WHO: geen aanwijzingen voor coronavirus Noord-Korea
SEOUL (ANP/RTR) - Er zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) geen aanwijzingen dat het coronavirus ook in Noord-Korea heerst. De WHO is bereid het stalinistisch geregeerde en geïsoleerde land te helpen bij het testen van mogelijke patiënten. De Zuid-Koreaanse regering heeft volgens persbureau Yonhap laten weten via internationale organisaties zoals de WHO degewenst bereid te zijn Noord-Korea te helpen bij de bestrijding van het coronavirus.
Het regime in Pyongyang stelde dinsdag dat er nog geen bevestigde gevallen van het virus zijn geconstateerd. Noord-Korea heeft het bureau van de WHO wel om hulp gevraagd voor het bestrijden van het virus. Het land heeft vooral mondmaskers nodig en middelen om tests uit te voeren.
In Zuid-Korea zijn inmiddels 51 besmettingen met het virus vastgesteld. Ondanks strenge quarantainemaatregelen meldde het land woensdag twintig nieuwe gevallen. Achttien van de nieuwe gevallen zijn ontdekt in Daegu.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het zou momenteel zonde van de tijd zijn om te overwegen Amerikaanse grondtroepen naar Iran te sturen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen NBC News. Hij reageerde daarmee op een waarschuwing van de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi dat een dergelijke stap een ramp zou betekenen voor indringers.
42 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Meldingen van hevige aanvallen kwamen vrijdag uit de Iraanse hoofdstad Teheran. Israël had aangekondigd "infrastructuur van het regime" aan te vallen in "een nieuwe fase" van de oorlog.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."
11 uur geleden