Pahlavi kijkt terug op 'positief gesprek' in de Tweede Kamer
DEN HAAG (ANP) - Reza Pahlavi kijkt terug op een "positief gesprek" met Tweede Kamerleden. Dat de zoon van de laatste sjah van Iran hiervoor was uitgenodigd, leidde binnen en buiten de Tweede Kamer tot veel commotie. Hij werpt zich op als een prominente vertegenwoordiger van de oppositie, terwijl een deel van de oppositie en de Iraanse diaspora het daar niet mee eens is.
Het gesprek met Pahlavi was op zijn verzoek besloten. Het gedeelte met andere oppositieleden was wel openbaar. Net als meerdere aanwezigen vond Fatihya Abdi van PRO dat niet kunnen. Daarom sloeg zij het besloten gedeelte over. "Er zijn bepaalde vragen die wetgevers, vooral als het om veiligheidszaken gaat, beter in besloten context kunnen bespreken", zei Pahlavi daarover achteraf.
Afgezien van een korte verklaring ging Pahlavi achteraf amper in op vragen van journalisten. Hij pleitte ervoor dat het internet in Iran zou worden hersteld, zodat bewoners te weten kunnen komen wat er gebeurt in hun land en het verzet zich kan verenigen.
Camera's
Don Ceder van de ChristenUnie was wel aanwezig en spreekt van een "goede uitwisseling", waarin Pahlavi zei de samenwerking te willen zoeken met andere oppositieleden.
Een aantal sprekers in het openbare gedeelte zei juist dat die samenwerking hun onmogelijk werd gemaakt en dat sommigen door druk van de aanhang van Pahlavi zich niet in het openbaar durven uitspreken. Ze vinden dat Pahlavi zich te veel richt op de grote groep Perzen in Iran, zonder oog te hebben voor de vele minderheidsgroepen.
Volgens Ceder kwam er in het gesprek met Pahlavi "weinig geheimzinnigs" aan bod. Toch toont hij er begrip voor dat de zoon van de voormalige sjah geen draaiende camera's wilde, zodat ze "vrij en ongestoord van gedachten konden wisselen".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "Ik word wel ongeduldig", zei Luc Stultiens van PRO donderdagmiddag na weer een gesprek met minister Eelco Heinen (Financiën) over de begroting met Prinsjesdag. De financieel woordvoerder van de linkse fusiepartij hoort "vooral heel weinig" tijdens de gesprekken met de VVD-bewindsman. "Op een gegeven moment moet je ook als kabinet zelf beslissen: wij gaan met links of rechts en we gaan bereid zijn om te schuiven. Dat is nog niet gebleken."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.
1 dag geleden