Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO hekelt Amerikaanse kritiek op topman Tedros

WHO hekelt Amerikaanse kritiek op topman Tedros

LONDEN (ANP/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) is niet blij met vermeende Amerikaanse kritiek op topman Tedros Adhanom Ghebreyesus. De Amerikaanse minister Mike Pompeo (Buitenlandse Zaken) zou achter gesloten deuren hebben beweerd dat de WHO-chef is "gekocht" door de Chinese regering.

Pompeo zou de gewraakte uitspraak deze week hebben gedaan tijdens een bijeenkomst met Britse parlementariërs. Hij baseerde zich naar eigen zeggen op "solide inlichtingen", maar trad daar volgens bronnen van de krant The Times verder niet over in detail. De minister zou ook hebben gezegd dat de WHO geen wetenschappelijke maar een politieke organisatie is.

De WHO kan niet bevestigen dat de minister die uitspraken inderdaad heeft gedaan, maar zegt "persoonlijke aanvallen en ongefundeerde beschuldigingen" te verwerpen. De organisatie roept landen op gefocust te blijven op de strijd tegen de coronapandemie, die wereldwijd aan honderdduizenden mensen het leven heeft gekost.

De VS zijn de belangrijkste geldschieters van de WHO, maar de relatie is verzuurd tijdens de pandemie. De regering van president Donald Trump heeft stappen gezet om uit de gezondheidsorganisatie te stappen. Die heeft de uitbraak van het coronavirus volgens het Witte Huis slecht aangepakt. Ook heeft China in de ogen van de Amerikanen te veel invloed binnen de WHO.

Meer uit Buitenland

Cuba getroffen door tweede landelijke stroomstoring in één week

HAVANA (ANP/AFP) - Een stroomstoring heeft zaterdag heel Cuba getroffen, meldt het Cubaanse ministerie van Energie. Het is de tweede keer in minder dan een week tijd dat het hele land zonder stroom zit. Het eiland kampt met een ernstige energiecrisis door een Amerikaans olie-embargo.

2 uur geleden
Trump dreigt Iran met aanval op energiecentrales

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gedreigd dat de VS Iraanse energiecentrales zullen aanvallen als Iran de Straat van Hormuz niet binnen 48 uur heropent. Iran heeft die strategisch gelegen doorvaarroute tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan vrijwel afgesloten na het begin van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. Dat leidt tot sterk gestegen mondiale gas- en olieprijzen.

2 uur geleden
Tientallen gewonden bij aanval op zuiden Israël

ARAD (ANP/AFP) - Israëlische brandweerlieden meldden dat een "voltreffer" van een Iraanse raket op de Zuid-Israëlische stad Arad zaterdag grote schade heeft aangericht. Volgens medische hulpverleners raakten zeker 59 mensen gewond.

4 uur geleden
Doden na Oekraïense aanval op Belgorod

BELGOROD (ANP/DPA) - In de Russische regio Belgorod zijn zeker vier vrouwen omgekomen door Oekraïense beschietingen. Dat heeft de regionale gouverneur gemeld. De doden vielen in het dorp Smorodino, enkele kilometers van de grens met Oekraïne. Ze waren in een pand dat werd getroffen. Een andere vrouw werd zwaargewond onder het puin vandaan gehaald.

7 uur geleden
Grote demonstratie in Praag tegen Tsjechische regering

PRAAG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Honderdduizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in de Tsjechische hoofdstad Praag om te demonstreren tegen de rechts-populistische regering van premier Andrej Babiš. Volgens de organisatie waren er tot 250.000 deelnemers bijeen.

8 uur geleden
VS zeggen al meer dan 8000 doelen in Iran te hebben aangevallen

TAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.

8 uur geleden
VK veroordeelt Iraanse poging basis Diego Garcia te raken

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.

13 uur geleden