Wielrenner Kelderman: het is niet gelukt iets te forceren
MADONNA DI CAMPIGLIO (ANP) - In de achttiende etappe van de Ronde van Italië wacht donderdag, onder meer, de beklimming van de Stelvio. Letterlijk en figuurlijk vaak het hoogtepunt van de koers. "Het kan een speciale dag worden", zegt Wilco Kelderman, de Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement. Om dat ook weer te relativeren. "Elke dag hier is eigenlijk belangrijk."
Kelderman is 17 seconden verwijderd van de roze trui, nu om de schouders van de Portugees João Almeida. Aan voorspellingen waagt Kelderman zich niet. "Ongetwijfeld gaan we iets proberen. Maar je weet van tevoren nooit wat mogelijk is. Zeker is dat het een bijzonder zware dag wordt. Misschien komen er kansen."
Woensdag al, in de door de Australiër Ben O'Connor gewonnen rit, was een aanval van Kelderman verwacht. "De ploeg heeft er alles aan gedaan", aldus de renner van Sunweb. "We hebben geprobeerd iets te forceren. Maar het is niet gelukt om weg te komen. Almeida was daarvoor te sterk vandaag."
Ook Almeida sprak van een zware dag. "Een moeilijke rit met veel klimwerk, het viel niet mee. Mijn team heeft echter perfect gereden en mede daardoor kan ik nog een dag verder in de leiderstrui. Team Sunweb heeft aangevallen, maar ik voelde me goed genoeg om de aanval af te slaan. Morgen wacht ons weer een bijzondere dag. Ik verheug me erop."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
3 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
4 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars schaatst de 1000 meter op de Olympische Spelen over. De 23-jarige Nederlander werd in zijn rit gehinderd door de Chinees Ziwen Lian.
4 uur geleden