Wielrenner Kuss waant zich nog niet de kopman in Vuelta
SANTANDER (ANP) - Sepp Kuss staat met nog zes ritten te gaan bovenaan in de Ronde van Spanje. Zijn naaste volgers in het klassement zijn Primoz Roglic en Jonas Vingegaard, ploeggenoten van de Amerikaan bij Jumbo-Visma. Zijn eerste eindzege in een grote ronde lijkt aanstaande. "Primoz en Jonas geloven in mij, maar het zijn natuurlijk ook jongens die willen winnen. Cadeautjes krijg je niet in het wielrennen", zegt Kuss op de rustdag in Santander.
Het zijn wonderlijke weken voor de renner uit Colorado, die in 2018 bij voorloper LottoNL-Jumbo debuteerde in het profpeloton. "Ik heb nooit meer nieuwe ervaringen opgedaan als de afgelopen twee weken hier", vertelt hij bij de Belgische tv-zender Sporza. "Het zijn mooie ervaringen ook en de komende week wordt het alleen maar mooier. Dat zou ik ook zeggen als ik niet in de leiderstrui reed. Ik houd van de hellingen in Cantabrië en Asturië. Ze liggen me en ik voel me goed."
Woensdag, nota bene op zijn 29e verjaardag, volgt een rit met aankomst op de Alto de L'Angliru, een beruchte bergweg in Asturië. Kuss heeft er zin in. "In 2020 zijn we hem voor het laatst opgereden, toen had ik super goede benen. Ik genoot ervan om daar Primoz te helpen, die was toen in een fel gevecht met Richard Carapaz." Het was een van de inmiddels zes keren dat hij zijn kopman bij Jumbo-Visma bijstond in een succesvolle greep naar de eindzege. Kuss was erbij toen Roglic drie keer de Vuelta won (in 2019, 2020 en 2021), hielp de Sloveen dit jaar aan winst in de Giro en was twee keer de 'adjudant' van Vingegaard bij de Tourzeges van de Deen vorig jaar en dit jaar.
In de schaduw
Maar nu is zijn rol opeens anders, al is het volgens Kuss ook niet zo dat zijn prominentere ploeggenoten in zijn dienst rijden. "Het gaat nog steeds om het grotere plaatje. Een renner van ons moet deze ronde winnen. We moeten eerlijk zijn tegenover elkaar en steeds aangeven wie zich het beste voelt."
Het absolute leiderschap ligt hem ook niet, vertelt Kuss. "Ik zou het niet fijn vinden als in een ploeg alles om mij draait. Ik rijd liever een beetje in de schaduw, al put ik uit dit jaar en met name deze weken wel veel vertrouwen. De Vuelta is de koers waarmee ik mezelf het meest identificeer: de wegen hier, de mensen. Het was ook de eerste grote ronde die ik reed. Het is mooi om uitgerekend hier in deze positie te belanden."
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - De deelnemers aan de Tour de France zijn voor de Sagrada Família in Barcelona gepresenteerd aan duizenden wielerfans. Tijdens de anderhalf uur durende presentatie kwamen alle renners langs, met de ploeg UAE Team Emirates van viervoudig winnaar en titelverdediger Tadej Pogačar als laatste.
1 uur geledenFRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Duitse media stellen dat Julian Nagelsmann alsnog wordt ontslagen als bondscoach van het Duitse voetbalelftal. Bild meldt dat hem al is geadviseerd om de eer aan zichzelf te houden en op te stappen.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Tadej Pogačar denkt niet alleen aan tweevoudig winnaar Jonas Vingegaard als concurrent in de jacht op zijn vijfde eindzege in de Tour de France. "Er zijn er nog wel wat meer die voor de overwinning kunnen gaan. Maar de concurrentie met Jonas is de afgelopen jaren inderdaad boeiend geweest. Ik hoop dat dat nog lang zo doorgaat, want we stuwen elkaar steeds weer naar een hoger niveau", zei de 27-jarige Sloveen van UAE Team Emirates tijdens een persconferentie in Barcelona.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard voelt zich in aanloop naar de start van de Tour de France beter dan de afgelopen jaren. Na het opnieuw missen van de eindzege vorig jaar besloot de tweevoudig winnaar uit Denemarken met zijn ploeg Visma-Lease a Bike de voorbereiding om te gooien. Vingegaard (29) won in mei overtuigend de Giro d'Italia en dat heeft hem veel goed gedaan.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Tweevoudig ritwinnaar Thymen Arensman zit nog in onzekerheid over zijn vorm en fitheid tijdens de komende Tour de France, die zaterdag begint in Barcelona. Ruim een maand geleden reed hij voor het klassement in de Giro d'Italia, waarin hij als vierde eindigde. De 26-jarige wielrenner van Netcompany Ineos combineerde de twee grote rondes vorig jaar ook al, wat hem bij zijn Tourdebuut twee ritzeges opleverde.
13 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - De Verenigde Staten spelen in de nacht van dinsdag op woensdag in de achtste finales van het WK voetbal in Seattle tegen België. Het elftal van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Bosnië en Herzegovina in de zestiende finales in de nacht van woensdag op donderdag met 2-0. Het publiek in het afgeladen San Francisco Bay Area Stadium vierde na afloop massaal feest.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft de nabestaanden van de overleden Mexicaanse voetbalfans gecondoleerd. Gastland Mexico won in de nacht van dinsdag op woensdag met 2-0 van Ecuador in de zestiende finales van het WK. Bij de festiviteiten na afloop overleden vier Mexicaanse supporters.
16 uur geleden