Wethouder wil meer geld voor Thoolse evenementen
THOLEN - Wethouder Frank Hommel wil het gesprek aangaan met de culturele verenigingen in de gemeente Tholen om ervoor te zorgen dat er beter gebruik wordt gemaakt van de subsidiegelden vanuit de provincie.
Vanuit de provincie Zeeland is er een zogenaamd regioarrangement beschikbaar gesteld. Het is een potje met geld dat de regio zelf mag verdelen onder culturele evenementen die een regionale uitstraling hebben. Voorbeeld hiervan zijn bijvoorbeeld de Anthonie Keldermans Concerten of Tholen Sterk. Maar, volgens wethouder Frank Hommel moet er voor de gemeente Tholen meer uit te halen zijn.
Een ander voorbeeld is ROOTS dat komend weekend plaats gaat vinden in de Meulvliet. Drie in Tholen opgegroeide muzikanten die nationaal en internationaal naam hebben gemaakt, keren voor even terug naar hun roots. Ties Mellema, Maurits Fondse en Martin Fondse geven overdag workshops en 's avonds treden ze op in de Meulvliet. Voor dit evenement werd een subsidie beschikbaar gesteld door de gemeente van 1500 euro. De provincie heeft dat bedrag verdubbeld naar drieduizend euro. "Nu krijgen er op jaarbasis drie of vier van dit soort Thoolse evenementen een subsidie vanuit de provincie, maar ik heb zo'n onderbuikgevoel dat er meer uit te halen valt." Daarom gaat de wethouder alle verenigingen bij elkaar roepen om hen te attenderen op deze subsidiemogelijkheid.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - De gemeente Tholen koopt de oude brandweerauto van het korps Sint-Annaland voor 10.000 euro van de Veiligheidsregio Zeeland en schenkt de wagen aan Oekraïne. De gemeenteraad nam het voorstel donderdag 15 oktober aan.
9 uur geledenSINT-ANNALAND - Mooi nieuws voor Koninklijke Fanfare Accelerando. De muziekvereniging uit Sint-Annaland is uitgeroepen tot Club van de Week en krijgt 5.000 euro van de VriendenLoterij. Met het geld start de vereniging een blazersklas voor aspirant-leden.
12 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Even alle zorgen vergeten, genieten van persoonlijke aandacht en heerlijk verwend worden. Dat was het doel van de speciale verwendag 'Vrouwen voor Vrouwen', die vrijdag 9 oktober werd georganiseerd door Raad en Daad, onderdeel van het Leger des Heils op Tholen. Het werd een hartverwarmende ochtend vol ontspanning, gezelligheid en bijzondere ontmoetingen.
14 uur geledenSINT-ANNALAND - Dameszangvereniging Kir Royal viert op zaterdag 31 oktober haar 20-jarig bestaan met een feestelijke jubileumdag in Loods 20E. Een bijzondere mijlpaal waar huidige leden, oud-leden, familie, vrienden en andere muziekliefhebbers samen bij stil zullen staan.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De Stichting Voetbalschool heeft drie nieuwe namen toegevoegd aan de 21e editie. Errol Refos, Jake van Bronckhorst en Romano Denneboom komen komende week naar de velden van NOAD'67 om een gasttraining te verzorgen aan de kinderen.
2 dagen geledenZEELAND - De arbeidsmarkt voor medewerkers klantcontact is in drie jaar tijd flink veranderd. Waar werkgevers in 2023 nog te maken hadden met een krappe markt, neemt de spanning in 2026 af. AI en selfservice veranderen de inhoud van het werk, ziet UWV Zeeland.
2 dagen geleden