Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Groves wint sprint in Ronde van Spanje

Wielrenner Groves wint sprint in Ronde van Spanje

TARRAGONA (ANP) - Wielrenner Kaden Groves heeft de vierde etappe van de Ronde van Spanje op zijn naam geschreven. De Australische renner van Alpecin-Deceuninck won na een rit over een kleine 185 kilometer de massasprint in de straten van Tarragona. De Belg Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step) behield zijn rode leiderstrui.

Groves ging in de laatste meters de Colombiaan Sebastian Molano van UAE Team Emirates voorbij. De Belg Edward Theuns (Lidl-Trek) werd derde. De snelle Nederlander Marijn van den Berg van EF Education-EasyPost ging in een van de laatste bochten onderuit. Naam- en ploeggenoot Julius van den Berg was de eerste Nederlander op de 21e plaats.

Na de door Evenepoel gewonnen bergrit van maandag stond er een dag later een eenvoudige etappe op het programma. Het parcours liep grotendeels in dalende lijn van Andorra La Vella naar Tarragona, waar op voorhand een massasprint werd verwacht. De sprintersploegen gaven ook meteen de eerste vluchtpoging van de Argentijn Eduardo Sepúlveda en de Spanjaarden Ander Okamika en David González groen licht.

Twee vallen

Sepúlveda zat een dag eerder eveneens in de kopgroep en had genoeg punten verzameld om op de tweede plaats van het bergklassement achter Evenepoel uit te komen. Getooid in de bergtrui, aangezien Evenepoel al rood droeg, kwam de renner van Lotto-Dstny dinsdag als eerste boven op de enige twee bergjes en nam hij het tricot ook officieel over.

Met nog ruim 15 kilometer te gaan zat het avontuur van Sepúlveda, Okamika en González erop en konden de voorbereidingen voor de sprint beginnen. Op 4 kilometer van de streep werd het peloton opgeschrikt door een val, waarbij onder anderen Cofidis-sprinter Bryan Coquard betrokken was. Een tweede val op 400 meter kostte Van den Berg een mogelijke goede uitslag.

Sabotageactie

Eerder op de dag verijdelde de Spaanse politie een sabotageactie op de route van de Vuelta. De politie hield vier mensen aan die van plan waren olie op de weg te gooien. Het zou gaan om aanhangers van een extreemlinkse Catalaanse onafhankelijkheidsbeweging, die tegen de doortocht van de Vuelta door de regio is.

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

2 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

19 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

21 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

21 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

23 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden