Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WHO hekelt Amerikaanse kritiek op topman Tedros

WHO hekelt Amerikaanse kritiek op topman Tedros

LONDEN (ANP/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) is niet blij met vermeende Amerikaanse kritiek op topman Tedros Adhanom Ghebreyesus. De Amerikaanse minister Mike Pompeo (Buitenlandse Zaken) zou achter gesloten deuren hebben beweerd dat de WHO-chef is "gekocht" door de Chinese regering.

Pompeo zou de gewraakte uitspraak deze week hebben gedaan tijdens een bijeenkomst met Britse parlementariërs. Hij baseerde zich naar eigen zeggen op "solide inlichtingen", maar trad daar volgens bronnen van de krant The Times verder niet over in detail. De minister zou ook hebben gezegd dat de WHO geen wetenschappelijke maar een politieke organisatie is.

De WHO kan niet bevestigen dat de minister die uitspraken inderdaad heeft gedaan, maar zegt "persoonlijke aanvallen en ongefundeerde beschuldigingen" te verwerpen. De organisatie roept landen op gefocust te blijven op de strijd tegen de coronapandemie, die wereldwijd aan honderdduizenden mensen het leven heeft gekost.

De VS zijn de belangrijkste geldschieters van de WHO, maar de relatie is verzuurd tijdens de pandemie. De regering van president Donald Trump heeft stappen gezet om uit de gezondheidsorganisatie te stappen. Die heeft de uitbraak van het coronavirus volgens het Witte Huis slecht aangepakt. Ook heeft China in de ogen van de Amerikanen te veel invloed binnen de WHO.

Meer uit Buitenland

Netanyahu hekelt Australische erkenning Palestijnse staat

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn Australische ambtgenoot te hebben gewaarschuwd dat door het erkennen van een Palestijnse staat Australië olie gooit op "het antisemitische vuur". Volgens Netanyahu, die op televisie reageerde op de schietpartij bij Bondi Beach, heeft hij Anthony Albanese in augustus een brief gestuurd waarin hij die stap ten zeerste afraadde. Ook zou Netanyahu hebben geschreven dat antisemitisme "zich verspreidt als leiders zich er niet tegen uitspreken". Hij voegde eraan toe dat Albanese "zwakte moet vervangen door handelen".

1 uur geleden
Afschuw bij wereldleiders over aanslag Bondi Beach

PARIJS (ANP/AFP) - Wereldleiders hebben met afschuw gereageerd op de dodelijke aanslag op een Joodse chanoekaviering in Australië. Zo schreef de Franse president Emmanuel Macron op X dat Frankrijk "genadeloos zal blijven vechten tegen antisemitische haat".

1 uur geleden
Duitse buitenlandminister: daad van haat tegen alle Joden

BERLIJN (ANP/DPA) - De dodelijke schietpartij op het Australische Bondi Beach is een "daad van haat tegen alle Joodse vrouwen en mannen wereldwijd op de eerste dag van Chanoeka". Dat schreef de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul op X.

2 uur geleden
Nog honderdduizenden Oekraïners zonder stroom

KYIV (ANP/DPA) - Honderdduizenden Oekraïense huishoudens zitten nog steeds zonder stroom na Russische aanvallen. De situatie blijft moeilijk, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op Telegram.

2 uur geleden
Von der Leyen: walgelijke geweldsdaad tegen Joodse gemeenschap

BRUSSEL (ANP/AFP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie is "geschokt" door de dodelijke schietpartij in het Australische Bondi Beach. Op X sprak ze van een "walgelijke daad van geweld tegen de Joodse gemeenschap". Volgens de Australische politie gaat het om een terreuraanslag.

2 uur geleden
Persconferentie: schietpartij Bondi Beach vermoedelijk terrorisme

SYDNEY (ANP) - De dodelijke schietpartij bij Bondi Beach in Sydney betrof vermoedelijk een terroristische daad. Dat wordt gemeld in een persconferentie over het voorval met de premier van New South Wales en de politiecommissaris. Bij het voorval vielen zeker twaalf doden, aldus premier Chris Minns. Eerder meldden autoriteiten nog dat er tien doden waren gevallen, onder wie een van de vermoedelijke daders. Ook werden "verschillende geïmproviseerde explosieven" aangetroffen. De explosievenopruimingsdienst is ter plaatse.

3 uur geleden
Politie doet huiszoeking bij vermeende schutter Bondi Beach

SYDNEY (ANP) - De politie in Sydney zegt een van de daders van de dodelijke schietpartij eerder op zondag bij Bondi Beach te hebben geïdentificeerd. Zijn huis wordt op dit moment doorzocht. Een persconferentie over het voorval, die gepland stond voor 11.30 uur, is tot nader order uitgesteld vanwege de inval. Het zou gaan om Narveed Akram, over wie nog veel onbekend is.

3 uur geleden