Wielrenner Ángel López wint bergetappe in Ronde van San Juan
ALTO COLORADO (ANP) - Wielrenner Miguel Ángel López heeft de vijfde etappe in de Ronde van San Juan in Argentinië op zijn naam geschreven. De 28-jarige Colombiaan die tegenwoordig uitkomt voor de kleine Colombiaanse ploeg Medellín EPM kwam na 173,7 kilometer solo aan op de Alto Colorado. Ángel López bleef de Italiaanse tijdritspecialist Filippo Ganna 30 seconden voor. De Colombiaanse kampioen Sergio Higuita kwam als derde over de finish.
Ángel López neemt door de zege ook de leiderstrui over van zijn landgenoot Fernando Gaviria. De Colombiaan heeft 30 seconden voorsprong op Ganna en 44 op Higuita. De Ronde van San Juan duurt nog tot en met zondag.
De Colombiaan werd deze winter ontslagen bij Astana omdat hij nauwe banden zou hebben met een controversiële 'dopingdokter'. Ángel López ondertekende een contract voor een jaar bij de Colombiaanse ploeg Medellín EPM, die uitkomt op continentaal niveau.
De finale werd geopend door wereldkampioen Remco Evenepoel. De Belg van Soudal - Quick Step demarreerde op zo'n 10 kilometer van de streep, maar raakte niet echt ver weg op de bijna 19 kilometer lange klim. De renners van Ineos haalden Evenepoel 3 kilometer later weer terug, waarna de Belg de kopgroep ook moest laten gaan.
Ángel López probeerde samen met Higuita weg te rijden, maar Ganna en zijn Colombiaanse ploeggenoot Egan Bernal sloten weer aan. Met een tweede versnelling reed Ángel López wel weg. Ganna, die afgelopen oktober nog het werelduurrecord op zijn naam bracht, kwam nog bijna terug. In de steilere slotkilometer verloor de Italiaan echter toch weer tijd. Evenepoel kwam als zevende over de finish op 1.09 achter Ángel López.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
8 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
17 uur geleden