Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wethouder wil meer geld voor Thoolse evenementen

Wethouder wil meer geld voor Thoolse evenementen

THOLEN - Wethouder Frank Hommel wil het gesprek aangaan met de culturele verenigingen in de gemeente Tholen om ervoor te zorgen dat er beter gebruik wordt gemaakt van de subsidiegelden vanuit de provincie.

Vanuit de provincie Zeeland is er een zogenaamd regioarrangement beschikbaar gesteld. Het is een potje met geld dat de regio zelf mag verdelen onder culturele evenementen die een regionale uitstraling hebben. Voorbeeld hiervan zijn bijvoorbeeld de Anthonie Keldermans Concerten of Tholen Sterk. Maar, volgens wethouder Frank Hommel moet er voor de gemeente Tholen meer uit te halen zijn.

Een ander voorbeeld is ROOTS dat komend weekend plaats gaat vinden in de Meulvliet. Drie in Tholen opgegroeide muzikanten die nationaal en internationaal naam hebben gemaakt, keren voor even terug naar hun roots. Ties Mellema, Maurits Fondse en Martin Fondse geven overdag workshops en 's avonds treden ze op in de Meulvliet. Voor dit evenement werd een subsidie beschikbaar gesteld door de gemeente van 1500 euro. De provincie heeft dat bedrag verdubbeld naar drieduizend euro. "Nu krijgen er op jaarbasis drie of vier van dit soort Thoolse evenementen een subsidie vanuit de provincie, maar ik heb zo'n onderbuikgevoel dat er meer uit te halen valt." Daarom gaat de wethouder alle verenigingen bij elkaar roepen om hen te attenderen op deze subsidiemogelijkheid.

Meer uit Tholen

Slaakbrug vijf weken dicht deze zomer én nog vier nachtafsluitingen voor onderhoud

SINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - Rijkswaterstaat voert dit jaar tot en met september onderhoud uit aan de Slaakbrug (N257). Tijdens deze periode vinden werkzaamheden plaats. In juli en augustus is de brug vijf weken lang volledig afgesloten voor autoverkeer.

17 uur geleden
VVD Tholen: ‘We willen bouwen aan een sterke, ondernemende en leefbare gemeente’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 2: VVD Tholen.

19 uur geleden
SGP Tholen: ‘We staan voor een stabiel en betrouwbaar bestuur’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 1: SGP Tholen.

22 uur geleden
Tholense Boys start onderzoek naar vermeende racisme naar speler WHS

THOLEN - Tholense Boys start een onderzoek naar een incident langs de zijlijn waarbij supporters van de club en een speler van WHS betrokken waren. De speler van WHS zou zaterdagmiddag tijdens de streekderby racistisch zijn bejegend. De scheidsrechter besloot na overleg met beide trainers en aanvoerders de wedstrijd definitief te staken.

1 dag geleden
Is de gemeente Tholen goed voorbereid op een ramp of crisis? SGP stelt vragen

THOLEN - Hoe goed is de gemeente Tholen voorbereid op rampen en grootschalige incidenten? Kees Knulst (SGP) heeft hierover schriftelijke vragen ingediend bij het college. Hij wil onder meer inzicht in de gemeentelijke crisisorganisatie en de bescherming van kwetsbare groepen.

1 dag geleden
Reünie van Winter Vol Liefde: Hoe het nu gaat met Hans en Thea

THOLEN - Een moment waar veel mensen op hebben gewacht, de reünie van Winter Vol Liefde, was donderdag te zien op televisie. En zoals de oplettende kijker misschien weet, deed er dit seizoen een Thoolse kandidaat mee. Thea was de laatste vrouw die langs ging bij Hans, een 73-jarige man woonachtig in Noorwegen. Door de klik die tussen hen ontstond, was er lange tijd goede hoop op een liefdesmatch. Maar de grote vraag was of, een jaar na de opnames van het programma, de gevoelens zich hadden ontwikkeld tot liefde.

1 dag geleden
Verkeer richting Middelburg opgelet: Deel A58 in april tien dagen volledig afgesloten

ZEELAND/WEST-BRABANT - Rijkswaterstaat voert in april dit jaar groot onderhoud uit aan de Vlaketunnel (A58). Hierdoor is de tunnel tien dagen en nachten volledig afgesloten, van donderdag 9 april 21.00 uur tot maandag 20 april 5.00 uur. Het gaat om geplande onderhoudswerkzaamheden, waarbij de tunnel in beide rijrichtingen wordt afgesloten, zodat de afsluiting zo kort mogelijk duurt. Rijkswaterstaat verwacht dat de afsluiting zorgt voor forse verkeershinder en extra reistijd, die in de spits kan oplopen tot meer dan 60 minuten.

2 dagen geleden