Wethouder wil meer geld voor Thoolse evenementen
THOLEN - Wethouder Frank Hommel wil het gesprek aangaan met de culturele verenigingen in de gemeente Tholen om ervoor te zorgen dat er beter gebruik wordt gemaakt van de subsidiegelden vanuit de provincie.
Vanuit de provincie Zeeland is er een zogenaamd regioarrangement beschikbaar gesteld. Het is een potje met geld dat de regio zelf mag verdelen onder culturele evenementen die een regionale uitstraling hebben. Voorbeeld hiervan zijn bijvoorbeeld de Anthonie Keldermans Concerten of Tholen Sterk. Maar, volgens wethouder Frank Hommel moet er voor de gemeente Tholen meer uit te halen zijn.
Een ander voorbeeld is ROOTS dat komend weekend plaats gaat vinden in de Meulvliet. Drie in Tholen opgegroeide muzikanten die nationaal en internationaal naam hebben gemaakt, keren voor even terug naar hun roots. Ties Mellema, Maurits Fondse en Martin Fondse geven overdag workshops en 's avonds treden ze op in de Meulvliet. Voor dit evenement werd een subsidie beschikbaar gesteld door de gemeente van 1500 euro. De provincie heeft dat bedrag verdubbeld naar drieduizend euro. "Nu krijgen er op jaarbasis drie of vier van dit soort Thoolse evenementen een subsidie vanuit de provincie, maar ik heb zo'n onderbuikgevoel dat er meer uit te halen valt." Daarom gaat de wethouder alle verenigingen bij elkaar roepen om hen te attenderen op deze subsidiemogelijkheid.
Meer uit Tholen
THOLEN - Op zaterdag 12 september vindt de 40e editie van Open Monumentendag plaats. Ook in de gemeente Tholen openen monumenten hun deuren en worden bezoekers uitgenodigd om kennis te maken met de bijzondere geschiedenis en het erfgoed van onze kernen. Het landelijke thema is dit jaar 'Veerkrachtig erfgoed - in tijden van onzekerheid'.
10 uur geledenTHOLEN - Kees Bazen (55) uit Tholen heeft de publieksprijs gewonnen tijdens het Nederlands Kampioenschap Palingroken in Kortenhoef. De ervaren vishandelaar reisde op zaterdag 5 september zonder grote verwachtingen naar Noord-Holland, maar kwam tot zijn verrassing toch thuis met een prijs. "Ik heb er een goed weekend aan overgehouden", vertelt Bazen met een glimlach.
14 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Een nachtelijke fietstocht van Tholen naar Bergen op Zoom om aandacht te vragen voor fietsveiligheid en veilig over straat te kunnen in het donker, gaat komende vrijdag niet door. De organisatoren vrezen dat de tocht onderdeel wordt van de discussie over de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Tholen.
17 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Van 22 tot en met 30 augustus vond bij TV de Ruucstoppelen in Sint Philipsland het Gouverneur Open plaats. Tijdens het toernooi werd gespeeld op actuele rating in de categorieën Heren Dubbel, Dames Dubbel en Gemengd Dubbel.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Vier mannen en één vrouw tussen de leeftijden van 21 en 63 jaar zijn vorige week aangehouden tijdens de demonstratie tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Tholen. Eén persoon kwam uit Bergen op Zoom. Hij werd aangehouden voor opruiing en verstoring van de openbare orde. De politie bevestigt dat desgevraagd.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Op negen locaties verspreid over Nederland vierden duizenden bezoekers afgelopen zaterdag de aardappeloogst tijdens de zesde Nationale Aardappelrooidag. Onder het thema 'Aardappelliefde' ontdekten jong en oud waar hun aardappelen vandaan komen, door zelf de handen uit de mouwen te steken en aardappelen te rooien. In totaal werd ruim 50.000 kilo aardappelen gerooid.
2 dagen geledenTHOLEN - Op papier vooraf was de derde etappe van de ZLM Tour geen makkie met tweemaal een passage over de Oesterdam. Maar met regen en een stormachtige windkracht zes uit het westen was het voor de renners helemaal afzien. Na de start in Roosendaal wachtte de renners na een slinger via Steenbergen voor de eerste maal de ruim 10 kilometer lange strijd tegen de elementen op de Oesterdam. Na iets meer dan 200 kilometer over de Zeeuwse en West-Brabantse wegen was het Max Walscheid namens Lidl-Trek die op de Bergse Gertrudisboulevard het hardste mocht juichen.
2 dagen geleden