar mee
LA ROCHE-SUR-FORON (ANP) - Wout van Aert was blij dat de bergen in grote lijnen achter hem liggen in de Tour de France. "Ik ben er helemaal klaar mee", zei de Belgische toprenner van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma. Goed kapot was hij ook. "Ik denk niet dat er de komende dagen nog grote dingen van mij zijn te verwachten. Maar zo denk ik er kort na een rit meestal over", zei Van Aert bij de NOS.
Tevredenheid was er wel bij Van Aert, die al twee etappes won. "Ik had het soms moeilijk vandaag, maar wist toch steeds weer terug te komen. Dat levert me dan ook nog eens de derde plaats op, dat is mooi. Het was niet te moeilijkste sprint, maar het was wel een aardige klus om in deze positie te komen."
Aan de belangrijkste opgave had Jumbo-Visma zonder meer voldaan. Van Aert: "Primoz Roglic heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement vast weten te houden. Dat is het voornaamste. Dat is vrijdag opnieuw onze belangrijkste opdracht."
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
5 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
10 uur geleden