Wielrenner De Gendt nog twee jaar bij Lotto-Soudal
BRUSSEL (ANP) - Wielrenner Thomas De Gendt rijdt nog zeker twee jaar in de kleuren van Lotto-Soudal. De 33-jarige Belg, bekend om zijn lange ontsnappingen en ritwinnaar in de drie grote rondes, heeft zijn contract bij het Belgische team verlengd tot eind 2022.
"Het was geen moeilijke keuze", liet De Gendt vanuit een trainingskamp in de Vogezen weten. "Lotto-Soudal kent me en geeft me de vrijheid die ik nodig heb, de vrijheid die andere teams me wellicht niet kunnen geven."
De Gendt won vorig jaar na een lange ontsnapping de Tourrit naar Saint-Étienne. Drie jaar eerder was hij in de Tour al de beste geweest op de Mont Ventoux. In de Ronde van Italië maakte hij in 2012 naam met etappewinst op de Stelvio en de derde plaats in het eindklassement. De Gendt reed toen voor het Nederlandse Vacansoleil-DCM. In de Vuelta won hij een rit in 2017 en een jaar later de bergtrui. Hij rijdt sinds 2015 voor Lotto-Soudal.
"Mijn persoonlijke droom blijft wel een rit gewonnen te hebben in de tien grootste rittenkoersen. Ik won al in Catalonië, Zwitserland, Romandië, Parijs-Nice en de Dauphiné. Ik mis alleen nog de Tirreno en Baskenland. Dat zit er niet in voor 2020, maar ik heb nog enkele jaren te gaan."
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
2 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
12 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
12 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geleden