Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielerbondscoach Moerenhout geniet van oud-pupil Almeida in Giro

Wielerbondscoach Moerenhout geniet van oud-pupil Almeida in Giro

STEENBERGEN (ANP) - Hij is een jongen die zich niet gauw druk maakt, zegt Koos Moerenhout over João Almeida, de wielrenner die vrijdag al voor de tiende keer in deze Giro d'Italia de roze leiderstrui aantrekt. Voor zijn overstap naar Deceuninck - Quick-Step afgelopen winter reed de 22-jarige Portugees twee jaar voor Hagens Berman Axeon. Bij die ploeg is Moerenhout, naast zijn functie als Oranje-bondscoach, een van de ploegleiders. "We zagen dat hij klasse had. Maar dat hij nu al zo constant presteert, had ik niet gedacht."

In de Tour de l'Ain, half augustus, spraken ze elkaar nog. Soms stuurt Moerenhout een appje wanneer zijn oud-pupil zich in de Giro weer aan het front heeft laten zien. Hij begon met de tweede plaats achter de Italiaan Filippo Ganna in de openingstijdrit en pakte op de derde dag het roze. Almeida heeft in het klassement 34 seconden voorsprong op Wilco Kelderman. Favorieten als de Italiaan Vincenzo Nibali (1.01) en de Deen Jakob Fuglsang (2.20) staan al verder achterop. Na een vlakke rit volgt zaterdag een individuele tijdrit, daarna gaat het het hooggebergte in.

Via zijn manager João Correia belandde Almeida begin 2018 bij de Amerikaanse opleidingsploeg van Axel Merckx. Moerenhout: "Het was voor hem even zoeken, maar opeens won hij Luik-Bastenaken-Luik voor beloften, waar hij in de slotfase alleen wegreed uit een groepje. Dat hadden we niet zien aankomen en het duurde nog even voordat hij zijn talent bevestigde. Hij was wat grillig in zijn prestaties, maar werd dat jaar wel tweede in de baby-Giro achter Aleksandr Vlasov."

Leider

Een kleine anderhalf jaar later is Almeida leider in de Giro en Moerenhout geniet thuis in het Brabantse Steenbergen voor de tv. "João is een leuke jongen, iemand die dankbaar is voor de kansen die hij krijgt. Dat was bij ons, maar ook bij Quick-Step zie je in zijn hele doen en laten dat hij op zijn plek zit. Hij spreekt goed Engels, het is een slimme jongen die heel relaxed in het leven staat. Dat helpt hem nu. ik denk niet dat hij er mee bezig is hoe bijzonder het is wat hij presteert."

Of Almeida de Giro bij zijn debuut kan winnen, Moerenhout aarzelt. "Zeg nooit nooit, maar het zal zeker niet makkelijk worden voor hem om zich bovenin te handhaven. Al weet je het in deze knotsgekke Giro niet met coronagevallen en de kans dat door het slechte weer bergritten moeten worden ingekort. Hij zal zelf ook geen idee hebben hoe ver hij kan komen. Dit is een ontdekkingsreis. Hij heeft nog nooit een koers van meer dan tien dagen gereden. João heeft in ieder geval niets te verliezen."

Meer uit Sport

Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

27 minuten geleden
Chapple vijfde in finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.

1 uur geleden
Visser wint weer een race en bereikt WK-finale 60 meter horden

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.

1 uur geleden
Motorcoureur Veijer in GP Brazilië achtste in Moto2

GOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.

1 uur geleden
Judoka's Catharina en Spijkers grijpen brons in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka's Simeon Catharina en Jur Spijkers hebben brons overgehouden aan de Grand Slam in Tbilisi. Het zijn de tweede en derde Nederlandse medailles bij het toernooi in Georgië. Eerder won Joanne van Lieshout zilver.

3 uur geleden
Groenewegen sprint in GP Monseré naar derde seizoenszege

ROESELARE (ANP) - Dylan Groenewegen heeft zijn tweede zege in drie dagen behaald. Na de winst in de Bredene Koksijde Classic van afgelopen vrijdag was de sprinter van United Rose Rockets ook de snelste in de Grote Prijs Jean-Pierre Monseré. Groenewegen passeerde met zijn sprint na 202,5 kilometer tussen Torhout en Roeselare de vluchters Simon Dehairs uit België en Kamil Malecki uit Polen.

3 uur geleden
Visser met seriewinst naar halve finales 60 meter horden op WK

TORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.

5 uur geleden