Wielrenner Alaphilippe bekroont solo met wereldtitel
IMOLA (ANP) - De Franse wielrenner Julian Alaphilippe is in het Italiaanse Imola wereldkampioen geworden. Alaphilippe ontsnapte op de slotklim uit een selecte groep en soleerde naar de finish op het racecircuit van het Italiaanse Imola. De Belg Wout van Aert won de sprint van een achtervolgende groep van vijf renners. Het brons was voor de Zwitser Marc Hirschi. Alaphilippe is de opvolger van de Deen Mads Pedersen.
Tom Dumoulin finishte als beste Nederlander op de veertiende plaats in een tweede achtervolgende groep.
Het WK werd geopend door een groep van zeven vroege vluchters. De laatste twee van hen, de Duitser Jonas Koch en de Noor Torstein Traeen, hielden het voorop vol tot kort voor het ingaan van de voorlaatste ronde. Op dat moment had kopman Dumoulin alleen nog Dylan van Baarle en Sam Oomen bij zich. Het waren de Belgen die bij de laatste beklimming van de Mazzolano de kop namen. Op de Cima Gallisterna, de zwaarste van de twee beklimmingen die de renners negen keer kregen voorgeschoteld, meldden ook de Slovenen zich op kop. Tourwinnaar Tadej Pogacar, die kort ervoor van fiets was gewisseld, plaatste een serieuze aanval met nog ruim 40 kilometer te gaan. Van Baarle raakte even in de problemen, Dumoulin haakte aan.
Voorsprong
Pogacar daalde richting de streep op het racecircuit van Imola en had bij het ingaan van de laatste ronde 25 seconden voorsprong. Vijf Belgen, onder wie topfavoriet Van Aert, hielden de kop. Dumoulin en Van Baarle reden ook nog in de eerste groep waarin ook de Italianen, de Fransen en de Spanjaarden goed vertegenwoordigd waren. Pogacars poging strandde op de laatste doorkomst van de Mazzolano. Het was Dumoulin die als eerste de Sloveen bereikte.
Nog voor de top kwam de groep terug met de Italiaan Vincenzo Nibali attent voorin. Van Aert schoof moeiteloos mee. Op de slotklim trok Greg Van Avermaet zich in dienst van Van Aert als eerste naar boven. Hirschi versnelde, Van Aert volgde in zijn wiel. De Pool Michal Kwiatkowski probeerde het, gevolgd door de Fransman Julian Alaphilippe, een andere favoriet.
Alaphilippe, nog winnaar van de tweede etappe in de Tour de France, kreeg een gaatje op een vijftal met ook de Deen Jakob Fuglsang en de Sloveen Primoz Roglic. Een gezamenlijke achtervolging kwam niet op gang. Alleen kon Van Aert het ook niet. Na de tweede plaats in de tijdrit, achter de Italiaan Filippo Ganna, moest de Belg opnieuw genoegen nemen met zilver.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
4 uur geledenSAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
6 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
10 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
15 uur geleden