Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielerbondscoach Moerenhout geniet van oud-pupil Almeida in Giro

Wielerbondscoach Moerenhout geniet van oud-pupil Almeida in Giro

STEENBERGEN (ANP) - Hij is een jongen die zich niet gauw druk maakt, zegt Koos Moerenhout over João Almeida, de wielrenner die vrijdag al voor de tiende keer in deze Giro d'Italia de roze leiderstrui aantrekt. Voor zijn overstap naar Deceuninck - Quick-Step afgelopen winter reed de 22-jarige Portugees twee jaar voor Hagens Berman Axeon. Bij die ploeg is Moerenhout, naast zijn functie als Oranje-bondscoach, een van de ploegleiders. "We zagen dat hij klasse had. Maar dat hij nu al zo constant presteert, had ik niet gedacht."

In de Tour de l'Ain, half augustus, spraken ze elkaar nog. Soms stuurt Moerenhout een appje wanneer zijn oud-pupil zich in de Giro weer aan het front heeft laten zien. Hij begon met de tweede plaats achter de Italiaan Filippo Ganna in de openingstijdrit en pakte op de derde dag het roze. Almeida heeft in het klassement 34 seconden voorsprong op Wilco Kelderman. Favorieten als de Italiaan Vincenzo Nibali (1.01) en de Deen Jakob Fuglsang (2.20) staan al verder achterop. Na een vlakke rit volgt zaterdag een individuele tijdrit, daarna gaat het het hooggebergte in.

Via zijn manager João Correia belandde Almeida begin 2018 bij de Amerikaanse opleidingsploeg van Axel Merckx. Moerenhout: "Het was voor hem even zoeken, maar opeens won hij Luik-Bastenaken-Luik voor beloften, waar hij in de slotfase alleen wegreed uit een groepje. Dat hadden we niet zien aankomen en het duurde nog even voordat hij zijn talent bevestigde. Hij was wat grillig in zijn prestaties, maar werd dat jaar wel tweede in de baby-Giro achter Aleksandr Vlasov."

Leider

Een kleine anderhalf jaar later is Almeida leider in de Giro en Moerenhout geniet thuis in het Brabantse Steenbergen voor de tv. "João is een leuke jongen, iemand die dankbaar is voor de kansen die hij krijgt. Dat was bij ons, maar ook bij Quick-Step zie je in zijn hele doen en laten dat hij op zijn plek zit. Hij spreekt goed Engels, het is een slimme jongen die heel relaxed in het leven staat. Dat helpt hem nu. ik denk niet dat hij er mee bezig is hoe bijzonder het is wat hij presteert."

Of Almeida de Giro bij zijn debuut kan winnen, Moerenhout aarzelt. "Zeg nooit nooit, maar het zal zeker niet makkelijk worden voor hem om zich bovenin te handhaven. Al weet je het in deze knotsgekke Giro niet met coronagevallen en de kans dat door het slechte weer bergritten moeten worden ingekort. Hij zal zelf ook geen idee hebben hoe ver hij kan komen. Dit is een ontdekkingsreis. Hij heeft nog nooit een koers van meer dan tien dagen gereden. João heeft in ieder geval niets te verliezen."

Meer uit Sport

Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

1 uur geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

3 uur geleden
Tafeltennissters sluiten poulefase op WK af met winst op Mexico

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.

4 uur geleden
Sawe krijgt heldenonthaal in Kenia na historisch record marathon

NAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.

6 uur geleden
Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

21 uur geleden
Unibet Rose Rockets met Groenewegen en Poels naar eerste Giro

NESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.

21 uur geleden
Pogacar wint etappe en pakt leiding in Ronde van Romandië

MARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.

23 uur geleden