Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wetlandwachter Roland treft dode zeearend aan nabij de Oesterdam

Wetlandwachter Roland treft dode zeearend aan nabij de Oesterdam

THOLEN - Wetlandwachter Roland-Jan Buijs heeft afgelopen zondag een dode zeearend aangetroffen ter hoogte van de Kreekraksluizen. Roland trof twee losse poten aan op een pad onder een windmolen van Windpark Kreekraksluis. De rest van de vogel werd gevonden in het nabije riet. Gezien de beschadigingen aan het dier, en de vindplaats, kan vrijwel zeker worden vastgesteld dat het dier verongelukt is door de windmolen.

In het Markiezaatsmeer vestigde zich 6 jaar geleden voor het eerst een jong koppel zeearenden. En dat is bijzonder te noemen, want in heel Nederland zijn er in 2021 slechts 22 paren geteld, waarvan er 17 tot broeden zijn gekomen. 

Het vrouwtje van het eerste koppel is poorloos verdwenen na haar tweede broedpoging. Inmiddels heeft een nieuw koppel zich gevestigd in het gebied en vliegen er een aantal juvenielen rond. Op dit moment wordt onderzocht welke zeearend het verongelukte dier betreft. Aangezien de zeearenden regelmatig richting het Krammer Volkenrak en de Ooster- en Westerschelde vliegen om voedsel te vinden, moeten ze het Windpark Kreekraksluis meermaals op een dag passeren. Elke passeervlucht is een risicovlucht op nog een ongeval met prachtige vogelsoort die het Natura2000 gebied rijk is. 


 Foto: Erik de Jonge

Detectiesystemen 
Dat windmolens en windmolenparken een bedreiging vormen voor vogelsoorten is al langer bekend. De Werkgroep Zeearend Nederland houdt dit goed in de gaten. Maar er zijn inmiddels ook goede technieken om dieren tijdig te detecteren, waardoor de molen bijvoorbeeld stilgezet kan worden als de vogel in de buurt vliegt. Bij nieuw aan te leggen windmolenparken moet er vooraf een toetsing plaatsvinden om de negatieve gevolgen van de aanleg op onder andere vogelsoorten in kaart te brengen.

Er is contact gelegd met de eigenaar van Windpark Kreekraksluis. Genoemden partijen zullen binnenkort met elkaar in overleg gaan om te kijken of toekomstige ongelukken voorkomen kunnen worden. 

Helaas!! Opnieuw een #zeearend gesneuveld door een windmolen, dit keer één uit het #Markiezaat…?? En dat terwijl het voorkomen kan worden. Graag zsm landelijk betere afspraken maken over windmolens bij natuur! https://t.co/kV2iQkBkP8 pic.twitter.com/31cAV62ipz

— Erik de Jonge (@BoswachterEdJ) August 29, 2022

Meer uit Tholen

Naasten vaker betrokken bij zorg in Bravis: proef moet patiënten meer rust geven

WEST-BRABANT/THOLEN - Naasten kunnen in het Bravis ziekenhuis tijdens een opname actief meedoen in de zorg, als patiënten én naasten dat willen. Op verschillende verpleegafdelingen loopt sinds deze maand de proef Samen zorgen, waarin partners, familieleden of andere naasten ondersteunen bij dagelijkse handelingen zoals eten en drinken, bewegen of aanwezig zijn bij gesprekken met zorgverleners.

12 minuten geleden
PvdA Tholen gaat verder onder de naam PRO na landelijke fusie

THOLEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) Tholen gaat verder als PRO. Het lokale fractiebestuur nam dit besluit naar aanleiding van de landelijke fusie met GroenLinks.

4 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Stoomgemaal aan de Schelphoekseweg’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen. 

1 dag geleden
Laatste editie van NK Tegelwippen: Win een grasmat uit Walibi of Paleis het Loo

THOLEN - Het NK Tegelwippen is voor de zevende en laatste keer van start gegaan. Tot 31 oktober gaat heel Nederland opnieuw aan de slag met het verwijderen van tegels uit de tuin en het vervangen ervan door planten, gras of bloemen. Tijdens deze sloteditie maken deelnemers kans om een uniek stukje gras te winnen.

1 dag geleden
Opnieuw een flitsmarathon: Op deze dag zijn 24 uur lang extra snelheidscontroles

WEST-BRABANT/THOLEN - In 29 Europese landen, waaronder Nederland en België, vindt op woensdag 15 april opnieuw de jaarlijkse flitsmarathon plaats. Tijdens deze grootschalige actie, officieel Operation Speed, wordt 24 uur lang extra gecontroleerd op snelheid om de verkeersveiligheid te vergroten en automobilisten bewuster te maken van hun rijgedrag.

2 dagen geleden
[UPDATE] Jongen(7) met skelter vermist in Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - De politie heeft zaterdagochtend via een Burgernetmelding opgeroepen om uit te kijken naar een 7-jarige jongen die wordt vermist in de omgeving van de Plataanstraat. Hij heeft mogelijk een rood/blauwe skelter van het merk Mammoet bij zich. Wie de jongen gezien denkt te hebben, wordt verzocht contact op te nemen met 112.

2 dagen geleden
School met de Bijbel en De Rieburch ontvangen voucher voor groene schoolpleinen

SINT-ANNALAND/SINT-MAARTENSDIJK - De School met de Bijbel in Sint-Annaland en De Rieburch in Sint-Maartensdijk hebben een voucher ontvangen om hun schoolplein te vergroenen. Met deze steun kunnen de scholen hun plein omtoveren tot een natuurrijke omgeving.

2 dagen geleden