Westerscheldetunnel verwelkomt 100 miljoenste passant
BORSSELE - Op het Tolplein is Borssele is dinsdagochtend de 100 miljoenste klant van de Westerscheldetunnel gepasseerd.
Met een bloemetje en een leuke attentie werd deze klant in het zonnetje gezet door algemeen directeur Harald Schoenmakers. Honderd andere klanten kregen een kleine attentie: koffie of thee met een donut. "Bijna zeventien jaar geleden reden er voor het eerst auto's door de Westerscheldetunnel en inmiddels is er 100 miljoen keer via de tunnel van de ene kant naar de andere kant van de Westerschelde gereden", aldus Schoenmakers.
Mijlpaal
Sinds de openstelling van de Westerscheldetunnel op 14 maart 2003 werden er per etmaal ongeveer 12.000 passages geregistreerd. Al in mei 2005 werd de 10 miljoenste passant verwelkomd en in september 2012 was daar de 50 miljoenste. Nu was daar dinsdag een nieuwe mijlpaal met 100 miljoen passages. Gemiddeld zijn dat ruim 21.000 passages per dag.
Zie hieronder een overzicht van de zoveel miljoenste passages door de jaren heen:
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
1 maand geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
1 maand geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
1 maand geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
1 maand geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
1 maand geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
1 maand geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
1 maand geleden