Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO: ruim 22.500 mensen met ingrijpende verwondingen in Gaza

WHO: ruim 22.500 mensen met ingrijpende verwondingen in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Meer dan 22.500 mensen, een kwart van de gewonden in Gaza sinds het begin van het Israëlische offensief in oktober, hebben "levensveranderende" verwondingen waarvan ze "nu en in de komende jaren" moeten revalideren. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Het gaat onder meer om ernstige verwondingen aan ledematen, amputaties, trauma aan het ruggenmerg, traumatisch hersenletsel en brandwonden.

De situatie wordt verergerd door de algehele ineenstorting van de gezondheidszorginfrastructuur in Gaza, waarschuwt Rik Peeperkorn, de Nederlander die de WHO vertegenwoordigt in het bezette Palestijnse gebied. "Patiënten kunnen niet de zorg krijgen die ze nodig hebben. Acute revalidatiediensten zijn ernstig verstoord en gespecialiseerde zorg voor complexe verwondingen is niet beschikbaar."

Volgens het VN-gezondheidsagentschap zijn slechts 17 van de 36 ziekenhuizen in Gaza nog gedeeltelijk operationeel. Primaire gezondheidszorg wordt vaak opgeschort vanwege Israëlische aanvallen en evacuatiebevelen. Diensten zoals wondverzorging, fysiotherapie en psychologische ondersteuning zijn ofwel ontoegankelijk of helemaal niet beschikbaar. Duizenden mensen lopen risico op verdere complicaties, handicaps of zelfs de dood, aldus de WHO.

De cijfers weerspiegelen de data die op 23 juli beschikbaar waren.

Meer uit Buitenland

Slovenië ook naar Groenland, ondanks dreigement Trump

LJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.

18 minuten geleden
Lichaam gevonden na vliegtuigcrash in Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.

1 uur geleden
Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

1 uur geleden
Sabalenka solide door naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.

2 uur geleden
Iraanse functionaris: zeker 5000 mensen omgekomen bij protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Trump dreigde CBS met rechtszaak bij montage interview

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.

2 uur geleden
Jordaanse koning ook uitgenodigd voor vredesraad Gaza

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.

3 uur geleden