Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Simon Yates mikt op eindzege Ronde van Italië

Wielrenner Simon Yates mikt op eindzege Ronde van Italië

ROME (ANP) - Wielrenner Simon Yates mikt tijdens het uitgestelde wielerseizoen vol op de eindzege in de Ronde van Italië. "We gaan hem daar zo goed als mogelijk ondersteunen", vertelt sportdirecteur Matt White van de Australische wielerploeg Mitchelton-Scott.

Simon Yates reed in 2018 dertien dagen in de roze leiderstrui toen hij instortte. Vorig jaar kwam de 27-jarige Brit niet verder dan de achtste positie van het klassement. "Voor mij is de Giro misschien wel de zwaarste grote ronde", zei White. "Al zal het anders zijn nu de Giro pas in oktober wordt verreden. Het zal minder warm zijn en ik denk ook niet dat er veel renners de Giro en Tour proberen te winnen."

Simon Yates krijgt tijdens de Giro geen hulp van zijn broer Adam, die van Mitchelton-Scott voor een ritzege in de Tour de France mag gaan. "Team Ineos en Jumbo-Visma kunnen de Tour geen drie weken controleren", voorspelde White. "We moeten agressief koersen en voor dagsucces strijden."

De Giro start op 3 oktober. De eerste etappe van de Tour de France staat voor 29 augustus in Nice uitgeschreven.

Meer uit Sport

Gilgeous-Alexander leidt Oklahoma City Thunder naar NBA-titel

OKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van Oklahoma City Thunder hebben een spetterend seizoen bekroond met de titel in de NBA. Topschutter Shai Gilgeous-Alexander leidde de ploeg in eigen huis naar de zege in het zevende en beslissende duel in de finale tegen Indiana Pacers: 103-91.

2 uur geleden
Thunder verslaat Pacers in zevende duel van NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP/RTR) - Oklahoma City Thunder heeft Indiana Pacers verslagen in het zevende en laatste duel in de NBA-finale in het Amerikaanse Oklahoma City. Het werd 103-91.

4 uur geleden
Springruiters moeten zege op CHIO aan Amerikaan Cook laten

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters hebben naast de zege gegrepen in de Grand Prix van het CHIO in Rotterdam. De zege ging naar de Amerikaan Karl Cook met Caracole de la Roque. Bas Moerings was met zijn paard Ipsthar de beste Nederlander op de vijfde plaats.

14 uur geleden
Motorcrosser Coldenhoff derde in GP van Groot-Brittannië

WINCHESTER (ANP) - Motorcrosser Glenn Coldenhoff is in de MXGP-klasse als derde geëindigd bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 34-jarige motorcrosser won op het circuit van Matterley Basin de eerste manche en werd vijfde in de tweede manche. De zege ging naar de Fransman Romain Febvre, die na de derde plaats in de eerste manche de tweede won.

14 uur geleden
Nederlandse hockeyers winnen Pro League na nederlaag Australië

LONDEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben in navolging van de hockeysters de eindzege in de Pro League zekergesteld zonder zelf in actie te komen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee kon de titel vieren doordat concurrent Australië met 2-1 verloor van Engeland.

14 uur geleden
Alcaraz pakt voor tweede keer titel op Queen's

LONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft in Londen voor de tweede keer het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De 22-jarige Spanjaard was zondag in de finale in drie sets te sterk voor de Tsjech Jiri Lehecka: 7-5 6-7 (5) 6-2. In 2023 won Alcaraz Queen's voor het eerst, vorig jaar verloor hij in de tweede ronde.

15 uur geleden
Almeida wint Ronde van Zwitserland met derde ritzege

STOCKHÜTTE (ANP) - Wielrenner João Almeida heeft de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Portugees van UAE Team Emirates nam met de winst in de afsluitende klimtijdrit van 10 kilometer van Beckenried naar Stockhütte de leiding over van de Fransman Kévin Vauquelin.

16 uur geleden