Wethouder Hommel: ‘Vooral op de dorpen waar geen totaalaanbod aan winkels zijn is het mooi dat er wekelijks een markt is’
In vrijwel iedere kern van het eiland Tholen wordt er wekelijks een markt gehouden. Wethouder Frank Hommel is blij met de weekmarkten en doet daar zelf ook graag boodschappen. “Vooral op de dorpen waar geen totaalaanbod aan winkels zijn is het mooi dat er wekelijks een markt is”, zegt hij.“De weekmarkt is wat mij betreft dus een mooie aanvulling op het winkelaanbod. Ook geeft een markt in mijn ogen sfeer in een kern”, zo vertelt wethouder Frank Hommel desgevraagd. “De weekmarkten op het eiland voorzien absoluut in een behoefte, zeker bij de oudere generatie. Vooral op de dorpen waar geen totaalaanbod aan winkels zijn is het, zeker ook voor de senioren, mooi dat er wekelijks een markt is.”
Hommel geeft aan dat de gemeente Tholen marktkooplieden geen helpende hand hoefde te bieden. “Ook op weekmarkten geldt de 1,5 meter regel ten opzichte van elkaar. De weekmarkten worden in de reguliere controles door de boa’s meegenomen. Wij hebben het idee dat voedingsmiddelenwinkels, streekproductenwinkels en weekmarkten juist een toename van omzet hebben gehad. Kwijtschelding lijkt dan ook niet aan de orde. Indien nodig kan op basis van maatwerk wel uitstel van de betaling van marktgelden worden verleend.”
De wethouder gaat zelf ook regelmatig naar een weekmarkt: “Wij gaan naar de weekmarkt voor het kopen van brood of kipproducten zoals salade, nasi, etcetera. En natuurlijk hoort daar ook gezellig het ‘praatje op de straat’ bij.
Meer uit Tholen
THOLEN - De voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is bekend. De SGP blijft opnieuw veruit de grootste partij op Tholen. De VVD en ABT leveren beide een zetel in, terwijl Forum voor Democratie met drie zetels nieuw in de raad komt.
5 uur geledenTHOLEN - Woensdag mochten alle kiesgerechtigde Tholenaren stemmen voor de gemeenteraad. Sinds 21.00 zijn de stembussen gesloten. Het is nu wachten op de uitslag. Lees er alles over in onze liveblog.
11 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Door een lekkage hebben inwoners van Sint Philipsland mogelijk last van een lage waterdruk. Brabant Water werkt momenteel aan een oplossing. De storing wordt naar verwachting in de loop van de middag opgelost.
15 uur geledenTHOLEN - De Oesterdam staat weer op de route van de ZLM Tour. Twee jaar geleden kwamen de wielrenners hier voor het laatst voorbij, maar in september keert Tholen terug op de routekaart tijdens de derde etappe, die start in Roosendaal en eindigt in Bergen op Zoom. De renners steken de Oesterdam daarbij maar liefst twee keer over.
16 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Weet je nog niet op welke partij je gaat stemmen? Alle deelnemende partijen hebben zich in de verkiezingskrant van de Thoolse Bode voorgesteld. Hieronder zetten we de negen fracties en hun boodschap aan de kiezers nog eens op een rij. Zo kun je alle partijen gemakkelijk vergelijken.
1 dag geledenTHOLEN - Op woensdag 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Twintigduizend Tholenaren mogen dan hun stem uitbrengen om de koers van de gemeente te bepalen. Inwoners kunnen terecht bij zeventien stembureaus verspreid over alle kernen. Ook rijdt er een mobiel stembureau langs verschillende locaties. Een compleet overzicht van alle stembureaus staat onderaan dit artikel.
1 dag geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor aan de kiezers. Ook burgemeester Marleen Sijbers heeft een boodschap.
1 dag geleden