Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO-topman Tedros wijst kritiek Pompeo af

WHO-topman Tedros wijst kritiek Pompeo af

GENÈVE (ANP/RTR) - Topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) noemt beschuldigingen van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen hem "niet waar". Hij reageerde donderdag voor het eerst zelf op de scherpe kritiek van Mike Pompeo.

Die zou achter gesloten deuren hebben beweerd dat de WHO-chef is "gekocht" door de Chinese regering en dat hij zijn positie dankte aan een deal met Peking. Die woorden werden opgetekend door Britse media. Pompeo beriep zich op bevindingen van geheime diensten.

Tedros noemt de bewering "niet waar en onacceptabel en ongefundeerd". Volgens de WHO-chef zal zijn organisatie door de kritiek niet worden afgeleid. "Onze enige focus, de focus van de hele organisatie, is mensenlevens redden."

De Amerikaanse president Donald Trump heeft al langere tijd kritiek op de WHO die volgens hem aan de leiband van Peking loopt. De regering van de VS heeft stappen gezet om uit de gezondheidsorganisatie te stappen. Die heeft de uitbraak van het coronavirus volgens het Witte Huis slecht aangepakt.

Meer uit Buitenland

Nederland en bondgenoten willen samen pantservoertuigen kopen

BRUSSEL (ANP) - Nederland en vijf NAVO-bondgenoten willen samen pantservoertuigen gaan kopen. Dat kan bijvoorbeeld de prijs drukken en helpen de zogeheten CV90's eerder geleverd te krijgen.

10 minuten geleden
Omstreden hulporganisatie Gaza zegt distributie te hervatten

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De omstreden Gaza Humanitarian Foundation (GHF) zegt de distributie van noodhulp in de Gazastrook donderdag te hervatten. Woensdag bleven alle voedselpunten gesloten en ook donderdagochtend gingen ze nog niet open.

2 uur geleden
NAVO-landen eens over grootste herbewapening in decennia

BRUSSEL (ANP) - De NAVO-landen gaan zich veel beter bewapenen, hebben ze beloofd. Ze hebben ingestemd met fors verhoogde wensen van de militaire leiding van de alliantie.

3 uur geleden
Defensieminister VS: NAVO bijna eens over defensie-eis Trump

BRUSSEL (ANP) - De NAVO is het bijna eens over de fors hogere defensie-uitgaven die de Verenigde Staten van hun bondgenoten eisen, zegt de Amerikaanse defensieminister. Er is nog een enkel land "dat nog niet helemaal zo ver is", maar "die krijgen we er ook wel".

3 uur geleden
Bloomberg: Trump vraagt Servië om gedeporteerden op te vangen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Servië en andere Balkanlanden gevraagd uitgezette migranten op te vangen, bericht persbureau Bloomberg. Het antwoord van Servië is nog niet bekend, maar president Aleksandar Vucic is een uitgesproken fan van Trump en is uit op goede banden.

4 uur geleden
Noodhulppunten in Gazastrook nog steeds gesloten

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Gaza Humanitarian Foundation (GHF) houdt zijn noodhulppunten in de Gazastrook nog steeds gesloten. De locaties, waar burgers voedselpakketten kunnen halen, zijn sinds woensdag dicht.

4 uur geleden
Oekraïne zegt Russische raketsystemen te hebben geraakt

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht zegt Russische raketsystemen te hebben beschoten in de regio Brjansk. Een raketlanceerder zou zijn ontploft en twee andere installaties zouden waarschijnlijk schade hebben opgelopen.

5 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!