
‘Westkapelle wilde ik al heel lang schilderen’
VLISSINGEN - Negen van de tien doeken van Panorama Walcheren zijn geschilderd door Jo Dumon Tak. Geboren in Rotterdam waar hij studeerde aan de kunstacademie maar tegenwoordig woont hij in Middelburg. Voorlopig is het panorama van Westkapelle het laatste doek dat hij heeft geschilderd voor Panorama Walcheren.
Dumon Tak is in mei 2010 bij het Panorama Walcheren betrokken geraakt. “Ik was toen werkeloos keukenmonteur,” herinnert Dumon Tak zich. Ik had bijna 25 jaar niet meer getekend en geschilderd. Ik ben toen gevraagd om een proefschilderij te maken voor het eerste panoramadoek. Toen heb ik gekozen voor de ingang van de Koopmanshaven in Vlissingen met zicht op de Nieuwendijk.” Inmiddels is Dumont Tak gestopt bij het Panorama Walcheren. “De constante ruis om dit project de toekomst in te helpen is me tegen gaan staan. Dat we constant lokaal besturend Walcheren moeten zien te overtuigen dat hier iets bijzonders gebeurt. Maar de erkenning blijft uit en de onzekerheid over de locatie doet me ook geen goed. Ik had er geen zin meer in. Wat ik hier bij elkaar gesopt heb is toch het grootste kunstwerk van Europa.”
Westkapelle
Het voorlopig laatste panorama dat Dumon Tak schilderde is een zicht op Westkapelle. “Westkapelle wilde ik al heel lang schilderen. Het standpunt van de compositie was een tip van een Westkappelaar. Ik wilde de kreek in beeld brengen want dat is natuurlijk een open wond als restant van de inundatie. Het is een eerbetoon aan de veerkracht van de mensen die het bombardement in 1944 hebben meegemaakt. Door de gebeurtenissen in Oekraïne krijgt het schilderij nu een heel andere lading voor mij. Het is actueel en het is het hopen dat ook de mensen daar over genoeg veerkracht beschikken om deze ellende te boven te komen.” Dumont Tak zou het Panorama Walcheren graag afmaken. “Maar dan moeten de omstandigheden toch wel heel anders worden. Ik heb zo nog een paar panorama’s in mijn hoofd: een industrieel schilderij van Vlissingen-Oost, een kerkring van bijvoorbeeld Meliskerke, een ruige herfstige zee. Er zijn eindeloos veel onderwerpen.”
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG- De politie heeft vrijdagavond aan de Schroeweg een 39-jarige man uit Vlissingen aangehouden. Bij controle bleek dat de man onder invloed was van drugs. Het was de vijfde keer dat de man onder invloed werd aangehouden. Zijn voertuig is in beslag genomen. Daarnaast kreeg hij een rijverbod van 24 uur.
17 uur geledenMIDDELBURG - Op zondagmiddag 6 juli vindt, als onderdeel van de Kunst- en Cultuurroute Middelburg, de opening plaats van het tweede gedeelte van de nieuwe zomertentoonstelling Zicht op Zeeland.
22 uur geledenMIDDELBURG - Op maandag 11 augustus wordt de naam van de overleden brandweerduiker John van Helleman aangebracht op het Nationaal Brandweermonument in Schaarsbergen. Van Helleman kwam op 24 maart 1994 op 25-jarige leeftijd om het leven tijdens een oefening van de Middelburgse brandweer in het Kanaal door Walcheren.
1 dag geledenWESTKAPELLE - De jaarlijkse kermis in Westkapelle begint vrijdag (4 juli).
1 dag geledenMIDDELBURG - Wat begon als een buitenplaats en bijna een parkeerplaats werd, groeide uit tot een groene oase: Speelhof Hoogerzael in Middelburg. Inmiddels al 15 jaar een plek waar kinderen doen wat op heel veel plekken niet meer kan: onbezorgd spelen, rennen, rommelen en ravotten. Het jubileum wordt op zaterdag 5 juli uitgebreid gevierd.
2 dagen geledenSEROOSKERKE - De jaarlijkse Stroskerkse Dag op zaterdag 5 juli belooft ook dit jaar weer een dag te worden voor jong en oud. Het centrum van Serooskerke verandert in een bruisende ontmoetingsplek met muziek, marktkraampjes, kinderspelletjes en natuurlijk het traditionele ringrijden. Ramon Meijer, een van de vier leden van het organisatiecomité, vertelt enthousiast over het gevarieerde programma: "We willen er echt een topdag van maken voor het hele dorp én bezoekers van buitenaf."
2 dagen geledenMIDDELBURG - Op de Beenhouwerssingel in Middelburg zijn donderdagochtend twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte een van de betrokkenen, een man op leeftijd, gewond. Hij is naar het ziekenhuis gebracht.
2 dagen geleden