Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO hekelt Amerikaanse kritiek op topman Tedros

WHO hekelt Amerikaanse kritiek op topman Tedros

LONDEN (ANP/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) is niet blij met vermeende Amerikaanse kritiek op topman Tedros Adhanom Ghebreyesus. De Amerikaanse minister Mike Pompeo (Buitenlandse Zaken) zou achter gesloten deuren hebben beweerd dat de WHO-chef is "gekocht" door de Chinese regering.

Pompeo zou de gewraakte uitspraak deze week hebben gedaan tijdens een bijeenkomst met Britse parlementariërs. Hij baseerde zich naar eigen zeggen op "solide inlichtingen", maar trad daar volgens bronnen van de krant The Times verder niet over in detail. De minister zou ook hebben gezegd dat de WHO geen wetenschappelijke maar een politieke organisatie is.

De WHO kan niet bevestigen dat de minister die uitspraken inderdaad heeft gedaan, maar zegt "persoonlijke aanvallen en ongefundeerde beschuldigingen" te verwerpen. De organisatie roept landen op gefocust te blijven op de strijd tegen de coronapandemie, die wereldwijd aan honderdduizenden mensen het leven heeft gekost.

De VS zijn de belangrijkste geldschieters van de WHO, maar de relatie is verzuurd tijdens de pandemie. De regering van president Donald Trump heeft stappen gezet om uit de gezondheidsorganisatie te stappen. Die heeft de uitbraak van het coronavirus volgens het Witte Huis slecht aangepakt. Ook heeft China in de ogen van de Amerikanen te veel invloed binnen de WHO.

Meer uit Buitenland

Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

4 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

4 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

7 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

7 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

9 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

9 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

9 uur geleden