Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Westerscheldetunnel breekt records in 2019: drukste dag, maand en jaar ooit

Westerscheldetunnel breekt records in 2019: drukste dag, maand en jaar ooit

THOLEN - De Westerscheldetunnel heeft in 2019 meerdere records gebroken. Zo had de tunnel de drukste dag, week en maand ooit. In totaal reden er dit jaar 7.746.571 voertuigen doorheen. Dit is goed voor gemiddeld 21.223 passages per dag.

Het aantal doorgangen in de Westerscheldetunnel is 2,4% gegroeid ten opzichte van 2018. De passages groeide van 7.565.315 keer in 2018 naar 7.746.571 keer in 2019. Ook werden er het afgelopen jaar een aantal records gebroken. De dag voor Hemelvaart, woensdag 29 mei, was de drukste dag ooit met 30.160 passages. De drukste week ooit was tussen 26 augustus en 1 september. In totaal reden er toen 171.470 voertuigen door de tunnel. Opmerkelijk genoeg was oktober de drukste maand met 716.353 passages.

Deze groei is volgens de organisatie een combinatie van diverse factoren. Zo zouden de economische ontwikkeling, de toename van bedrijvigheid in Zeeuwse havens, het toerisme en de verbeterde infrastructuur rondom de Westerschelde tunnel daar ten grondslag aan liggen. De tunnelroute is sinds afgelopen jaar compleet na de opening van het nieuwe knooppunt Drie Klauwen op de Sloeweg. Weggebruikers kunnen vanaf de A58 tot de Belgische grens bij Zelzate gebruikmaken van 2x2 rijstroken.

Beschikbaarheid
In principe in de Westerscheldetunnel altijd open, tenzij er een, geplande of ongeplande, tijdelijke afsluiting nodig is. In 2019 waren beide buizen van de Westerscheldetunnel 97,8% van de tijd volledig beschikbaar voor verkeer. Dat is iets hoger dan in 2018. Toen was het 97,7%.

Meer uit Tholen

Wijkagenten schrijven vijf bekeuringen uit voor rijden onder invloed van alcohol

THOLEN/ STEENBERGEN- De wijkagenten van de gemeenten Tholen en Steenbergen hebben vrijdagmiddag vijf bekeuringen uitgeschreven voor het rijden onder invloed van alcohol. Dit hebben ze zaterdagmiddag bekend gemaakt.

3 uur geleden
Eendrachtruiters Tholen vieren 80 jaar paardensport en saamhorigheid

SINT-ANNALAND - De Landelijke rijvereniging & ponyclub Eendrachtruiters Tholen bestaat in mei 80 jaar. De vereniging werd opgericht in 1946, vlak na de Tweede Wereldoorlog, een periode waarin saamhorigheid en gezamenlijke activiteiten een belangrijke rol speelden. Inmiddels zijn de Eendrachtruiters al decennialang een vertrouwd gezicht binnen de regionale paardensport. Waar het 75-jarig jubileum nog groots werd gevierd, kiezen zij er dit keer bewust voor het wat kleinschaliger te houden.

5 uur geleden
Gratis fietstocht langs vier boerenbedrijven tussen Tholen en Scherpenisse

THOLEN - ZLTO Tholen (Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie) houdt op maandag 25 mei, tweede pinksterdag, het evenement Buurten bij de Boer. Er is een fietsroute uitgestippeld van ongeveer 20 kilometer langs verschillende boerderijen. Iedereen kan meedoen, van jong tot oud. De fietstocht voert langs vier agrarische bedrijven in de omgeving tussen Tholen en Scherpenisse.

11 uur geleden
Jaarlijkse rondrit met oude tractoren trekt zaterdag weer door eiland Tholen

THOLEN - Op zaterdagochtend 23 mei klinkt weer het geronk van motoren door Tholen. Oude trekkers, glimmend opgepoetst of juist trots gedragen door jaren werk op het land, verzamelen zich voor de jaarlijkse rondrit van de Oldtimer Trekker Vereniging OTMMZ. Rond half tien staan de eerste deelnemers al klaar bij de Bergse Diepsluis voor koffie en een Zeeuwse bolus, terwijl langs de dijk langzaam een stoet van zo'n tachtig oldtimer trekkers groeit.

1 dag geleden
De Week van de Tandprotheticus: ontdek het vak achter uw glimlach

[Advertorial] - BERGEN OP ZOOM/PUTTE - Wereldwijd wordt tijdens de Week van de Tandprotheticus aandacht gevraagd voor een bijzonder beroep dat voor veel mensen van grote betekenis is, maar waarvan niet iedereen precies weet wat het inhoudt. Een mooi moment om stil te staan bij het vak van tandprotheticus. Want wat doet een tandprotheticus eigenlijk? Wanneer kunt u er terecht? En hoe wordt een kunstgebit tegenwoordig gemaakt?

1 dag geleden
Koninklijke Fanfare Accelerando viert 145-jarig jubileum met een reünie

SINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar en viert dit bijzondere jubileum met een feestelijke reünie op vrijdag 12 juni 2026. Oud-leden, leerlingen en iedereen die zich betrokken voelt bij de vereniging zijn van harte uitgenodigd om dit moment samen te beleven. Met deze hoge leeftijd is het de oudste muziekvereniging in de gemeente Tholen. Echter nog piepjong  wat betreft uitstraling, muzikaliteit en organisatietalent. Zo ook voor het de te organiseren reünie voor de honderden (oud-)muzikanten die actief zijn geweest bij onze vereniging.

2 dagen geleden
Nieuwe Thoolse Floraroute brengt natuur en historie samen in Tholen

THOLEN - De Thoolse Floraroute wordt op vrijdag 22 mei tijdens de Dag van de Biodiversiteit officieel geopend op de Landtong in Tholen, langs de Schelde-Rijnweg richting De Punt, ter hoogte van het keermiddel. De opening vindt plaats om 14.00 uur en is vrij toegankelijk voor belangstellenden.

2 dagen geleden