Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner De Gendt nog twee jaar bij Lotto-Soudal

Wielrenner De Gendt nog twee jaar bij Lotto-Soudal

BRUSSEL (ANP) - Wielrenner Thomas De Gendt rijdt nog zeker twee jaar in de kleuren van Lotto-Soudal. De 33-jarige Belg, bekend om zijn lange ontsnappingen en ritwinnaar in de drie grote rondes, heeft zijn contract bij het Belgische team verlengd tot eind 2022.

"Het was geen moeilijke keuze", liet De Gendt vanuit een trainingskamp in de Vogezen weten. "Lotto-Soudal kent me en geeft me de vrijheid die ik nodig heb, de vrijheid die andere teams me wellicht niet kunnen geven."

De Gendt won vorig jaar na een lange ontsnapping de Tourrit naar Saint-Étienne. Drie jaar eerder was hij in de Tour al de beste geweest op de Mont Ventoux. In de Ronde van Italië maakte hij in 2012 naam met etappewinst op de Stelvio en de derde plaats in het eindklassement. De Gendt reed toen voor het Nederlandse Vacansoleil-DCM. In de Vuelta won hij een rit in 2017 en een jaar later de bergtrui. Hij rijdt sinds 2015 voor Lotto-Soudal.

"Mijn persoonlijke droom blijft wel een rit gewonnen te hebben in de tien grootste rittenkoersen. Ik won al in Catalonië, Zwitserland, Romandië, Parijs-Nice en de Dauphiné. Ik mis alleen nog de Tirreno en Baskenland. Dat zit er niet in voor 2020, maar ik heb nog enkele jaren te gaan."

Meer uit Sport

Doohan definitief weg bij Formule 1-team Alpine

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.

3 uur geleden
Vijf spelers uit de top-10 bij ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.

5 uur geleden
Trucker Van den Brink wint opnieuw in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.

21 uur geleden
Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

1 dag geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

2 dagen geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

2 dagen geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

2 dagen geleden