Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Ángel López wint bergetappe in Ronde van San Juan

Wielrenner Ángel López wint bergetappe in Ronde van San Juan

ALTO COLORADO (ANP) - Wielrenner Miguel Ángel López heeft de vijfde etappe in de Ronde van San Juan in Argentinië op zijn naam geschreven. De 28-jarige Colombiaan die tegenwoordig uitkomt voor de kleine Colombiaanse ploeg Medellín EPM kwam na 173,7 kilometer solo aan op de Alto Colorado. Ángel López bleef de Italiaanse tijdritspecialist Filippo Ganna 30 seconden voor. De Colombiaanse kampioen Sergio Higuita kwam als derde over de finish.

Ángel López neemt door de zege ook de leiderstrui over van zijn landgenoot Fernando Gaviria. De Colombiaan heeft 30 seconden voorsprong op Ganna en 44 op Higuita. De Ronde van San Juan duurt nog tot en met zondag.

De Colombiaan werd deze winter ontslagen bij Astana omdat hij nauwe banden zou hebben met een controversiële 'dopingdokter'. Ángel López ondertekende een contract voor een jaar bij de Colombiaanse ploeg Medellín EPM, die uitkomt op continentaal niveau.

De finale werd geopend door wereldkampioen Remco Evenepoel. De Belg van Soudal - Quick Step demarreerde op zo'n 10 kilometer van de streep, maar raakte niet echt ver weg op de bijna 19 kilometer lange klim. De renners van Ineos haalden Evenepoel 3 kilometer later weer terug, waarna de Belg de kopgroep ook moest laten gaan.

Ángel López probeerde samen met Higuita weg te rijden, maar Ganna en zijn Colombiaanse ploeggenoot Egan Bernal sloten weer aan. Met een tweede versnelling reed Ángel López wel weg. Ganna, die afgelopen oktober nog het werelduurrecord op zijn naam bracht, kwam nog bijna terug. In de steilere slotkilometer verloor de Italiaan echter toch weer tijd. Evenepoel kwam als zevende over de finish op 1.09 achter Ángel López.

Meer uit Sport

Nog drie Iraanse voetbalsters zien af van asielaanvraag Australië

CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.

2 uur geleden
Zeven paralympiërs naar sluitingsceremonie in Cortina

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.

9 uur geleden
Jens van 't Wout grijpt zilver op 500 meter op WK shorttrack

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.

9 uur geleden
Ajax begint met Konadu en Tomiyasu tegen Sparta Rotterdam

AMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.

10 uur geleden
Oud-Feyenoorder Minteh leidt Brighton langs Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.

12 uur geleden
Del Toro verstevigt leiding in Tirreno met zege in zesde etappe

CAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.

15 uur geleden
Oekraïne boycot sluitingsceremonie Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.

15 uur geleden