Wielerploeg Jumbo-Visma stapt over naar Cervélo
DEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Team Jumbo-Visma rijdt vanaf komend jaar op fietsen van Cervélo. De formatie neemt na zeven jaar afscheid van het Italiaanse merk Bianchi.
Ook de coureurs van de opleidingsploeg en rensters van de nieuwe vrouwenploeg van Team Jumbo-Visma krijgen komend seizoen fietsen van Cervélo. De Nederlandse ploeg meldt een samenwerking voor meerdere jaren te zijn aangegaan.
"Het is een mooie stap voor ons team", zegt algemeen directeur Richard Plugge van Team Jumbo-Visma. "Cervélo is een innovatief en vooruitstrevend merk. We zijn erg blij dat onze wielerteams vanaf volgend jaar op Cervélo rijden. Ik heb er vertrouwen in dat we samen verder kunnen bouwen aan de best mogelijke fiets. Samen innoveren en streven naar het allerbeste is onze dagelijkse doelstelling."
Vertrouwen
"We kijken met vertrouwen uit naar de samenwerking met Cervélo", vervolgde Plugge. "Het merk is onderdeel van Pon, net als wij een Nederlands wereldwijd opererend bedrijf. Het is mooi dat twee Nederlandse merken die wereldwijd impact maken elkaar hebben gevonden."
"We willen daarnaast Bianchi alvast bedanken voor de samenwerking", aldus Plugge. "Zij hebben ons de afgelopen jaren door dik en dun gesteund. Bianchi heeft bijgedragen aan het bouwen van de ploeg die we nu zijn en samen hebben we schitterende resultaten behaald. De Vuelta is onze allerlaatste wegwedstrijd op deze fiets. We gaan er alles aan doen om de samenwerking in stijl af te sluiten."
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
38 minuten geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
22 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
1 dag geleden