Wiegman is blij bij Engeland, maar ontkent contractverlenging
BRIGHTON (ANP) - Sarina Wiegman ontkent dat ze op het punt staat haar contract als bondscoach van de Engelse voetbalsters met twee jaar te verlengen. De Daily Mail bracht naar buiten dat Wiegman tot en met 2027 heeft bijgetekend bij de Europees kampioen, maar de 52-jarige Nederlandse weersprak dat op de persconferentie in de aanloop naar de oefeninterland tegen Tsjechië.
"Ik heb niet bijgetekend, ik ben heel blij met het contract dat ik heb", zei Wiegman, die wel bevestigde dat ze erover gesproken heeft met de Engelse voetbalbond. "We hebben heel goede gesprekken gehad. Ik voel me zeer gewaardeerd en dit is een zeer goede plek om te werken. Maar in het voetbal kan alles snel gaan. Hopelijk hebben we nog wel een paar toernooien te gaan tot mijn contract eindigt. Ik ben blij, het team is blij en de FA is blij. Hopelijk kunnen we zo doorgaan."
Volgens de Daily Mail wil de FA het jaarsalaris van 400.000 pond (omgerekend ruim 450.000 euro) van Wiegman flink verhogen en kan ze ook lucratieve bonussen tegemoet zien als Engeland de komende jaren meer prijzen wint.
EK-winst
Na de Olympische Spelen van vorig jaar in Japan kwam een einde aan de succesvolle periode van Wiegman als bondscoach van de Nederlandse voetbalsters. Ze stapte over naar Engeland, dat onder haar leiding nog altijd ongeslagen is. De 23 wedstrijden onder Wiegman leverden 21 overwinningen en twee keer een gelijkspel op. Afgelopen zomer wonnen de 'Lionesses' in eigen land het EK.
De ploeg van Wiegman versloeg afgelopen vrijdag in een oefeninterland wereldkampioen de Verenigde Staten met 2-1. Dinsdagavond oefent de Europees kampioen in Brighton tegen Tsjechië.
Verbeteren
"We zijn op de goede weg, maar we moeten onszelf blijven verbeteren om het volgend jaar op het WK ook goed te doen", zei Wiegman. "We hebben nog tien maanden om dat te doen. Het EK heeft ons veel vertrouwen gegeven en de winst op de VS ook."
Lucy Bronze speelt tegen Tsjechië haar honderdste interland. "Het is fantastisch dat we nog altijd ongeslagen zijn onder Sarina", zei de 30-jarige rechtsback van FC Barcelona, die daar lachend aan toevoegde: "magic Sarina". De Nederlandse reageerde direct. "Dit is een magisch team."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
45 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
16 uur geleden