West Ham bezorgt Chelsea tweede nederlaag van het seizoen
LONDEN (ANP) - Chelsea moet vrezen de koppositie in de Engelse Premier League kwijt te raken. De ploeg van coach Thomas Tuchel verloor bij stadgenoot West Ham met 3-2. Het was de tweede nederlaag van het seizoen.
Dat biedt kans voor Manchester City en Liverpool om de koploper te passeren. Het duel werd beslist door een wellicht onbedoeld schot van Arthur Masuaku, dat doelman Edouard Mendy in de 88e minuut verraste.
Chelsea, met Hakim Ziyech in de basis, leidde bij rust nog met 2-1. Thiago Silva had de bezoekers uit een corner van Mason Mount op voorsprong gekopt. Manuel Lanzini benutte in de 40e minuut een strafschop nadat Mendy een overtreding had gemaakt op Jarrod Bowen: 1-1. Net voor het rustsignaal zette Mount Chelsea opnieuw op voorsprong. De voormalig Vitessenaar nam de bal uit een voorzet van Ziyech in een keer op de schoen.
In de 56e minuut maakte Bowen gelijk. Ziyech werd gewisseld, waarna in de slotfase Masuaku het duel met een dwarrelbal besliste.
Manchester City heeft 1 punt achterstand en gaat op bezoek bij Watford. Liverpool, op 2 punten, neemt het op tegen Wolverhampton, eveneens uit.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
21 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
22 minuten geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.
1 uur geledenDALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
6 uur geledenCANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
16 uur geleden