Wiebes: Eneco-deal bedreigt klimaatdoelen niet
DEN HAAG (ANP) - Het zou "armoedig" zijn als Nederland voor het halen van de klimaatdoelen volledig afhankelijk zou zijn van de aandeelhouders van Eneco. De overname van de energieleverancier door het Japanse conglomeraat Mitsubishi en energiebedrijf Chubu heeft dan ook geen invloed op de klimaatdoelen.
Dat zegt minister Eric Wiebes (Economische Zaken en Klimaat) in debat met de Tweede Kamer. Een aantal parlementariërs had zorgen geuit over de mogelijke gevolgen van de overname voor de energietransitie in Nederland. Die zorgen zijn nergens voor nodig, vindt de liberale bewindsman.
"De overheid regelt dat iedere partij zich voegt naar de doelen die wij gesteld hebben in het klimaatakkoord", aldus Wiebes. "We gaan niet op de knieën bij iedere aandeelhouder of-ie alsjeblieft iets nuttigs wil doen." Het is volgens de minister ook niet automatisch het geval dat buitenlandse aandeelhouders andere doelen hebben.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma hoopt dinsdag het resultaat te kunnen presenteren van de onderhandelingen tussen D66 en CDA tot dusver. Dat heeft hij gezegd na weer een avond van gesprekken over een aantal belangrijke thema's waar de partijen zich de afgelopen weken over hebben gebogen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten zou het "heel netjes" vinden als informateur Sybrand Buma met de fractievoorzitters van alle partijen in de Tweede Kamer gaat praten over het resultaat van de onderhandelingen van de afgelopen weken tussen zijn partij en het CDA. Dat zei hij net voordat hij een nieuwe overlegronde inging.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vervroegde Tweede Kamerverkiezingen kunnen sneller na de val van een kabinet worden gehouden dan nu het geval is. De voorbereidingsperiode is nu ongeveer vijf maanden, en dat kan worden verkort naar drie maanden, mits bijvoorbeeld gemeenten en politieke partijen zorgen dat zij altijd klaarstaan voor verkiezingen. Dat schrijft de Kiesraad maandag in een advies.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA hopen nog deze week klaar te zijn met het schrijven van een document dat de kabinetsformatie verder moet helpen. "Dat is wel de ambitie", zei D66-leider Rob Jetten na afloop van een nieuwe onderhandelingsronde. Maar: "Het is af als het af is." De partijen praten maandagavond verder.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het advies van het Nationaal Burgerberaad Klimaat kent "veel onderwerpen die tot actie kunnen leiden", vindt demissionair premier Dick Schoof. Hij herkent de wens van het kabinet voor een "haalbaar en betaalbaar" klimaatbeleid in de aanbevelingen van 175 burgers. "Maar ik hoor ook: 'denk groot', dus we gaan kijken hoe we dat gaan doen."
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is nog helemaal niemand afgevallen, zei D66-leider Rob Jetten maandag voordat hij opnieuw in gesprek ging met CDA-leider Henri Bontenbal over politieke samenwerking. "Het is aan de informateur om de komende week te gaan kijken welke partijen willen meedoen."
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Burgerberaad Klimaat heeft tien van zijn eigen voorstellen uiteindelijk niet aangenomen. Dertien aanbevelingen zijn wel in het eindadvies opgenomen. Bijvoorbeeld een voorstel voor een klimaatbonus voor iedereen, die betaald wordt door een meerprijs op luxeproducten.
22 uur geleden