Wethouder wil meer geld voor Thoolse evenementen
THOLEN - Wethouder Frank Hommel wil het gesprek aangaan met de culturele verenigingen in de gemeente Tholen om ervoor te zorgen dat er beter gebruik wordt gemaakt van de subsidiegelden vanuit de provincie.
Vanuit de provincie Zeeland is er een zogenaamd regioarrangement beschikbaar gesteld. Het is een potje met geld dat de regio zelf mag verdelen onder culturele evenementen die een regionale uitstraling hebben. Voorbeeld hiervan zijn bijvoorbeeld de Anthonie Keldermans Concerten of Tholen Sterk. Maar, volgens wethouder Frank Hommel moet er voor de gemeente Tholen meer uit te halen zijn.
Een ander voorbeeld is ROOTS dat komend weekend plaats gaat vinden in de Meulvliet. Drie in Tholen opgegroeide muzikanten die nationaal en internationaal naam hebben gemaakt, keren voor even terug naar hun roots. Ties Mellema, Maurits Fondse en Martin Fondse geven overdag workshops en 's avonds treden ze op in de Meulvliet. Voor dit evenement werd een subsidie beschikbaar gesteld door de gemeente van 1500 euro. De provincie heeft dat bedrag verdubbeld naar drieduizend euro. "Nu krijgen er op jaarbasis drie of vier van dit soort Thoolse evenementen een subsidie vanuit de provincie, maar ik heb zo'n onderbuikgevoel dat er meer uit te halen valt." Daarom gaat de wethouder alle verenigingen bij elkaar roepen om hen te attenderen op deze subsidiemogelijkheid.
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE - De toekomst van de steiger en het haventje bij Gorishoek blijft voorlopig onderwerp van onderzoek. Het Thoolse college ziet op dit moment geen aanleiding om de steiger te verwijderen en wil in 2027 samen met betrokken partijen kijken naar een nieuwe invulling voor het gebied.
9 uur geledenTholen- In de provincie Zeeland geldt er tot en met vanavond code oranje in verband met de extreme hitte. Vanaf vanmiddag geldt in het zuidwesten van Nederland code geel voor zware onweersbuien.
10 uur geledenSTAVENISSE- Meerdere hulpdiensten zijn donderdagmiddag uitgerukt naar de Keeten nadat zij een melding hadden ontvangen van een ongeval op het water. Meerdere zwemmers zouden de kant niet zelfstandig hebben kunnen bereiken. Bij aankomst bleken de betrokken zwemmers al uit het water te zijn. Daardoor hoefde geen reddingsactie meer plaats te vinden.
12 uur geledenTHOLEN - De zomervakantie staat voor de deur en dus organiseren de jongerenwerkers van Jij op Tholen weer de Summergames: een programma met wekelijks twee zomerse activiteiten voor kinderen en jongeren. Denk hierbij aan zeskamp, kanoën, survivalgames, mountainbiken en spelen bij de fruitboer. Vanaf maandag gaat de inschrijving open.
14 uur geledenANNA JACOBAPOLDER - De verbouw van basisschool Het Kompas in Anna Jacobapolder is met een jaar uitgesteld omdat de plannen op het laatste moment zijn veranderd van renovatie naar vernieuwbouw. Daardoor is meer voorbereiding nodig en bleek uitvoering in de zomer van 2026 niet haalbaar. De start staat nu gepland voor 2027.
1 dag geledenTHOLEN - Zestien tweetallen uit verschillende woonkernen strijden van maandag 29 juni tot en met vrijdag 3 juli in Oud-Vossemeer weer om het Thools kampioenschap jeu de boules.
1 dag geledenTHOLEN - Buitenzwembad De Spetter in Tholen gaat vanaf maandag tijdelijk dicht voor herstelwerkzaamheden. De coating die begin juni als tijdelijke oplossing op de tegels is aangebracht, laat op sommige plekken los. Hoelang het zwembad gesloten blijft, is onbekend. Dat kan volgens de gemeente enkele dagen of een week zijn.
2 dagen geleden