Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Bol moet hopen op niet te snelle winnaar

Wielrenner Bol moet hopen op niet te snelle winnaar

LA PLANCHE DES BELLES FILLES (ANP) - Cees Bol bereikte zaterdag na iets meer dan 1 uur en 5 minuten de finish in de twintigste etappe van de Tour, een individuele tijdrit. De renners die meer dan 25 procent toegeven op de tijd van de winnaar overschrijden de tijdslimiet en moeten de Tour op de voorlaatste dag verlaten. "Het is moeilijk in te schatten wat voor tijd je moet rijden", zei de sprinter van Sunweb bij de NOS. "Maar met het tempo dat ik heb aangehouden mag het niet misgaan." De laatste rijder, de Sloveense geletruidrager Primoz Roglic, finisht pas rond 18.00 uur.

Bol sprak van een "serieuze inspanning" na de 36 kilometer, waarvan de laatste 6 bergop. "Als je deze inspanning levert tijdens een training en je de wattages ziet, schrik je je rot", vertelde de Noord-Hollander, voor wie de slotrit zondag in Parijs nog kansen biedt. "Je moet goed je tempo erin houden, vooral op die klim. Het is echt een lastig parcours. Gelukkig was het mooi fietsweer: windstil en niet te warm. Ik heb zelfs mijn fanclub langs de kant van de weg zien staan. Als je niet 'all-out' gaat krijg je zulke dingen mee."

Met drie ritzeges heeft Sunweb een uitstekende Tour achter de rug. Zondag hoopt Bol nog te mogen sprinten voor de winst. "Ik ben wel moe, maar denk niet dat ik sinds de tweede week slechter ben geworden. De sfeer is goed in de ploeg. Dat geeft ook energie. We gaan het zien."

Meer uit Sport

Tennisser Djokovic eenvoudig door op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft de derde ronde op Wimbledon bereikt. De 24-voudig grandslamwinnaar versloeg de Griek Stéfanos Tsitsipás met 6-3 6-4 6-2. De Serviër treft in de volgende ronde de Fransman Arthur Rinderknech.

29 minuten geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.

2 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp na vijfsetter klaar op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.

4 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat niet meer voor groene trui in Tour

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.

5 uur geleden
Tennisser Sinner met de nodige moeite naar derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zege op de Portugees Nuno Borges in de tweede ronde op Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld had het niet gemakkelijk, maar won uiteindelijk met 7-6 (4) 7-6 (2) 6-4.

5 uur geleden
17 Nederlanders in Tour de France, hoogste aantal in elf jaar

BARCELONA (ANP) - Zeventien Nederlanders doen mee aan de komende Tour de France. Dat is het hoogste aantal sinds 2015, toen er twintig Nederlanders aan de start stonden. Vorig jaar waren het er dertien.

6 uur geleden
Serena Williams door verrekte knie onzeker voor dubbelspel

LONDEN (ANP/RTR) - Het is afwachten of Serena Williams samen met haar zus Venus kan tennissen in het dubbelspel op Wimbledon. De 44-jarige Amerikaanse heeft haar rechterknie verrekt bij haar rentree dinsdag in het enkelspel. "Ze doet er alles aan om fit te zijn voor haar dubbelspelwedstrijd later deze week", meldde haar zaakwaarnemer in The Times.

7 uur geleden