Wethouder Van Leeuwen snapt wantrouwen onder bevolking: ‘Ik ga de rolbrug niet wekelijks heropenen’
“Over deze rolbrug is veel gezegd en geschreven,” zei wethouder Corniel van Leeuwen vorige week woensdag bij de heropening. “We vertrouwen erop dat alle problemen verleden tijd zijn en het doel om een ommetje te maken rond de haven kan weer.”
De problemen die er waren met betrekking tot veiligheid, vandalisme en onduidelijk gebruik zijn met deze grondige herziening voorbij. “Het probleem was dat hij het door een combinatie van factoren niet deed. Met de aannemer, het waterschap en de gemeente hebben we samen naar een oplossing gezocht en deze gevonden. We hebben goede afspraken gemaakt en fijn samengewerkt. Als gemeente Tholen zijn wij blij met deze heropening. In het voorjaar hebben we de knoop doorgehakt en zijn we tot deze robuuste oplossing gekomen. Wat ons betreft blijft het dan ook bij deze tweede opening.”
De kosten van in totaal 195.000 euro zijn voor tweederde deel voor het waterschap en voor eenderde deel voor de gemeente Tholen. Het onderhoudscontract loopt nog een jaar door. Na volgend jaar is de brug eigendom van de gemeente en is het beheer in zijn geheel voor de gemeente zelf. “De reactie van de gemeenschap zal wel zijn: ‘Oh doet ie het weer? En voor hoelang deze keer?’, zegt van Leeuwen op cynische wijze. Dat er nu geen technische problemen meer komen kan hij niet garanderen. “Ik hoop oprecht dat er vanaf nu nog weinig over deze brug gecommuniceerd gaat worden, want ik ga géén wekelijkse opening doen hier,” zegt hij tot slot lachend.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het kabinet wil vanaf 2027 een helmplicht voor minderjarigen op e-bikes en fatbikes. Hoe denken jongeren hierover? De gemeente Tholen begrijpt het voornemen, maar de jeugd zit hier niet op te wachten.
7 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Afgelopen woensdagavond vond de algemene ledenvergadering van Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland plaats in de Wimpel. Hier werden ook drie jubilarissen in het zonnetje gezet.
11 uur geledenPOORTVLIET - De brandweer was maandag uitgerukt naar Poortvliet nadat iemand een schaap op zijn rug had gezien. Helaas kwam hulp te laat voor het dier. Volgens de Dierenbescherming is een schaap op zijn rug een levensbedreigende situatie en kun je het dier in nood ook zelf helpen.
14 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 17 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 12 in de Derde Klasse.
1 dag geledenTHOLEN - Ook dit jaar staat Tholen in het teken van de Week van Gebed. Vier kerken in de stad slaan opnieuw de handen ineen voor deze interkerkelijke gebedsweek, die jaarlijks christenen uit verschillende tradities samenbrengt. Het thema van dit jaar is Eén van Geest. Maandag vond de eerste gebedsbijeenkomst plaats in de Ichthuskerk.
1 dag geledenHALSTEREN/THOLEN - Vanaf volgende week gaat de Thoolse brug in de late avonduren en 's nachts opnieuw op slot. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit vanwege roestvorming aan de hangstangen. De planning wijkt iets af dan eerder gecommuniceerd: de brug over het Schelde-Rijnkanaal sluit niet zes, maar tien keer. Dit is wat je moet weten over de werkzaamheden en afsluitingen.
2 dagen geledenTHOLEN - Vandaag is het Blue Monday. De derde maandag van januari staat al jaren bekend als 'de meest depressieve dag van het jaar'. De term duikt ieder jaar opnieuw op in de media, maar wat betekent Blue Monday eigenlijk en hoe serieus moet die worden genomen?
2 dagen geleden