
Wethouder Van Leeuwen: ‘Mantelzorg is van enorme waarde voor onze gemeente’
Tholen heeft ongeveer 1400 mantelzorgers binnen de gemeentegrenzen. Wethouder Corniel van Leeuwen is hen allen dankbaar voor wat ze doen.
"Mantelzorg is van enorme waarde voor onze gemeente", aldus de wethouder. "Het zorgt ervoor dat mensen langer thuiskunnen blijven wonen en deel blijven nemen aan de samenleving. Ze zijn een onmisbare schakel in de zorgketen. Naast de zorg voor onze jonge kinderen heb ik een tijdje voor mijn vrouw mogen zorgen toen ze geopereerd was aan haar knie. Een mooie en waardevolle tijd waarin je beseft hoe afhankelijk je bent van anderen als het fysiek allemaal wat minder gaat." Officieel ben je echter pas mantelzorger als je langdurig en intensief voor een ander zorgt en dan ten minste drie maanden en minimaal acht uur per week. "Er zijn circa 1400 Tholenaren die mantelzorg verlenen, slechts ongeveer een kwart ervan heeft zich laten registreren." Van Leeuwen betreurt dat want Tholen organiseert normaliter maandelijks activiteiten en onderhoudt contacten met hulpverleners die mantelzorgers kennen, zoals wijkverpleging en WMO consulenten. Hij is blij met de Dag van de mantelzorg: "Vanwege de aandacht voor deze mensen, maar zo worden anderen ook op het steunpunt mantelzorg geattendeerd." In het kader van deze dag ontvangen geregistreerde mantelzorgers een leuke attentie. De vrijwilligers van de zorgloketten helpen de attenties rond te brengen. We hopen dat de Thoolse mantelzorgers onze attentie waarderen." [n]
Corniel van Leeuwen,
Wethouder
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Aan de Grote Nol bij Sint-Annaland is zaterdag een nieuw oorlogsmonument onthuld ter nagedachtenis aan drie Britse militairen die tachtig jaar geleden omkwamen tijdens een Duitse overval. Zestien familieleden van de omgekomen soldaten waren aanwezig bij de plechtigheid.
10 uur geledenTHOLEN - Concordia Tholen viert haar 140-jarig bestaan met meerdere optredens in het kader van dit jubileum. Van vrijdag 16 tot zaterdag 17 mei vindt er een muziekmarathon plaats waarbij er geprobeerd wordt om 24 uur lang aan één stuk door muziek wordt gespeeld.
1 dag geledenTHOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten sluit op zaterdag 10 mei haar concertseizoen af met een bijzonder optreden van gitarist Fernando Riscado Cordas. Het laatste avondconcert vindt plaats in het Oude Stadhuis van Tholen en in het teken van Zuid-Amerikaanse muziek.
1 dag geledenTHOLEN - Precies honderd jaar na de geboorte van Marus Klippel werd afgelopen donderdag 't Huysje van Klippel geboren. Deze vakantiewoning aan de Kettingdijk in Tholen biedt een onderkomen aan mensen met een intensieve zorgvraag. De feestelijke opening werd verricht door Carolien Bierens en Hugo de Jonge.
2 dagen geledenTHOLEN - Het 4 mei Comité organiseert samen met de gemeente Tholen zondagavond de officiële herdenking in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Tijdens de plechtigheid houdt burgemeester Sijbers een toespraak en is er een kranslegging. Ook is er een Poolse delegatie aanwezig uit zusterstad Ilawa.
2 dagen geledenTHOLEN - Met de start van het nieuwe seizoen zijn de stranden in de gemeente Tholen sinds vandaag weer open voor recreatief zwemmen. Tot en met 30 september kunnen inwoners en toeristen terecht op meerdere officiële zwemlocaties. Een overzicht waar je op Tholen veilig kunt zwemmen én waar je op moet letten.
3 dagen geledenSINT-ANNALAND - De brandweer is woensdagavond ingezet voor een nacontrole bij een woning aan de Tienhoven in Sint-Annaland. De oorzaak van het probleem was vermoedelijk een inductiekookplaat.
3 dagen geleden