Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wethouder: Rotterdam wordt met kater wakker

Wethouder: Rotterdam wordt met kater wakker

ROTTERDAM (ANP) - Na de rellen in het centrum van Rotterdam vrijdagavond waarbij zeven mensen gewond raakten, wordt Rotterdam met een kater wakker. Dat stelt wethouder Vincent Karremans (buitenruimte en handhaving) in een tweet. Medewerkers van de dienst Stadsbeheer begonnen in de nacht van vrijdag op zaterdag al met opruimen en zijn naar verwachting nog tot de middag bezig met het weghalen van de restanten van wat burgemeester Ahmed Aboutaleb "een orgie van geweld" noemde. Vanwege het opruimen, schoonmaken en herstellen van schade, wordt het verkeer op de Coolsingel tussen de Meent en het Churchillplein omgeleid, meldt de gemeente op Twitter.

Een protest van honderden mensen op de Coolsingel tegen het zogeheten 2G-beleid waarbij alleen mensen die genezen zijn van corona of gevaccineerd zijn tegen het virus een coronatoegangsbewijs krijgen, ontaardde in rellen. Daarbij werd zwaar vuurwerk afgestoken, er werden brandjes gesticht en politieauto's en onder meer straatmeubilair werden vernield. De politie loste waarschuwingsschoten en schoot ook gericht.

Karremans: "Terwijl Rotterdam met een kater wakker wordt van een nacht die heel veel Rotterdammers, waaronder ik, heel boos heeft gemaakt, zijn de helden van @Stadsbeheer010 al uren bezig de boel op te ruimen zodat de stad weer open kan. De stad is namelijk van ons en niet van relschoppers".

Zaterdagochtend in alle vroegte stonden op verschillende plekken in het hart van de stad nog uitgebrande auto’s, scooters en kapotgetrapte fietsen. Winkelruiten vertonen sterren en terrasmeubilair lag her en der verspreid. Tegen 11.00 uur heeft Stadsbeheer de grootste puinhoop inmiddels opgeruimd en zijn er hier en daar nog zwartgeblakerde plekken te zien. Aan de Bulgersteyn, waar een politieauto uitbrandde, is bijvoorbeeld een naastgelegen pand pikzwart. Winkelgebied de Koopgoot, dat de Coolsingel doorkruist, is zaterdagochtend open voor publiek.

Meer uit Binnenland

Persoon overleden bij aanhouding Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.

4 uur geleden
Dertien betrokkenen busongeluk Zwitserland terug naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.

4 uur geleden
Surfer (76) overleden aan de kust bij Noordwijk

NOORDWIJK (ANP) - Aan de kust bij Noordwijk is zaterdagmiddag een 76-jarige surfer overleden. De politie vermoedt dat het om een ongeval gaat. De man is door getuigen nog op het water gezien, maar toen hij niet terugkeerde aan wal is een zoekactie gestart. Daarbij is een helikopter ingezet.

8 uur geleden
Ambassadeur legt bloemen op plek busongeluk Zwitserland

SUSCH (ANP) - De Nederlandse ambassadeur in Zwitserland, Karin Mössenlechner, heeft bloemen gelegd op de plek waar donderdag een Nederlandse bus verongelukte. Ook bezocht ze een bijeenkomst waar ze hulpverleners heeft bedankt voor hun inzet. Bij het ongeval met een Nederlandse touringcar in het Zwitserse Susch kwamen vier vrouwen en een man om het leven.

8 uur geleden
Organisatie: tienduizenden deelnemers aan klimaatmars Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden mensen hebben in Amsterdam meegedaan met de klimaatmars, meldt de organisatie, die stelt dat er meer dan 40.000 deelnemers uit alle hoeken van de samenleving op de been waren. Dat zijn er een stuk minder dan de 85.000 die tijdens de editie in 2023 meeliepen in de mars van de Dam naar het Museumplein. De politie en gemeente zeggen geen uitspraken te kunnen doen over aantallen.

13 uur geleden
Dam stroomt vol met deelnemers klimaatmars

AMSTERDAM (ANP) - De Dam in Amsterdam stroomt zaterdagmiddag vol met mensen die meedoen aan de klimaatmars, die iets voor 14.00 uur begint. Veel deelnemers hebben spandoeken of protestborden bij zich. De teksten op veel van die borden hebben betrekking op de hitterecords van afgelopen zomer, ziet een verslaggever. 'Dit was de koudste zomer van de rest van je leven', staat bijvoorbeeld op een bord van Greenpeace.

15 uur geleden
Prentenboek over slavernijverleden wint Thea Beckmanprijs 2026

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Het prentenboek Het meisje met zaadjes in het haar van Nancy Bosmans is dit jaar bekroond met de Thea Beckmanprijs. De uitreiking vond zaterdagochtend plaats in het Archeon in Alphen aan den Rijn.

15 uur geleden