Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Groves wint tweede etappe op rij in Ronde van Spanje

Wielrenner Groves wint tweede etappe op rij in Ronde van Spanje

BURRIANA (ANP) - Wielrenner Kaden Groves heeft in de Ronde van Spanje zijn tweede etappe op rij gewonnen. De Australische renner van Alpecin-Deceuninck was in de vijfde etappe na 186 kilometer tussen Morella en Burriana de snelste in de massasprint.

De Italiaan Filippo Ganna, normaal gesproken bekend om zijn tijdritten, eindigde als tweede. De Belg Dries Van Gestel werd derde. Marijn van den Berg was de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Klassementsleider Remco Evenepoel van Soudal Quick-Step liep 6 seconden uit na het winnen van de tussensprint op 10 kilometer van de streep.

Het peloton vertrok woensdag uit Morella zonder Bryan Coquard (Cofidis), Rúben Guerreiro (Movistar) en Kobe Goossens (Intermarché-Circus-Wanty), die een dag eerder betrokken waren bij valpartijen. Even later moest ook de Ier Eddie Dunbar (Jayco-AlUla) opgeven na een val in de neutrale zone. Zijn Italiaanse ploeggenoot Filippo Zana stapte later af vanwege maagproblemen.

Halve snipperdag

Na enkele onsuccesvolle vluchtpogingen nam het merendeel van het peloton vervolgens ook een halve snipperdag. De Uruguayaan Eric Fagúndez, die als laatste was ontsnapt, bevond zich zodoende plotseling in zijn eentje vooruit. De renner van Burgos-BH kreeg circa 5 minuten voorsprong van het peloton, waarna Alpecin-Deceuninck het genoeg vond. De ploeg hoopte met Groves op een nieuwe massasprint.

Met nog een kleine 40 kilometer te gaan was het peloton weer compleet. Dat veranderde weer met een valpartij rond 3 kilometer van de streep, waarbij onder anderen de Belgische sprinter Milan Menten was betrokken. Alpecin-Deceuninck zette Groves daarna perfect af, maar de sprinter moest nog hard werken om voormalig wereldkampioen tijdrijden Ganna voor te blijven.

Meer uit Sport

Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

9 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

10 uur geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

13 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

14 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

14 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

16 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

1 dag geleden