WHO: voorlopig geen beslissing over doorgaan Spelen Tokio
GENÈVE (ANP) - Er valt voorlopig geen beslissing te verwachten over het al dan niet doorgaan van de Olympische Spelen, de komende zomer in Tokio. Dat is althans de verwachting van topfunctionaris Mike Ryan van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus worden op dit moment veel sportevenementen afgelast.
"We werken zeer nauw samen met het Internationaal Olympisch Comité (IOC) en het organisatiecomité in Japan", zegt Ryan. "Gezamenlijk proberen we dit fantastische wereldwijde evenement te beschermen. Mijn indruk is dat niemand op korte termijn beslissingen neemt over het doorgaan van de Spelen. Daar is het te vroeg voor."
IOC-voorzitter Thomas Bach liet zich optimistisch uit. "Ons doel is om alles volgens schema te laten verlopen en we hebben er vertrouwen in dat het ook gaat lukken", zei de Duitser in een gesprek met Japanse media. "Voorlopig ga ik er van uit dat we straks in Tokio een fantastisch evenement gaan beleven."
Eerder op de dag gaf Dick Pound van het IOC al aan dat er pas twee tot drie maanden voor het begin van het evenement over eventuele ingrepen gesproken kan worden. "Dan moet wel duidelijk zijn of de situatie voldoende onder controle is."
De Olympische Spelen beginnen op 24 juli.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
2 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
1 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
9 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Het team van Red Bull heeft excuses aangeboden aan coureur Yuki Tsunoda voor het verkeerd klaarmaken van zijn auto voor de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas. "We hebben een grote fout gemaakt met zijn bandenspanning, waardoor hij met een afstelling reed die hem in feite geen enkele kans gaf om competitief te zijn", bekende teambaas Laurent Mekies in een persbericht van Red Bull.
12 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft in de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas een dieptepunt bereikt in zijn Formule 1-carrière. De 40-jarige zevenvoudig wereldkampioen reed het langzaamst van allemaal en eindigde voor het eerst als laatste in de kwalificatie. Hamilton is ook de eerste Ferrari-coureur die sinds Giancarlo Fisichella in Abu Dhabi in 2009 als laatste start op de grid.
12 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan leven met zijn tweede plaats in de kwalificatierace bij de Grote Prijs van Las Vegas, maar hij was niet blij met de omstandigheden. "Ik vind rijden in de regen best leuk, maar rijden op ijs niet. Het was heel glad en bovendien was er niet genoeg licht", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 na afloop bij Viaplay.
13 uur geleden