Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Groves wint sprint in Ronde van Spanje

Wielrenner Groves wint sprint in Ronde van Spanje

TARRAGONA (ANP) - Wielrenner Kaden Groves heeft de vierde etappe van de Ronde van Spanje op zijn naam geschreven. De Australische renner van Alpecin-Deceuninck won na een rit over een kleine 185 kilometer de massasprint in de straten van Tarragona. De Belg Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step) behield zijn rode leiderstrui.

Groves ging in de laatste meters de Colombiaan Sebastian Molano van UAE Team Emirates voorbij. De Belg Edward Theuns (Lidl-Trek) werd derde. De snelle Nederlander Marijn van den Berg van EF Education-EasyPost ging in een van de laatste bochten onderuit. Naam- en ploeggenoot Julius van den Berg was de eerste Nederlander op de 21e plaats.

Na de door Evenepoel gewonnen bergrit van maandag stond er een dag later een eenvoudige etappe op het programma. Het parcours liep grotendeels in dalende lijn van Andorra La Vella naar Tarragona, waar op voorhand een massasprint werd verwacht. De sprintersploegen gaven ook meteen de eerste vluchtpoging van de Argentijn Eduardo Sepúlveda en de Spanjaarden Ander Okamika en David González groen licht.

Twee vallen

Sepúlveda zat een dag eerder eveneens in de kopgroep en had genoeg punten verzameld om op de tweede plaats van het bergklassement achter Evenepoel uit te komen. Getooid in de bergtrui, aangezien Evenepoel al rood droeg, kwam de renner van Lotto-Dstny dinsdag als eerste boven op de enige twee bergjes en nam hij het tricot ook officieel over.

Met nog ruim 15 kilometer te gaan zat het avontuur van Sepúlveda, Okamika en González erop en konden de voorbereidingen voor de sprint beginnen. Op 4 kilometer van de streep werd het peloton opgeschrikt door een val, waarbij onder anderen Cofidis-sprinter Bryan Coquard betrokken was. Een tweede val op 400 meter kostte Van den Berg een mogelijke goede uitslag.

Sabotageactie

Eerder op de dag verijdelde de Spaanse politie een sabotageactie op de route van de Vuelta. De politie hield vier mensen aan die van plan waren olie op de weg te gooien. Het zou gaan om aanhangers van een extreemlinkse Catalaanse onafhankelijkheidsbeweging, die tegen de doortocht van de Vuelta door de regio is.

Meer uit Sport

Verstappen hekelt nieuwe reglementen voor Formule 1

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tegenover verschillende Nederlandse media de nieuwe reglementen "niet Formule 1-waardig" genoemd. De viervoudig wereldkampioen zei dat op de tweede testdag in Bahrein. Verstappen twijfelde zelfs aan zijn toekomst in de koningsklasse van de autosport. "Het is gewoon niet leuk om mee te rijden", zei Verstappen tegen onder andere het AD.

9 minuten geleden
Conijn zorgt op 5000 meter voor derde zilver op Spelen van Milaan

MILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft Nederland op de 5000 meter aan het derde zilver geholpen op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Amsterdamse moest in het Milano Speed Skating Stadium met 6.46,27 het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. Zij won in 6.46,17 en greep na de titel op de 3000 meter haar tweede goud. Het brons ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen met 6.46,34.

25 minuten geleden
Van de Zandschulp ten koste van Tsitsipas naar kwartfinale Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen Australiër Alex De Minaur, die de Zwitser Stan Wawrinka in twee sets versloeg: 6-4 6-2.

1 uur geleden
Kamer stemt in met nieuwe belasting op vermogensrendement

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.

3 uur geleden
Voorlopige hechtenis tophonkballer Schoop zestig dagen verlengd

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.

4 uur geleden
Snowboarder De Blois strandt op Spelen in achtste finales

LIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.

4 uur geleden
Oekraïense skeletonner mag op Spelen blijven na diskwalificatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.

4 uur geleden