Wethouder Van Leeuwen snapt wantrouwen onder bevolking: ‘Ik ga de rolbrug niet wekelijks heropenen’
“Over deze rolbrug is veel gezegd en geschreven,” zei wethouder Corniel van Leeuwen vorige week woensdag bij de heropening. “We vertrouwen erop dat alle problemen verleden tijd zijn en het doel om een ommetje te maken rond de haven kan weer.”
De problemen die er waren met betrekking tot veiligheid, vandalisme en onduidelijk gebruik zijn met deze grondige herziening voorbij. “Het probleem was dat hij het door een combinatie van factoren niet deed. Met de aannemer, het waterschap en de gemeente hebben we samen naar een oplossing gezocht en deze gevonden. We hebben goede afspraken gemaakt en fijn samengewerkt. Als gemeente Tholen zijn wij blij met deze heropening. In het voorjaar hebben we de knoop doorgehakt en zijn we tot deze robuuste oplossing gekomen. Wat ons betreft blijft het dan ook bij deze tweede opening.”
De kosten van in totaal 195.000 euro zijn voor tweederde deel voor het waterschap en voor eenderde deel voor de gemeente Tholen. Het onderhoudscontract loopt nog een jaar door. Na volgend jaar is de brug eigendom van de gemeente en is het beheer in zijn geheel voor de gemeente zelf. “De reactie van de gemeenschap zal wel zijn: ‘Oh doet ie het weer? En voor hoelang deze keer?’, zegt van Leeuwen op cynische wijze. Dat er nu geen technische problemen meer komen kan hij niet garanderen. “Ik hoop oprecht dat er vanaf nu nog weinig over deze brug gecommuniceerd gaat worden, want ik ga géén wekelijkse opening doen hier,” zegt hij tot slot lachend.
Meer uit Tholen
THOLEN- In het Praathuisje werd maandag 1 juni de Historische Ambachtenroute gelanceerd. Met de Historische Ambachtenroute wordt het ambachtelijk verleden van Tholen weer zichtbaar in etalages en op locaties in de binnenstad. Wethouder Moerland gaf samen met initiatiefnemer Paul Deurloo een toelichting bij het startpunt van de route.
4 uur geledenTHOLEN - Waar kan ik parkeren? Hoe werkt het met consumptiemunten? En waar vind ik een toilet? Het zijn vragen die bezoekers van de Haven- en Vestingdagen Tholen zich zomaar af kunnen vragen. Gelukkig heeft Stichting Tholen Sterk aan vrijwel alles gedacht. Hieronder vind je een overzicht van de belangrijkste praktische informatie.
12 uur geledenTHOLEN - Op vrijdag 5 juni krijgen ruim 680 leerlingen uit de gemeente Tholen een bijzondere les buiten het klaslokaal. Tijdens de Haven- en Vestingdagen duiken zij in de geschiedenis van Tholen-stad. De educatieve dag laat kinderen uit groep 7 en 8 de middeleeuwen op een interactieve manier beleven.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Het was even wennen donderdagmorgen bij de opening van het veilingseizoen bij Alvantho. De kopers zaten niet met hun handen aan de knoppen, maar met laptop en headset klaar. De enige aardappelveiling van Nederland is namelijk overgestapt op digitaal veilen. Dat gebeurt in samenwerking met Veiling Zaltbommel, dat haar klok- en veilingsysteem beschikbaar stelt aan de veiling van Sint-Annaland. Volgens directeur Anton Geluk is het digitaal veilen een succes te noemen.
2 dagen geledenTHOLEN - Na een onverwachte vertraging door schade aan het tegelwerk is er eindelijk goed nieuws voor bezoekers van zwembad De Spetter. Het zwembad gaat namelijk eerder open dan werd gedacht en kan volgende week woensdag 10 juni de eerste zwemmers verwelkomen.
2 dagen geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Weggebruikers moeten dit weekend rekening houden met extra reistijd op de A4. Rijkswaterstaat sluit de snelweg richting Bergen op Zoom tussen knooppunt Sabina en Bergen op Zoom-Noord vier dagen af vanwege groot onderhoud. Hierdoor moeten de Brabantse bezoekers aan de Haven- en Vestingdagen Tholen een stukje omrijden.
2 dagen geledenTHOLEN - De binnenstad staat op vrijdag 5 en zaterdag 6 juni volledig in het teken van de Haven- en Vestingdagen Tholen. Bezoekers kunnen genieten van een uitgebreid programma met muziek, een historische kampement, oude ambachten, rondvaarten, markten, straattheater, foodpleinen en grote artiestenavonden. Hieronder volgt het programma.
3 dagen geleden