
West-Brabantse gemeenten en Tholen willen met online talkshow ondernemers wapenen tegen cybercrime
THOLEN - Zeven West-Brabantse gemeenten en Tholen willen ondernemers helpen om zich beter te wapenen tegen de gevaren van cybercrime. Bergen op Zoom, Halderberge, Moerdijk, Roosendaal, Rucphen, Steenbergen, Tholen en Woensdrecht organiseren samen met het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid en het Platform Veilig Ondernemen Brabant-Zeeland op 27 september van 19.30 – 20.30 uur een online talkshow over digitale (on)veiligheid.
Tijdens de talkshow gaat Kees van der Spek in gesprek met zijn tafelgasten over cybercriminaliteit in het bedrijfsleven. Is het daadwerkelijk zo’n groot (groeiend) probleem? Hoe word je (onbedoeld) slachtoffer en had dit voorkomen kunnen worden? Een inbreker wordt door de politie gezocht en door het Openbaar Ministerie berecht, hoe zit dit met een cybercrimineel? Deze vragen passeren de revue. Maar er is natuurlijk ook ruimte om vragen te stellen.
“Ontzettend naïef”
“Absoluut geen luxe deze talkshow”, benadrukt Steven Adriaansen, burgemeester van Woensdrecht en portefeuillehouder ondermijning. Het is namelijk noodzakelijk dat ook ondernemers in West-Brabant alles doen om te zorgen dat ze geen slachtoffer worden van cybercrime. “Voor veel ondernemers is het nog steeds een soort ‘ver van m’n bedshow’, ze denken dat het hen niet kan overkomen”, legt Adriaansen uit. “Uit cijfers van de politie blijkt dat er een forse toename is van cybercrime. In het district Zeeland-West-Brabant zijn er in juli 2021 maar liefst 344 registraties gedaan met een totaal schadebedrag van ruim 1,6 miljoen euro. En een derde van de kleine bedrijven was afgelopen jaar slachtoffer van een datalek. Ontzettend naïef dus om te denken dat het jouw bedrijf niet kan overkomen. Daar moet je je als ondernemer tegen wapenen. Tijdens deze talkshow vertellen we over de risico’s en wat je als ondernemer zelf kunt doen om je weerbaarheid te vergroten.”
Wie zitten er aan tafel?
De talkshow wordt gepresenteerd door Kees van der Spek, journalist, regisseur en programmamaker. Hij is bekend van tv-programma’s als Kees van der Spek Ontmaskert en Kees van der Spek Oplichters Aangepakt.
Tafelgasten zijn:
• Maria Genova. Journalist voor verschillende kranten en tijdschriften en auteur van
onder andere het boek ‘Komt een vrouw bij de h@cker’. Maria is een expert op het gebied van moeilijke digitale vraagstukken van deze tijd, zoals online privacy, fraude en gegevensbescherming.
• Marloes Kolthof, directeur van Fraudehelpdesk
• Xander Koppelmans, ondernemer en slachtoffer van cybercrime. Zijn servers
werden gehackt, een dramatisch keerpunt in zijn leven.
• Sophie Willemse, specialist cybercrime bij de politie.
Aart-Jan Moerkerke, burgemeester van Moerdijk, verzorgt de opening.
Aanmelden
Belangstellenden kunnen zich aanmelden en als ze willen vooraf hier vragen insturen. Een aantal dagen voor de talkshow ontvangen zij een link naar de livestream.
Meer uit Tholen
THOLEN - Charel Wolvekamp en Marlies Draaijer organiseren voor de vijfde keer het Thools Bierfestival. Bezoekers kunnen op zaterdag 4 oktober in de Gasthuiskapel van Tholen genieten van tientallen bieren, livemuziek en eten.
2 uur geledenTHOLEN - Het is weer tijd voor de Thoolse fietstocht. Fietsers van alle leeftijden kunnen op vrijdag 19 september kiezen uit verschillende routes en startlocaties. Deelname is helemaal gratis.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De 20e editie van de Voetbalschool Sint Philipsland is volledig volgeboekt. Afgelopen woensdag schreven meer dan 100 kinderen zich in binnen slechts vijf uur, een nieuw record voor het driedaagse voetbalevenement.
1 dag geledenANNA JACOBAPOLDER - Op de begraafplaats Langeweg in Anna Jacobapolder wordt vrijdagmiddag een eerbetoon gebracht aan verzetsheld Piet Avontuur. Hij overleed samen met andere slachtoffer tijdens een Duitse aanval in 1945. Doedelzakband Deep Respect Pipes & Drums verzorgt daarbij de muziek. Ook burgemeester Marleen Sijbers zal aanwezig zijn.
2 dagen geledenZEELAND - Het gaat vanmiddag en vanavond hard waaien in Zeeland. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor zware windstoten langs de kust. Er kunnen windstoten van 80 tot 90 kilometer per uur voorkomen. De waarschuwing geldt van 13.00 tot 22.00 uur.
3 dagen geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - In het Holland Huis van Scherpenisse werd vrijdagavond Open Monumentendag officieel geopend. De openingshandeling werd verricht door wethouder Hilde Moerland, waarna gildebroeder Peter Suurland vertelde over het eeuwenoude Cloveniersgilde. Bezoekers konden bovendien een expositie bekijken over de rijke geschiedenis van dit gilde.
3 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda van Dijke van Meubelstoffeerderij Jolanda van Dijke in Sint-Maartensdijk.
4 dagen geleden