Wielrenner Bol moet hopen op niet te snelle winnaar
LA PLANCHE DES BELLES FILLES (ANP) - Cees Bol bereikte zaterdag na iets meer dan 1 uur en 5 minuten de finish in de twintigste etappe van de Tour, een individuele tijdrit. De renners die meer dan 25 procent toegeven op de tijd van de winnaar overschrijden de tijdslimiet en moeten de Tour op de voorlaatste dag verlaten. "Het is moeilijk in te schatten wat voor tijd je moet rijden", zei de sprinter van Sunweb bij de NOS. "Maar met het tempo dat ik heb aangehouden mag het niet misgaan." De laatste rijder, de Sloveense geletruidrager Primoz Roglic, finisht pas rond 18.00 uur.
Bol sprak van een "serieuze inspanning" na de 36 kilometer, waarvan de laatste 6 bergop. "Als je deze inspanning levert tijdens een training en je de wattages ziet, schrik je je rot", vertelde de Noord-Hollander, voor wie de slotrit zondag in Parijs nog kansen biedt. "Je moet goed je tempo erin houden, vooral op die klim. Het is echt een lastig parcours. Gelukkig was het mooi fietsweer: windstil en niet te warm. Ik heb zelfs mijn fanclub langs de kant van de weg zien staan. Als je niet 'all-out' gaat krijg je zulke dingen mee."
Met drie ritzeges heeft Sunweb een uitstekende Tour achter de rug. Zondag hoopt Bol nog te mogen sprinten voor de winst. "Ik ben wel moe, maar denk niet dat ik sinds de tweede week slechter ben geworden. De sfeer is goed in de ploeg. Dat geeft ook energie. We gaan het zien."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
45 minuten geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
3 uur geledenCLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
6 uur geledenCAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
6 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
15 uur geleden