Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wetlandwachter Roland treft dode zeearend aan nabij de Oesterdam

Wetlandwachter Roland treft dode zeearend aan nabij de Oesterdam

THOLEN - Wetlandwachter Roland-Jan Buijs heeft afgelopen zondag een dode zeearend aangetroffen ter hoogte van de Kreekraksluizen. Roland trof twee losse poten aan op een pad onder een windmolen van Windpark Kreekraksluis. De rest van de vogel werd gevonden in het nabije riet. Gezien de beschadigingen aan het dier, en de vindplaats, kan vrijwel zeker worden vastgesteld dat het dier verongelukt is door de windmolen.

In het Markiezaatsmeer vestigde zich 6 jaar geleden voor het eerst een jong koppel zeearenden. En dat is bijzonder te noemen, want in heel Nederland zijn er in 2021 slechts 22 paren geteld, waarvan er 17 tot broeden zijn gekomen. 

Het vrouwtje van het eerste koppel is poorloos verdwenen na haar tweede broedpoging. Inmiddels heeft een nieuw koppel zich gevestigd in het gebied en vliegen er een aantal juvenielen rond. Op dit moment wordt onderzocht welke zeearend het verongelukte dier betreft. Aangezien de zeearenden regelmatig richting het Krammer Volkenrak en de Ooster- en Westerschelde vliegen om voedsel te vinden, moeten ze het Windpark Kreekraksluis meermaals op een dag passeren. Elke passeervlucht is een risicovlucht op nog een ongeval met prachtige vogelsoort die het Natura2000 gebied rijk is. 


 Foto: Erik de Jonge

Detectiesystemen 
Dat windmolens en windmolenparken een bedreiging vormen voor vogelsoorten is al langer bekend. De Werkgroep Zeearend Nederland houdt dit goed in de gaten. Maar er zijn inmiddels ook goede technieken om dieren tijdig te detecteren, waardoor de molen bijvoorbeeld stilgezet kan worden als de vogel in de buurt vliegt. Bij nieuw aan te leggen windmolenparken moet er vooraf een toetsing plaatsvinden om de negatieve gevolgen van de aanleg op onder andere vogelsoorten in kaart te brengen.

Er is contact gelegd met de eigenaar van Windpark Kreekraksluis. Genoemden partijen zullen binnenkort met elkaar in overleg gaan om te kijken of toekomstige ongelukken voorkomen kunnen worden. 

Helaas!! Opnieuw een #zeearend gesneuveld door een windmolen, dit keer één uit het #Markiezaat…?? En dat terwijl het voorkomen kan worden. Graag zsm landelijk betere afspraken maken over windmolens bij natuur! https://t.co/kV2iQkBkP8 pic.twitter.com/31cAV62ipz

— Erik de Jonge (@BoswachterEdJ) August 29, 2022

Meer uit Tholen

Haringvlietbrug in slechte staat: Zware slijtage vraagt om extra maatregelen

WEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug verkeert in slechte staat, dit komt door onverwacht snelle slijtage. Dat blijkt uit een kamerbrief die de Tweede Kamer donderdag heeft ontvangen van minister Tieman. Uit extra inspecties die sinds 2024 plaatsvinden, blijkt dat een deel van de lassen onder de rechterrijstrook richting het zuiden in slechtere staat verkeert dan gedacht. 

3 uur geleden
Komend weekend piek meteorenzwerm: tot 100 vallende sterren per uur

THOLEN - Volgend weekend bereikt de meteorenzwerm Geminiden zijn hoogtepunt. Waar eerdere zwermen dit jaar wat tegenvielen, liggen de verwachtingen voor deze editie hoog. Bij helder weer zijn tientallen vallende sterren per uur zichtbaar.

6 uur geleden
Tweede openbaar toiletgebouw met watertappunt geopend in Gorishoek

SCHERPENISSE - Wandelaars, fietsers, duikers en vissers hebben er een mooie voorziening bij. Dinsdag is in de gemeente Tholen het tweede openbare, zelfreinigende toilet met watertappunt geopend. Wethouder Hilde Moerland verrichtte de opening bij Gorishoek in Scherpenisse.

10 uur geleden
WHS houdt stand na rode kaart, terwijl Tholen verliest met tien man [SPEELRONDE 11]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 6 december allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 11.

1 dag geleden
Gemeente belooft veilige afscheiding tussen Fluplandse speeltuin en Rijksweg

SINT PHILIPSLAND - Tussen het speeltuintje aan de Deensestraat en de Rijksweg in Sint Philipsland komt een afscheiding. Dat belooft het Thoolse college nadat Rudi Fontijne (CDA) aandacht vroeg voor de situatie. De plannen worden gemaakt in overleg met de inwoners.

1 dag geleden
Van Münsterland-Velen naar Smerdiek: ‘Het voelt hier als ons tweede thuis’

SINT-MAARTENSDIJK - Het zijn niet enkel de lokale leden die Smerdiek weten te vinden voor de snerttocht. Rotterdam, Wijk en Aalburg en zelfs Duitsland: uit alle windstreken komen de deelnemers om te genieten van de Oosterschelde. "We hebben met het water een bijzondere aantrekkingskracht. Ook om de goede verzorging tijdens de tocht worden we geroemd. Bij ons komt niemand iets tekort", zo vertelt Lia van Akkeren.

1 dag geleden
Zorgloket Tholen ziet je! organiseert kerstbingo in de Meulvliet met prijzen

THOLEN - Het zorgloket Tholen ziet je! organiseert op donderdag 18 december een speciale kerstbingo. In het trefpunt van de Meulvliet, dat normaal gesproken elke donderdag van 10.00 tot 12.00 uur open is voor een inloopspreekuur, zijn die ochtend leuke prijsjes te winnen.

2 dagen geleden