Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Westerlicht: een inloophuis voor mensen met kanker en hun naasten

Westerlicht: een inloophuis voor mensen met kanker en hun naasten

MIDDELBURG - Een maand geleden, op 6 april, is aan de Noordpoortstraat 5 in Middelburg het inloophuis Westerlicht van start is gegaan. Het inloophuis profileert zich als ‘een baken in onzekere tijden van kanker’.

Westerlicht is een inloophuis voor mensen met kanker, hun naasten en hun nabestaanden. Op deze plek is iedereen welkom op woensdag en vrijdagmiddag, voor een goed of leuk gesprek, onder het genot van een kopje koffie of thee. De deskundige vrijwilligers van Westerlicht weten wat kanker met je doet. Ze weten hoe fijn het is om je verhaal te kunnen delen. Daarom staan ze voor iedereen klaar. Met een kop koffie, kennis en met verschillende activiteiten. Yoga, schilderen, wandelen: ze bedenken allerlei plannen, maar ze staan bovenal open voor ieders behoeften. Mensen die liever een gesprek onder vier ogen voeren worden ook niet vergeten. Zij kunnen een afspraak maken met een van de veertien vrijwilligers van de stichting.

In de eerste maand van het bestaan is gebleken dat het inloophuis voorziet in een behoefte. Er is veel aanloop. Westerlicht heeft geen winstoogmerk. De stichting opereert zelfstandig. Er is wel steun, van partijen als de Rabobank. Volgens vrijwilliger Cees Verhage komen er op termijn meer inloophuizen in Zeeland. Die worden later via een videoverbinding aan elkaar gekoppeld, zodat er ook gezamenlijke sessies kunnen worden georganiseerd, rondom bepaalde thema’s.

Meer informatie is te vinden op https://www.westerlicht.eu.

Meer uit Middelburg

Queer Cheer in De Spot in Middelburg viert queer-community

MIDDELBURG - Op zaterdag 6 september organiseert Vleeshal in samenwerking met poppodium De Spot een nieuwe editie van het jaarlijkse queer-feest Queer Cheer in Middelburg. 

1 uur geleden
Onderzoek naar kansen voor Zeeuws bedrijfsleven bij bouw kerncentrales

MIDDELBURG - De provincie Zeeland laat, in samenwerking met Economische Impuls Zeeland en werkgeversorganisatie VNO-NCW Zeeland, onderzoek doen naar de kansen die de mogelijke bouw van kerncentrales bieden voor Zeeuwse bedrijven. Het onderzoek duurt een halfjaar.

2 uur geleden
Geniet van zomeravond met ‘Grease’ in openluchtbios bij Badhotel Domburg

DOMBURG - Domburg Events houdt vrijdagavond (5 september) een filmvoorstelling in de openlucht van de bioscoopkraker Grease. De gratis toegankelijke buitencinema is te vinden op het grasveld voor het Badhotel in Domburg. Naast kijken mogen de bezoekers ook (luidkeels) meezingen.

2 uur geleden
Lezersfoto van de week: ‘Middelburg Bananenstad’

MIDDELBURG - 'Bananen kweken in het centrum van Middelburg. Hondje Rolo wacht het rustig af', vertelt Martin Waddington bij deze foto die hij instuurde voor de Middelburgse & Veerse Bode. Het is de lezersfoto van de week geworden.

16 uur geleden
Hugo de Jonge officieel geïnstalleerd als commissaris van de koning in Zeeland

MIDDELBURG - Hugo de Jonge is woensdagmiddag officieel geïnstalleerd als commissaris van de koning in Zeeland.

1 dag geleden
AM Kustloop Vrouwenpolder maakt zich op voor de 17e editie

VROUWENPOLDER - Op zaterdag 6 september kleurt Vrouwenpolder opnieuw sportief, wanneer de 17e editie van de AM Kustloop van start gaat. Wat ooit begon als een kleinschalige voorbereiding op de Kustmarathon, is inmiddels uitgegroeid tot een vaste waarde op de Zeeuwse hardloop- en wandelkalender. Met zo'n 1.500 deelnemers - tweederde hardlopers en eenderde wandelaars - is de Kustloop uitgegroeid tot een geliefd evenement voor sportliefhebbers uit de regio en ver daarbuiten.

1 dag geleden
Nieuwe documentaire ‘De Chanoekia’ in première bij Film by the Sea

MIDDELBURG - Bij filmfestival Film by the Sea gaat eind deze maand de documentaire 'De Chanoekia' in première. Deze film vertelt over de zoektocht van regisseur Frank Herrebout naar de herkomst van een oude joodse kandelaar die in zijn bezit komt. Het speuren brengt hem onder meer in Middelburg, waar zijn oma woonde. In haar huis aan de Punt had de chanoekia jarenlang een prominente plek voor het raam. 

2 dagen geleden