Wielrenner Poels ziet zich als een fles wijn: hoe ouder, hoe beter
GUADARRAMA (ANP) - Wout Poels kon zijn geluk niet op na zijn tweede ritzege in een grote wielerronde in 2023. Na een fraaie etappezege in de Tour de France in juli won de 35-jarige wielrenner van Bahrain Victorious de twintigste etappe in de Vuelta. "Volgend jaar dan maar de Giro d'Italia", zei Poels. "Ik ben als een fles wijn, hoe ouder, hoe beter."
Poels klopte in Guadarrama Remco Evenepoel in de sprint. "In etappe twintig versla ik renners als Evenepoel en opnieuw Soler, super!", zei Poels, die in de door hem gewonnen Touretappe ook in de aanval was met de Spanjaard van UAE Team Emirates.
De Limburger zag ook overeenkomsten met zijn overwinning in de klassieker Luik-Bastenaken-Luik in 2016. "Net als toen viel ik aan op de kasseien en net als in Luik ging ik de sprint aan in de laatste bocht", zei hij. "Ik wilde eigenlijk de sprint beginnen in het wiel van Evenepoel, maar toen de anderen even aarzelden probeerde ik ze met snelheid te verrassen en ben ik voluit naar de finish gegaan."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
4 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
8 uur geledenNICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
10 uur geleden