Wielrenner Groves wint tweede etappe op rij in Ronde van Spanje
BURRIANA (ANP) - Wielrenner Kaden Groves heeft in de Ronde van Spanje zijn tweede etappe op rij gewonnen. De Australische renner van Alpecin-Deceuninck was in de vijfde etappe na 186 kilometer tussen Morella en Burriana de snelste in de massasprint.
De Italiaan Filippo Ganna, normaal gesproken bekend om zijn tijdritten, eindigde als tweede. De Belg Dries Van Gestel werd derde. Marijn van den Berg was de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Klassementsleider Remco Evenepoel van Soudal Quick-Step liep 6 seconden uit na het winnen van de tussensprint op 10 kilometer van de streep.
Het peloton vertrok woensdag uit Morella zonder Bryan Coquard (Cofidis), Rúben Guerreiro (Movistar) en Kobe Goossens (Intermarché-Circus-Wanty), die een dag eerder betrokken waren bij valpartijen. Even later moest ook de Ier Eddie Dunbar (Jayco-AlUla) opgeven na een val in de neutrale zone. Zijn Italiaanse ploeggenoot Filippo Zana stapte later af vanwege maagproblemen.
Halve snipperdag
Na enkele onsuccesvolle vluchtpogingen nam het merendeel van het peloton vervolgens ook een halve snipperdag. De Uruguayaan Eric Fagúndez, die als laatste was ontsnapt, bevond zich zodoende plotseling in zijn eentje vooruit. De renner van Burgos-BH kreeg circa 5 minuten voorsprong van het peloton, waarna Alpecin-Deceuninck het genoeg vond. De ploeg hoopte met Groves op een nieuwe massasprint.
Met nog een kleine 40 kilometer te gaan was het peloton weer compleet. Dat veranderde weer met een valpartij rond 3 kilometer van de streep, waarbij onder anderen de Belgische sprinter Milan Menten was betrokken. Alpecin-Deceuninck zette Groves daarna perfect af, maar de sprinter moest nog hard werken om voormalig wereldkampioen tijdrijden Ganna voor te blijven.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
6 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
7 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
9 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
10 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
12 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
16 uur geleden