WHO-topman Tedros wijst kritiek Pompeo af
GENÈVE (ANP/RTR) - Topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) noemt beschuldigingen van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen hem "niet waar". Hij reageerde donderdag voor het eerst zelf op de scherpe kritiek van Mike Pompeo.
Die zou achter gesloten deuren hebben beweerd dat de WHO-chef is "gekocht" door de Chinese regering en dat hij zijn positie dankte aan een deal met Peking. Die woorden werden opgetekend door Britse media. Pompeo beriep zich op bevindingen van geheime diensten.
Tedros noemt de bewering "niet waar en onacceptabel en ongefundeerd". Volgens de WHO-chef zal zijn organisatie door de kritiek niet worden afgeleid. "Onze enige focus, de focus van de hele organisatie, is mensenlevens redden."
De Amerikaanse president Donald Trump heeft al langere tijd kritiek op de WHO die volgens hem aan de leiband van Peking loopt. De regering van de VS heeft stappen gezet om uit de gezondheidsorganisatie te stappen. Die heeft de uitbraak van het coronavirus volgens het Witte Huis slecht aangepakt.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
50 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Volgens het Kremlin heeft de Russische president Vladimir Poetin ingestemd met sommige van de Amerikaanse voorstellen voor vrede in Oekraïne. Maar een aantal andere voorstellen zou hij hebben verworpen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov is dit normaal in een onderhandelingsproces en zijn de Russen bereid om zo vaak af te spreken met de Amerikanen als nodig is voor een akkoord.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De bondgenoten van Oekraïne zullen volgend jaar nog meer Amerikaanse wapens voor het land moeten kopen dan in 2025, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. De ongeveer 1 miljard dollar per maand die ze daarvoor nu met pijn en moeite bijeenbrengen, schiet volgens hem in 2026 tekort.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is in China aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. Hij heeft in Beijing een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Zij gaan naar verwachting praten over onder meer handel en de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenBRUSSEL/BRUGGE (ANP) - Oud-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini, die dinsdag is opgepakt in een onderzoek naar fraude bij een opleiding voor jonge EU-diplomaten, is weer vrij. Dat meldt het Europees openbaar ministerie (EPPO) woensdag. De oud-vicevoorzitter van de Europese Commissie werd aangehouden in haar rol van rector van het Europacollege in Brugge.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP/RTR) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol heeft woensdag opgeroepen tot actie voor vrijheid, precies een jaar nadat hij een politieke crisis had veroorzaakt door de militaire noodtoestand af te kondigen.
2 uur geledenRAFAH (ANP) - De grensovergang bij Rafah, die de Gazastrook met Egypte verbindt, gaat ergens in de komende dagen weer open. Dat meldt COGAT, de Israëlische defensieorganisatie die noodhulp in de regio coördineert, in een bericht op X. De organisatie voegt eraan toe dat de grens slechts opent voor burgers die vanuit Gaza naar Egypte willen reizen.
3 uur geleden