WHO: ruim 22.500 mensen met ingrijpende verwondingen in Gaza
GAZA-STAD (ANP) - Meer dan 22.500 mensen, een kwart van de gewonden in Gaza sinds het begin van het Israëlische offensief in oktober, hebben "levensveranderende" verwondingen waarvan ze "nu en in de komende jaren" moeten revalideren. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Het gaat onder meer om ernstige verwondingen aan ledematen, amputaties, trauma aan het ruggenmerg, traumatisch hersenletsel en brandwonden.
De situatie wordt verergerd door de algehele ineenstorting van de gezondheidszorginfrastructuur in Gaza, waarschuwt Rik Peeperkorn, de Nederlander die de WHO vertegenwoordigt in het bezette Palestijnse gebied. "Patiënten kunnen niet de zorg krijgen die ze nodig hebben. Acute revalidatiediensten zijn ernstig verstoord en gespecialiseerde zorg voor complexe verwondingen is niet beschikbaar."
Volgens het VN-gezondheidsagentschap zijn slechts 17 van de 36 ziekenhuizen in Gaza nog gedeeltelijk operationeel. Primaire gezondheidszorg wordt vaak opgeschort vanwege Israëlische aanvallen en evacuatiebevelen. Diensten zoals wondverzorging, fysiotherapie en psychologische ondersteuning zijn ofwel ontoegankelijk of helemaal niet beschikbaar. Duizenden mensen lopen risico op verdere complicaties, handicaps of zelfs de dood, aldus de WHO.
De cijfers weerspiegelen de data die op 23 juli beschikbaar waren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
3 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
4 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
6 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
7 uur geleden