WHO: ruim 22.500 mensen met ingrijpende verwondingen in Gaza
GAZA-STAD (ANP) - Meer dan 22.500 mensen, een kwart van de gewonden in Gaza sinds het begin van het Israëlische offensief in oktober, hebben "levensveranderende" verwondingen waarvan ze "nu en in de komende jaren" moeten revalideren. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Het gaat onder meer om ernstige verwondingen aan ledematen, amputaties, trauma aan het ruggenmerg, traumatisch hersenletsel en brandwonden.
De situatie wordt verergerd door de algehele ineenstorting van de gezondheidszorginfrastructuur in Gaza, waarschuwt Rik Peeperkorn, de Nederlander die de WHO vertegenwoordigt in het bezette Palestijnse gebied. "Patiënten kunnen niet de zorg krijgen die ze nodig hebben. Acute revalidatiediensten zijn ernstig verstoord en gespecialiseerde zorg voor complexe verwondingen is niet beschikbaar."
Volgens het VN-gezondheidsagentschap zijn slechts 17 van de 36 ziekenhuizen in Gaza nog gedeeltelijk operationeel. Primaire gezondheidszorg wordt vaak opgeschort vanwege Israëlische aanvallen en evacuatiebevelen. Diensten zoals wondverzorging, fysiotherapie en psychologische ondersteuning zijn ofwel ontoegankelijk of helemaal niet beschikbaar. Duizenden mensen lopen risico op verdere complicaties, handicaps of zelfs de dood, aldus de WHO.
De cijfers weerspiegelen de data die op 23 juli beschikbaar waren.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.
53 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
9 uur geleden