Wielrenner Evenepoel met 'sterke ploeg en vertrouwen' naar Vuelta
WEVELGEM (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel van Soudal Quick-Step kijkt met vertrouwen uit naar de Ronde van Spanje. De winnaar van de Vuelta van vorig jaar staat zaterdag opnieuw als een van de favorieten aan de start in Barcelona.
"Het zal heel speciaal zijn om terug te keren in de Vuelta met rugnummer 1 en de prachtige Belgische kampioenstrui om mijn schouders. Het is de eerste keer dat ik deze trui kan dragen sinds ik hem eind juni veroverde", zei Evenepoel. "Spanje is een van mijn favoriete landen, ik heb me er altijd goed gevoeld en veel succes gehad. Hopelijk zet deze trend zich de komende weken voort."
"Als je het parcours en de startlijst bekijkt, zie je dat het een heel zware race gaat worden. Maar ik had een goede voorbereiding en kan rekenen op een sterke ploeg, dus ik heb veel vertrouwen en motivatie voor de vele uitdagingen die komen gaan", aldus de 23-jarige renner.
Wereldkampioen tijdrijden
Naast de Ronde van Spanje schreef Evenepoel vorig jaar ook onder meer de wereldtitel op de weg op zijn naam. Hij werd onlangs wereldkampioen tijdrijden in Glasgow.
Evenepoel krijg in Spanje steun van Andrea Bagioli, Mattia Cattaneo, Jan Hirt, James Knox, Casper Pedersen, Pieter Serry en Louis Vervaeke. De Belg krijgt in de Vuelta concurrentie van onder anderen Jonas Vingegaard en Primoz Roglic van Jumbo-Visma. Tadej Pogacar van UAE Team Emirates slaat de Ronde van Spanje over.
De Ronde van Spanje begint zaterdag met een ploegentijdrit van 14,8 kilometer in Barcelona.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
5 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
7 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
8 uur geleden