Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'WeTransfer dit voorjaar naar het Damrak'

'WeTransfer dit voorjaar naar het Damrak'

AMSTERDAM (ANP) - Bestandenverstuurdienst WeTransfer maakt mogelijk dit voorjaar, in april of mei, zijn debuut op de beurs in Amsterdam. De Nederlandse techonderneming zou met verschillende banken, waaronder ABN AMRO, aan de beursplannen werken. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Een woordvoerder van WeTransfer was niet direct bereikbaar voor commentaar.

WeTransfer, dat zich specialiseert in het delen van grote bestanden online, lijkt te profiteren van het vele thuiswerken door de coronacrisis. Daarbij zou de onderneming ook de techhonger van beleggers willen stillen. Door de coronacrisis rijzen de waarderingen van techfondsen de pan uit.

Het Amsterdamse bedrijf, dat ook een onlinepresentatie-app heeft, liet al in 2018 weten binnen enkele jaren naar de beurs te willen. Topman Gordon Willoughby gaf toen aan beleggers van het eerste uur de kans te willen geven hun belang te verzilveren. De keuze voor Amsterdam komt deels vanwege de oorsprong van het bedrijf. Ook staat de Amsterdamse beurs steeds meer internationaal op de kaart, wat een notering op het Damrak aantrekkelijk zou maken voor WeTranfer.

Creatieve sector

WeTransfer maakte eerder bekend met andere diensten voor de creatieve sector te willen blijven groeien. Ook moet WeTransfer groter worden in de Verenigde Staten, aangezien dat land 's werelds grootste markt voor onlineadvertenties is.

Een aantal Europese techbedrijven heeft plannen voor een beursgang eerder al versneld. Zo zijn bijvoorbeeld het Duitse e-commercebedrijf Auto1 en de Britse onlinewenskaartenwinkel Moonpig bezig met de afronding van de beursplannen. De verwachting is verder dat Deliveroo, Darktrace, Trustly, Transferwise en Allfunds later dit jaar ook hun opwachting op de beurs zullen maken.

Meer uit Financieel

Financiële situatie van huiseigenaren gaat achteruit, zegt NHG

UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.

2 uur geleden
Omzet AI-chipconcern Nvidia naar nieuw record van 81,6 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.

5 uur geleden
Flinke plussen op Wall Street, Nvidia hoger in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.

5 uur geleden
WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

8 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

9 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

10 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

11 uur geleden