Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Kelderman: het is niet gelukt iets te forceren

Wielrenner Kelderman: het is niet gelukt iets te forceren

MADONNA DI CAMPIGLIO (ANP) - In de achttiende etappe van de Ronde van Italië wacht donderdag, onder meer, de beklimming van de Stelvio. Letterlijk en figuurlijk vaak het hoogtepunt van de koers. "Het kan een speciale dag worden", zegt Wilco Kelderman, de Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement. Om dat ook weer te relativeren. "Elke dag hier is eigenlijk belangrijk."

Kelderman is 17 seconden verwijderd van de roze trui, nu om de schouders van de Portugees João Almeida. Aan voorspellingen waagt Kelderman zich niet. "Ongetwijfeld gaan we iets proberen. Maar je weet van tevoren nooit wat mogelijk is. Zeker is dat het een bijzonder zware dag wordt. Misschien komen er kansen."

Woensdag al, in de door de Australiër Ben O'Connor gewonnen rit, was een aanval van Kelderman verwacht. "De ploeg heeft er alles aan gedaan", aldus de renner van Sunweb. "We hebben geprobeerd iets te forceren. Maar het is niet gelukt om weg te komen. Almeida was daarvoor te sterk vandaag."

Ook Almeida sprak van een zware dag. "Een moeilijke rit met veel klimwerk, het viel niet mee. Mijn team heeft echter perfect gereden en mede daardoor kan ik nog een dag verder in de leiderstrui. Team Sunweb heeft aangevallen, maar ik voelde me goed genoeg om de aanval af te slaan. Morgen wacht ons weer een bijzondere dag. Ik verheug me erop."

Meer uit Sport

Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

4 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

5 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

9 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

9 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

9 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

11 uur geleden
Sabalenka mist graveltoernooi Stuttgart door blessure

STUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.

11 uur geleden