Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO: ruim 22.500 mensen met ingrijpende verwondingen in Gaza

WHO: ruim 22.500 mensen met ingrijpende verwondingen in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Meer dan 22.500 mensen, een kwart van de gewonden in Gaza sinds het begin van het Israëlische offensief in oktober, hebben "levensveranderende" verwondingen waarvan ze "nu en in de komende jaren" moeten revalideren. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Het gaat onder meer om ernstige verwondingen aan ledematen, amputaties, trauma aan het ruggenmerg, traumatisch hersenletsel en brandwonden.

De situatie wordt verergerd door de algehele ineenstorting van de gezondheidszorginfrastructuur in Gaza, waarschuwt Rik Peeperkorn, de Nederlander die de WHO vertegenwoordigt in het bezette Palestijnse gebied. "Patiënten kunnen niet de zorg krijgen die ze nodig hebben. Acute revalidatiediensten zijn ernstig verstoord en gespecialiseerde zorg voor complexe verwondingen is niet beschikbaar."

Volgens het VN-gezondheidsagentschap zijn slechts 17 van de 36 ziekenhuizen in Gaza nog gedeeltelijk operationeel. Primaire gezondheidszorg wordt vaak opgeschort vanwege Israëlische aanvallen en evacuatiebevelen. Diensten zoals wondverzorging, fysiotherapie en psychologische ondersteuning zijn ofwel ontoegankelijk of helemaal niet beschikbaar. Duizenden mensen lopen risico op verdere complicaties, handicaps of zelfs de dood, aldus de WHO.

De cijfers weerspiegelen de data die op 23 juli beschikbaar waren.

Meer uit Buitenland

Medewerker van Rode Halve Maan omgekomen in Iran

GENÈVE (ANP) - Een medewerker van hulporganisatie Rode Halve Maan is gedood in Iran, meldt koepelorganisatie IFRC, waar ook het Rode Kruis onder valt. Dat gebeurde toen hij op 10 januari aan het werk was in de noordelijke provincie Gilan, net als vijf collega's die gewond raakten.

13 minuten geleden
Grote actie in Spanje om vals alarm in Turks verkeersvliegtuig

BARCELONA (ANP) - Een Turks verkeersvliegtuig van Istanbul op weg naar Spanje is na een bommelding in Barcelona geland, apart gezet en doorzocht. Het alarm bleek vals maar ontketende een grote actie van Spaanse veiligheidsdiensten en van de luchtmacht van Spanje en het buurland Frankrijk.

24 minuten geleden
Prominent lid van Conservatieven uit partij gezet om overloopplan

LONDEN (ANP) - Kemi Badenoch, de partijleider van de Britse Conservatieven, heeft de prominente politicus Robert Jenrick uit haar partij gezet. Volgens Badenoch was Jenrick van plan om over te stappen naar de radicaal-rechtse partij Reform, een rivaal van de Conservatieven.

1 uur geleden
Hamas bereid tot machtsoverdracht aan overgangsbestuur

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.

2 uur geleden
Deel EU-parlement wil uitstel stemming deal VS om Groenland

BRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.

3 uur geleden
Deense premier dankt bondgenoten voor militaire steun Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.

3 uur geleden
Nog niet alle stembureaus Oeganda open, volgens oppositie expres

KAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.

3 uur geleden