WHO hekelt Amerikaanse kritiek op topman Tedros
LONDEN (ANP/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) is niet blij met vermeende Amerikaanse kritiek op topman Tedros Adhanom Ghebreyesus. De Amerikaanse minister Mike Pompeo (Buitenlandse Zaken) zou achter gesloten deuren hebben beweerd dat de WHO-chef is "gekocht" door de Chinese regering.
Pompeo zou de gewraakte uitspraak deze week hebben gedaan tijdens een bijeenkomst met Britse parlementariƫrs. Hij baseerde zich naar eigen zeggen op "solide inlichtingen", maar trad daar volgens bronnen van de krant The Times verder niet over in detail. De minister zou ook hebben gezegd dat de WHO geen wetenschappelijke maar een politieke organisatie is.
De WHO kan niet bevestigen dat de minister die uitspraken inderdaad heeft gedaan, maar zegt "persoonlijke aanvallen en ongefundeerde beschuldigingen" te verwerpen. De organisatie roept landen op gefocust te blijven op de strijd tegen de coronapandemie, die wereldwijd aan honderdduizenden mensen het leven heeft gekost.
De VS zijn de belangrijkste geldschieters van de WHO, maar de relatie is verzuurd tijdens de pandemie. De regering van president Donald Trump heeft stappen gezet om uit de gezondheidsorganisatie te stappen. Die heeft de uitbraak van het coronavirus volgens het Witte Huis slecht aangepakt. Ook heeft China in de ogen van de Amerikanen te veel invloed binnen de WHO.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - De voormalige president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, heeft zijn excuses aangeboden voor de "moeilijkheden" die zijn veroorzaakt door het uitroepen van de militaire noodtoestand in 2024.
41 minuten geledenCHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.
1 uur geledenMERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.
2 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
8 uur geleden