Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegman is blij bij Engeland, maar ontkent contractverlenging

Wiegman is blij bij Engeland, maar ontkent contractverlenging

BRIGHTON (ANP) - Sarina Wiegman ontkent dat ze op het punt staat haar contract als bondscoach van de Engelse voetbalsters met twee jaar te verlengen. De Daily Mail bracht naar buiten dat Wiegman tot en met 2027 heeft bijgetekend bij de Europees kampioen, maar de 52-jarige Nederlandse weersprak dat op de persconferentie in de aanloop naar de oefeninterland tegen Tsjechië.

"Ik heb niet bijgetekend, ik ben heel blij met het contract dat ik heb", zei Wiegman, die wel bevestigde dat ze erover gesproken heeft met de Engelse voetbalbond. "We hebben heel goede gesprekken gehad. Ik voel me zeer gewaardeerd en dit is een zeer goede plek om te werken. Maar in het voetbal kan alles snel gaan. Hopelijk hebben we nog wel een paar toernooien te gaan tot mijn contract eindigt. Ik ben blij, het team is blij en de FA is blij. Hopelijk kunnen we zo doorgaan."

Volgens de Daily Mail wil de FA het jaarsalaris van 400.000 pond (omgerekend ruim 450.000 euro) van Wiegman flink verhogen en kan ze ook lucratieve bonussen tegemoet zien als Engeland de komende jaren meer prijzen wint.

EK-winst

Na de Olympische Spelen van vorig jaar in Japan kwam een einde aan de succesvolle periode van Wiegman als bondscoach van de Nederlandse voetbalsters. Ze stapte over naar Engeland, dat onder haar leiding nog altijd ongeslagen is. De 23 wedstrijden onder Wiegman leverden 21 overwinningen en twee keer een gelijkspel op. Afgelopen zomer wonnen de 'Lionesses' in eigen land het EK.

De ploeg van Wiegman versloeg afgelopen vrijdag in een oefeninterland wereldkampioen de Verenigde Staten met 2-1. Dinsdagavond oefent de Europees kampioen in Brighton tegen Tsjechië.

Verbeteren

"We zijn op de goede weg, maar we moeten onszelf blijven verbeteren om het volgend jaar op het WK ook goed te doen", zei Wiegman. "We hebben nog tien maanden om dat te doen. Het EK heeft ons veel vertrouwen gegeven en de winst op de VS ook."

Lucy Bronze speelt tegen Tsjechië haar honderdste interland. "Het is fantastisch dat we nog altijd ongeslagen zijn onder Sarina", zei de 30-jarige rechtsback van FC Barcelona, die daar lachend aan toevoegde: "magic Sarina". De Nederlandse reageerde direct. "Dit is een magisch team."

Meer uit Voetbal

Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

2 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

2 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

3 uur geleden
Ajax accepteert schorsing van een duel voor Tomiyasu

AMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.

4 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt bekerfinale tussen AZ en NEC

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).

4 uur geleden
Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

1 dag geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

1 dag geleden