
Wie weet er meer te vertellen over deze foto?
VLISSINGEN - In het Zeeuws maritiem muZEEum in Vlissingen is deze maanden de fototentoonstelling ‘Walcheren: het verdronken eiland, de inundatie in foto’s en verhalen’ te bezichtigen. De foto’s, gemaakt door Adriaan Kruithof uit Oost-Souburg, zijn voorzien van bijschriften, maar het museum blijft nieuwsgierig naar nieuwe informatie over wie en wat er te zien is op de - vaak indringende - beelden. In deze rubriek roepen we lezers die interessante informatie hebben op om die te delen.
Deze tweede foto in de rubriek is genomen op de kruising van de Vlissingsestraat met de Kanaalstraat en Paspoortstraat in Oost-Souburg na de inundatie in oktober 1944. Geheel links is mevrouw Wielemakers (nummer 5) met echtgenoot (nummer 8) met op zijn rug het winkelmeisje van bakker Van Damme (nummer 7) te zien.
Brood
‘Alleen bij bakker Hendrikx aan het Oranjeplein kon brood worden gebakken’, vertelt een medewerker van het muZEEum. ‘Bij laag water verkocht Van Damme wel brood, maar elke keer moest de winkel worden gedweild en schoongemaakt bij eb. Het brood dat overbleef werd bij vloed hoog gelegd, zodat het droog bleef.’
Meer informatie
Wie meer informatie heeft over deze foto, kan het muZEEum mailen via [email protected] of bellen: tel. 0118-412498.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen verleent medewerking aan de sloop van het bedrijfspand aan de Scheldestraat 98 in Vlissingen voor woningbouw.
10 uur geledenOOST-SOUBURG - Woningcorporatie Zeeuwland wil het pand van De Zwaan, middenin Oost-Souburg, kopen om er zestien huurappartementen in te maken. De gemeente Vlissingen staat hier positief tegenover. "Het gaat om kleine socialehuurappartementen voor starters en alleenstaanden", vertelt burgemeester Bas van den Tillaar. "Dit is een moeilijk te bedienen groep, dus we vinden dit een goed plan."
12 uur geledenVLISSINGEN - Deltaband Vlissingen is dé Show & Marchingband van Zeeland. De enthousiaste leden van de band zorgen wekelijks voor ontspanning en plezier tijdens hun repetitieavond. Muziek, zoals de Deltaband het brengt is topsport. Zowel lichamelijk als geestelijke inspanning wordt er van een muzikant gevraagd.
13 uur geledenVLISSINGEN - Op donderdag 18 september is Anak Indië te zien op het film- en literatuurfestival van Film by the Sea in Vlissingen.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - Een automobiliste is dinsdagmiddag gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht na een botsing met een andere auto in de Bermweg in Oost-Souburg.
1 dag geledenVLISSINGEN - De politie heeft dinsdag negen personen bekeurd bij een verkeerscontrole in Vlissingen.
1 dag geledenVLISSINGEN - De verkoop van de 73 nieuwbouwappartementen in het Singelkwartier in Vlissingen verloopt voorspoedig. "Sinds het verkoopevent is er grote belangstelling. Inmiddels zijn 25 appartementen verkocht en is er een flink aantal opties genomen", vertelt makelaar Arthur Aerssens.
1 dag geleden