Wielrenner Jakobsen viert rentree met tweede plek in Denemarken
AALBORG (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen heeft zijn terugkeer in het peloton net niet met een zege kunnen bekronen. De Nederlandse sprinter eindigde als tweede in de eerste etappe van de Ronde van Denemarken. Hij won de sprint van het peloton, dat net te laat kwam om de Noor Søren Wærenskjold te achterhalen. De Deen Mads Pedersen werd voor eigen publiek derde.
Wærenskjold ontsnapte ruim 5 kilometer voor de finish uit het peloton. Hij kwam 6 seconden eerder dan Jakobsen over de finish van de rit over 169 kilometer met start en aankomst in Aalborg. Jakobsen is weer helemaal hersteld van de gevolgen van een valpartij in de vierde etappe van de Tour de France, die hij na elf ritten teleurgesteld en moegestreden verliet.
Jakobsen staat voor een afscheid bij Soudal Quick-Step. De 26-jarige sprinter stapt over naar Team DSM-Firmenich, waar hij een driejarig contract heeft getekend.
Meer uit Sport
LUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
20 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
21 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
1 dag geleden