Wielrenner Poels ziet zich als een fles wijn: hoe ouder, hoe beter
GUADARRAMA (ANP) - Wout Poels kon zijn geluk niet op na zijn tweede ritzege in een grote wielerronde in 2023. Na een fraaie etappezege in de Tour de France in juli won de 35-jarige wielrenner van Bahrain Victorious de twintigste etappe in de Vuelta. "Volgend jaar dan maar de Giro d'Italia", zei Poels. "Ik ben als een fles wijn, hoe ouder, hoe beter."
Poels klopte in Guadarrama Remco Evenepoel in de sprint. "In etappe twintig versla ik renners als Evenepoel en opnieuw Soler, super!", zei Poels, die in de door hem gewonnen Touretappe ook in de aanval was met de Spanjaard van UAE Team Emirates.
De Limburger zag ook overeenkomsten met zijn overwinning in de klassieker Luik-Bastenaken-Luik in 2016. "Net als toen viel ik aan op de kasseien en net als in Luik ging ik de sprint aan in de laatste bocht", zei hij. "Ik wilde eigenlijk de sprint beginnen in het wiel van Evenepoel, maar toen de anderen even aarzelden probeerde ik ze met snelheid te verrassen en ben ik voluit naar de finish gegaan."
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
7 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
8 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
10 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
12 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
15 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden