Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wethouder Van Leeuwen snapt wantrouwen onder bevolking: ‘Ik ga de rolbrug niet wekelijks heropenen’

Wethouder Van Leeuwen snapt wantrouwen onder bevolking: ‘Ik ga de rolbrug niet wekelijks heropenen’

“Over deze rolbrug is veel gezegd en geschreven,” zei wethouder Corniel van Leeuwen vorige week woensdag bij de heropening. “We vertrouwen erop dat alle problemen verleden tijd zijn en het doel om een ommetje te maken rond de haven kan  weer.”

De problemen die er waren met betrekking tot veiligheid, vandalisme en onduidelijk gebruik zijn met deze grondige herziening voorbij. “Het probleem was dat hij het door een combinatie van factoren niet deed. Met de aannemer, het waterschap en de gemeente hebben we samen naar een oplossing gezocht en deze gevonden. We hebben goede afspraken gemaakt en fijn samengewerkt. Als gemeente Tholen zijn wij blij met deze heropening. In het voorjaar hebben we de knoop doorgehakt en zijn we tot deze robuuste oplossing gekomen. Wat ons betreft blijft het dan ook bij deze tweede opening.” 

De kosten van in totaal 195.000 euro zijn voor tweederde deel voor het waterschap en voor eenderde deel voor de gemeente Tholen. Het onderhoudscontract loopt nog een jaar door. Na volgend jaar is de brug eigendom van de gemeente en is het beheer in zijn geheel voor de gemeente zelf. “De reactie van de gemeenschap zal wel zijn: ‘Oh doet ie het weer? En voor hoelang deze keer?’, zegt van Leeuwen op cynische wijze. Dat er nu geen technische problemen meer komen kan hij niet garanderen. “Ik hoop oprecht dat er vanaf nu nog weinig over deze brug gecommuniceerd gaat worden, want ik ga géén wekelijkse opening doen hier,” zegt hij tot slot lachend.

Meer uit Tholen

Op deze dag raast de Wielerronde van Oud-Vossemeer weer door de straten

OUD-VOSSEMEER - De datum voor de wielerronde van Oud-Vossemeer is bekend: het wielerspektakel vindt plaats op zaterdag 14 maart. Dat maakte het wielercomité deze week bekend. Het dorp maakt zich op voor alweer de 77e editie van dit volksfeest.

2 uur geleden
Nieuwe voorstellingen Sint Joseph zorgen voor ‘chaos op het toneel’

OUD-VOSSEMEER - Toneelvereniging Sint Joseph Oud-Vossemeer speelt binnenkort de hilarische klucht 'Jubileumhotel' van Ray Cooney, in een bewerking van John Lanting, die zijn carrière hiermee afsloot.

6 uur geleden
John Geurts geeft in Tholen een lezing over rituelen en hun betekenis

THOLEN - John Geurts, voorzitter van het Humanistisch Verbond Rotterdam Rijnmond, geeft op woensdag 14 januari een lezing in de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap in Tholen. De bijeenkomst begint om 10.00 uur en is vrij toegankelijk; een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld.

1 dag geleden
Akkoord bereikt over nieuw entreegebied Meulvliet, school en sportverenigingen

THOLEN - Er is overeenstemming bereikt over de ontwikkeling van een gezamenlijk entreegebied dat het nieuwe Meulvliet, het nieuwe Calvijn College en de sportverenigingen met elkaar moet verbinden. Ook krijgt de middelbare school meer grond om op te bouwen.

1 dag geleden
Terug op het oude nest: Erwin de Nijs wordt weer hoofdtrainer Tholense Boys

THOLEN - Erwin de Nijs is komend seizoen weer de hoofdtrainer van Tholense Boys. Hij volgt Leon de Witte op, die eind dit seizoen vertrekt. De Nijs was de afgelopen zes jaar actief bij RKSV Halsteren in de Vierde Divisie. "De club verdient het om samen de schouders eronder te zetten", zegt hij.

1 dag geleden
Met zes voertuigen bestreed Tholen de gladheid: ‘Ruim 120.000 kilo zout gestrooid’

THOLEN - Tholen veranderde afgelopen week in een wit winterwonderland. Overal in stad en dorpen was ruimte voor sneeuwpret, maar de gladheid en hevige sneeuwval hadden ook gevolgen voor verkeer, bijeenkomsten en het openbaar vervoer. Vooral woensdag vroeg het winterse weer om extra oplettendheid.

1 dag geleden
Een gratis boom in je voortuin: Tholen geeft 250 stuks weg aan inwoners

THOLEN - Stel je voor: een boom in je voortuin die schaduw, frisse lucht en een mooiere straat brengt én dat ook nog helemaal gratis. De gemeente Tholen start vandaag met de actie 'Gratis boom in de voortuin'. Inwoners die binnen de bebouwde kom wonen en een voortuin hebben, kunnen zich tot 26 januari aanmelden voor één of twee gratis bomen. In totaal zijn er 250 bomen beschikbaar.

2 dagen geleden