Wielrenner Bol moet hopen op niet te snelle winnaar
LA PLANCHE DES BELLES FILLES (ANP) - Cees Bol bereikte zaterdag na iets meer dan 1 uur en 5 minuten de finish in de twintigste etappe van de Tour, een individuele tijdrit. De renners die meer dan 25 procent toegeven op de tijd van de winnaar overschrijden de tijdslimiet en moeten de Tour op de voorlaatste dag verlaten. "Het is moeilijk in te schatten wat voor tijd je moet rijden", zei de sprinter van Sunweb bij de NOS. "Maar met het tempo dat ik heb aangehouden mag het niet misgaan." De laatste rijder, de Sloveense geletruidrager Primoz Roglic, finisht pas rond 18.00 uur.
Bol sprak van een "serieuze inspanning" na de 36 kilometer, waarvan de laatste 6 bergop. "Als je deze inspanning levert tijdens een training en je de wattages ziet, schrik je je rot", vertelde de Noord-Hollander, voor wie de slotrit zondag in Parijs nog kansen biedt. "Je moet goed je tempo erin houden, vooral op die klim. Het is echt een lastig parcours. Gelukkig was het mooi fietsweer: windstil en niet te warm. Ik heb zelfs mijn fanclub langs de kant van de weg zien staan. Als je niet 'all-out' gaat krijg je zulke dingen mee."
Met drie ritzeges heeft Sunweb een uitstekende Tour achter de rug. Zondag hoopt Bol nog te mogen sprinten voor de winst. "Ik ben wel moe, maar denk niet dat ik sinds de tweede week slechter ben geworden. De sfeer is goed in de ploeg. Dat geeft ook energie. We gaan het zien."
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
5 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
7 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
8 uur geleden