Wielrenner Groves wint sprint in Ronde van Spanje
TARRAGONA (ANP) - Wielrenner Kaden Groves heeft de vierde etappe van de Ronde van Spanje op zijn naam geschreven. De Australische renner van Alpecin-Deceuninck won na een rit over een kleine 185 kilometer de massasprint in de straten van Tarragona. De Belg Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step) behield zijn rode leiderstrui.
Groves ging in de laatste meters de Colombiaan Sebastian Molano van UAE Team Emirates voorbij. De Belg Edward Theuns (Lidl-Trek) werd derde. De snelle Nederlander Marijn van den Berg van EF Education-EasyPost ging in een van de laatste bochten onderuit. Naam- en ploeggenoot Julius van den Berg was de eerste Nederlander op de 21e plaats.
Na de door Evenepoel gewonnen bergrit van maandag stond er een dag later een eenvoudige etappe op het programma. Het parcours liep grotendeels in dalende lijn van Andorra La Vella naar Tarragona, waar op voorhand een massasprint werd verwacht. De sprintersploegen gaven ook meteen de eerste vluchtpoging van de Argentijn Eduardo Sepúlveda en de Spanjaarden Ander Okamika en David González groen licht.
Twee vallen
Sepúlveda zat een dag eerder eveneens in de kopgroep en had genoeg punten verzameld om op de tweede plaats van het bergklassement achter Evenepoel uit te komen. Getooid in de bergtrui, aangezien Evenepoel al rood droeg, kwam de renner van Lotto-Dstny dinsdag als eerste boven op de enige twee bergjes en nam hij het tricot ook officieel over.
Met nog ruim 15 kilometer te gaan zat het avontuur van Sepúlveda, Okamika en González erop en konden de voorbereidingen voor de sprint beginnen. Op 4 kilometer van de streep werd het peloton opgeschrikt door een val, waarbij onder anderen Cofidis-sprinter Bryan Coquard betrokken was. Een tweede val op 400 meter kostte Van den Berg een mogelijke goede uitslag.
Sabotageactie
Eerder op de dag verijdelde de Spaanse politie een sabotageactie op de route van de Vuelta. De politie hield vier mensen aan die van plan waren olie op de weg te gooien. Het zou gaan om aanhangers van een extreemlinkse Catalaanse onafhankelijkheidsbeweging, die tegen de doortocht van de Vuelta door de regio is.
Meer uit Sport
SYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
18 minuten geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
10 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
19 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
1 dag geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geleden