Wielrenner Bol moet hopen op niet te snelle winnaar
LA PLANCHE DES BELLES FILLES (ANP) - Cees Bol bereikte zaterdag na iets meer dan 1 uur en 5 minuten de finish in de twintigste etappe van de Tour, een individuele tijdrit. De renners die meer dan 25 procent toegeven op de tijd van de winnaar overschrijden de tijdslimiet en moeten de Tour op de voorlaatste dag verlaten. "Het is moeilijk in te schatten wat voor tijd je moet rijden", zei de sprinter van Sunweb bij de NOS. "Maar met het tempo dat ik heb aangehouden mag het niet misgaan." De laatste rijder, de Sloveense geletruidrager Primoz Roglic, finisht pas rond 18.00 uur.
Bol sprak van een "serieuze inspanning" na de 36 kilometer, waarvan de laatste 6 bergop. "Als je deze inspanning levert tijdens een training en je de wattages ziet, schrik je je rot", vertelde de Noord-Hollander, voor wie de slotrit zondag in Parijs nog kansen biedt. "Je moet goed je tempo erin houden, vooral op die klim. Het is echt een lastig parcours. Gelukkig was het mooi fietsweer: windstil en niet te warm. Ik heb zelfs mijn fanclub langs de kant van de weg zien staan. Als je niet 'all-out' gaat krijg je zulke dingen mee."
Met drie ritzeges heeft Sunweb een uitstekende Tour achter de rug. Zondag hoopt Bol nog te mogen sprinten voor de winst. "Ik ben wel moe, maar denk niet dat ik sinds de tweede week slechter ben geworden. De sfeer is goed in de ploeg. Dat geeft ook energie. We gaan het zien."
Meer uit Sport
MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
14 minuten geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
6 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
6 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
18 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
20 uur geleden