Wiegman gaat tijdperk als bondscoach van Oranje nooit vergeten
YOKOHAMA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman draagt de Nederlandse voetbalsters met een tweeledig gevoel over aan haar opvolger Mark Parsons. Natuurlijk overheerste in Yokohama de teleurstelling, na de nederlaag in de kwartfinales van de Olympische Spelen tegen de Verenigde Staten. Tegelijkertijd weet Wiegman dat ze met opgeheven hoofd kan vertrekken.
"Ik ben echt supertrots op deze ploeg. Het zegt iets over de groei van dit team dat we het Amerika zo lastig hebben gemaakt", zei ze na de slijtageslag in het reusachtige stadion van Yokohama. "Hier kan dit team mee verder, de speelsters gaan ook hierin doorgroeien. We willen laten zien wie we zijn als team en de mensen thuis voor de televisie laten genieten. We hebben een heel mooie wedstrijd neergezet. Maar uiteindelijk staan we met lege handen, de teleurstelling overheerst."
Wiegman (51) hoopte afscheid te kunnen nemen van de 'Leeuwinnen' met een olympische medaille. Het zou de ultieme bekroning zijn geweest na een periode van 4,5 jaar waarin de voetbalsters de aansluiting vonden met de wereldtop. Oranje won in de zomer van 2017 het EK in eigen land, een half jaar nadat Wiegman van assistent was gepromoveerd tot bondscoach. Als kampioen van Europa kregen de voetbalsters te maken met een ander verwachtingspatroon. Tegenstanders gingen zich ook meer instellen op Oranje. Wiegman slaagde er echter in haar ploeg te blijven ontwikkelen.
Tegenstand
Op het WK van 2019 bereikten de voetbalsters de finale, waarin bleek dat het verschil met de Verenigde Staten - hét topland in het vrouwenvoetbal - nog groot was. Oranje hield als bonus aan dat WK ook een olympisch ticket over. In Japan kwam het tot een nieuwe krachtmeting met 'Team USA'. Dit keer kon de ploeg van Wiegman wel serieus tegenstand bieden. Oranje groeide na een zwakke start in de wedstrijd en kreeg 10 minuten voor tijd zelfs een kans op de winnende treffer, maar Lieke Martens miste een penalty. Na 120 minuten voetballen ging het in de strafschoppenserie helemaal mis.
"Dit komt als een mokerslag aan", zei Wiegman, die nu bondscoach wordt van Engeland. "Niet omdat dit dus mijn laatste wedstrijd was, maar omdat we niet door zijn. We hebben gestreden, er stond zo'n sterk en veerkrachtig team op het veld. Ik had het dit team zo gegund om door te gaan. Maar ja, dat telt niet in topsport. We hadden meer verdiend, maar ook dat telt niet. Ik kan alleen maar trots zijn op wat we hebben laten zien. We laten het goed achter zo. Het was een mooie, geweldige tijd, die ik nooit ga vergeten."
Meer uit Sport
RIYAD (ANP/AFP) - Tennisster Madison Keys heeft zich vanwege een virus teruggetrokken tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse nummer 7 van de wereld zou woensdag haar derde wedstrijd spelen tegen de Kazachse Elena Rybakina, maar wordt vervangen door de Russische Jekaterina Aleksandrova.
43 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Pascal Ackermann zet zijn wielerloopbaan voort bij de Australische ploeg Jayco-AlUla. De Duitse sprinter neemt de plaats in van Dylan Groenewegen, de Nederlander die overstapt naar Unibet Rose Rockets. Ackermann heeft 41 overwinningen op zijn naam staan en komt over van Israel - Premier Tech. Hij heeft een contract voor twee jaar getekend.
4 uur geledenAUCKLAND (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams keert op 45-jarige leeftijd terug naar de Auckland Classic. De zevenvoudig grandslamwinnares heeft een wildcard gekregen voor het toernooi dat geldt als voorbereidingstoernooi op de Australian Open.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol is een van de twee genomineerden voor de mondiale titel van beste atlete van het jaar in de categorie baanatletiek. Atletiekfederatie World Athletics maakte bekend dat de Amersfoortse wereldkampioene op de 400 meter horden het opneemt tegen Sydney McLaughlin-Levrone. De Amerikaanse rivale van Bol maakte afgelopen seizoen een succesvolle overstap naar de 400 meter.
17 uur geledenRIYAD (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in Riyad haar eerste overwinning geboekt tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse titelverdedigster was dinsdag in haar tweede duel in twee sets te sterk voor de Italiaanse Jasmine Paolini: 6-3 6-2.
22 uur geledenBERLIJN (ANP) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone twijfelt er niet aan dat Max Verstappen dit jaar nog wereldkampioen wordt. "Ik denk dat Max het weer gaat doen. Hij heeft iets speciaals, een uitzonderlijke kwaliteit", zei de 95-jarige Brit bij het Duitse RTL.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een meerderheid van de inwoners van Duitsland ziet graag de Olympische Spelen voor de derde keer naar hun land komen. München geniet de voorkeur als organiserende stad. Dat blijkt uit een onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het tijdschrift Stern.
1 dag geleden