
Westkapelle lanceert jubileumbier Dobbel en Dwas
WESTKAPELLE - Een dorp getekend door een levenslange verbinding met de zee en zijn achterland, dat door de eeuwen heen een prominente rol heeft opgeëist door de scheepvaart, handel en visserij. Om die reden kreeg Westkapelle 800 jaar geleden – op 13 mei 1223 - stadsrechten. Dit karakter werd nog eens versterkt door een rijke geschiedenis van dijkwerkers, boeren en ambachtslieden. Een eigenzinnig, betrouwbaar, saamhorig en ondernemend volkje.
Westkapelle kent nog eens een onmiskenbaar Zeeuws dialect: ’t Wasschappels. Gekenmerkt door de klank van een dobbellen L. Ook hier weer een buutenbêentje, in de positieve zin van het woord. 800 jaar stadsrechten tezamen met de unieke identiteit van zowel wel het dorp als de dorpelingen mag dan ook ‘dobbell en dwas’ gevierd worden. Hoe doe je dit beter dan met een eigen 800 jaar Westkapelle jubileumbier? Deze klassieke dubbel is dobbell zo lekker door de toevoeging van het traditionele blokje, een snoepje beter bekend als de Zeeuwse Babbelaar. In Westkapelle gemaakt van gebrande bruine suiker en roomboter, wat het bier een volle karamel smaak geeft. Als dwasse tegenhanger een vleugje zeezout. Dobbel & dwas genieten dus.
Aan de Toog
Op het etiket zie je het prachtige werk “Aan de Toog” van Charley Toorop uit 1933. Een groepsportret gemaakt in het toenmalige Café de Valk, nu Boutique Hotel Charley’s. Zij vond inspiratie in het leven van onze dorpelingen en zo vinden wij weer inspiratie in haar kunst. Wat Westkapelle betreft is er geen mooiere afbeelding denkbaar voor het ontwerp van dit jubileumbier. Dobbel en Dwas is gebrouwen op initiatief van de Werkgroep Horeca in Westkapelle, in samenwerking met Brouwerij Dutch Bargain in Groede. Het is verkrijgbaar bij de lokale horeca, in de supermarkt en in een aantal horeca-zaken.
Meer uit Middelburg
AAGTEKERKE - In de dorpskerk in Aagtekerke is Marja Geschiere-Sanderse zaterdag verrast met een koninklijke onderscheiding.
2 uur geledenARNEMUIDEN- Op het fietspad langs de Muidenweg zijn zaterdagavond een scooter en een fiets met elkaar in botsing gekomen. Door de klap kwamen zowel de bestuurder van de scooter als de fietser ten val. De politie en ambulancedienst kwamen met spoed ter plaatse. De fietser werd op de locatie van het ongeval medisch gecontroleerd. Vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig te zijn. Waardoor de scooter en fietser met elkaar in botsing kwamen is niet duidelijk.
1 dag geledenDe Zeeuwse arbeidsmarkt voor ICT'ers is nog altijd zeer krap, maar er zijn tekenen van afkoeling. In 2024 daalde het aantal vacatures licht, terwijl het aantal werkzoekende ICT'ers toenam. Toch blijven werkgevers moeite houden met het vinden van geschikte kandidaten. Dat laat UVW Zeeland weten.
1 dag geledenGRIJPSKERKE - In juni zijn de tuinen op hun allermooist en daarom houdt een groep fanatieke tuinierders deze maand de Zeeuwse Tuintweedaagse. Vrijdag 27 en zaterdag 28 juni is het open tuin bij veertien adressen in Walcheren, Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland en Zeeuws-Vlaanderen. Zo stelt Willeke Verschuur uit Grijpskerke haar nonchalante, romantische tuin open. "Als je me op mijn zestiende had gezegd dat ik later een 13.000 vierkante meter grote tuin zou hebben, dan had ik je voor gek verklaard. Maar nu is met tuinieren mijn droom uitgekomen."
1 dag geledenMIDDELBURG- De politie van basisteam Oosterscheldebekken heeft vrijdag een mes in beslag genomen nadat er bij een woning in Middelburg een conflict was uitgebroken in de huislijke sfeer. De eigenaar krijgt een bekeuring.
1 dag geledenZOUTELANDE- Op de Westkapelseweg (N288) zijn vanmorgen door onbekende oorzaak twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Eén van de twee fietsers, een vrouw, viel hierdoor met haar fiets in de sloot. De politie en ambulancedienst kwamen ter plaatse. Gelukkig bleek er niemand gewond te zijn geraakt.
1 dag geledenMIDDEBURG- De wijken Dauwendale, 't Zand en de binnenstad van Middelburg ondervinden momenteel overlast van een hinderlijke chemische geur. Deze geur werd in de nacht van vrijdag op zaterdag voor het eerst geroken op bedrijventerrein Arnestein aan de Herculesweg. De stank komt bij het bedrijf Synthomer vandaan: hier is een kleine hoeveelheid olie gelekt.
1 dag geleden