Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wespenseizoen vroeg van start

Wespenseizoen vroeg van start

‘s-GRAVENPOLDER - Het wespenseizoen is dit jaar eerder begonnen door de zachte winter. Het team van Traas Ongediertebestrijding zit klaar bij de wespentelefoon voor meldingen over wespennesten.

Jonge wespenkoninginnen zijn de enige die de winter overleven”, weet Peter Traas. “Zij vliegen uit en bouwen een eigen nest. Van hout dat tot pulp vermaald wordt, bouwt de koningin een papier-maché huisje. Dit doet zij helemaal alleen. Als haar eerste eitjes larfjes worden, verzorgt ze die totdat ze verpopt zijn. Daarna nemen die het werk van de koningin over. Vanaf dan komt de koningin niet meer uit het nest en legt alleen nog maar eitjes. Dat nest groeit tot het formaat van een voetbal.”

Een nest kan uitgroeien tot een populatie van zo’n 5.000 wespen, aldus Traas. “Dat kan een hoop overlast veroorzaken, maar heeft het beestje ook nut voor de mens? Jazeker! De wesp is een echte vleeseter en kan wel tot 1000 muggen per dag verwerken. Daarnaast helpen ze bijvoorbeeld mee bij het bestuiven van planten en het opruimen van kadavers. Wanneer u geen overlast van de wespen heeft, is het advies is om de nesten te laten hangen.”

Toch kan een wesp gevaarlijk zijn voor de volksgezondheid. Van de steken kunnen mensen doodziek worden. “Momenteel krijgen we veel meldingen van nesten. Later, rond augustus, zien we de hinderlijke toename. De meeste mensen worden gestoken in de buurt van voedsel. Dit heeft alles te maken met het feit dat de jonge koninginnen uitgevlogen zijn en de verzorgende wespen verslaafd zijn geraakt aan de zoete afscheiding van de larven. Zij gaan op zoek naar zoetstoffen. Dat is de reden dat ze ineens op ons voedsel afkomen. Een goede oplossing hiervoor is de wespenvanger.”

Wie overlast heeft door wespen kan de wespenlijn bellen, via 088-2212130 of kijk op traaswesp.nl.

Meer uit Beveland

Traumahelikopter landt op schoolplein in ’s-Heer Hendrikskinderen

's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Een traumahelikopter is vrijdagavond geland op het schoolplein in 's-Heer Hendrikskinderen in verband met een medische noodsituatie op het aanliggende Plein. De toestand van het slachtoffer is onbekend.

21 uur geleden
Op de werkvloer bij preventieassistente Kiki Langendoen en mondhygiëniste Romy Rottier

Verwijspraktijk Zeeland is sinds begin februari actief in het hart van Goes. De praktijk is opgericht door Alexander Verhelst - gespecialiseerd in parodontologie, implantologie en slaapstoornissen, en zijn vrouw Marjolein van Ulsen, tandarts-pedodontoloog. Inmiddels is het uitgegroeid tot een regionaal centrum voor gespecialiseerde mondzorg. Patiënten komen hier op verwijzing van hun eigen tandarts of mondhygiënist terecht voor behandelingen die in reguliere praktijken niet mogelijk zijn.

21 uur geleden
Nieuw artikel

GOES - Wat ooit begon als een uit de hand gelopen hobby, is uitgegroeid tot een sfeervolle en kleinschalige antiekmarkt met karakter. De Antiekmarkt Oude Stijl vindt plaats op vrijdag 11 juli van 9.00 tot 17.00 uur op het historische Bleekveld in Goes. Een plek waar liefhebbers van antiek en curiosa elkaar ontmoeten te midden van authentieke vondsten en nostalgische sfeer.

1 dag geleden
Balansstraat bewijst zich: Goes zet programma voort

GOES - Het college van Goes wil het succesvolle programma Balansstraat voortzetten in 2025 en 2026. De Balansstraat helpt 65-plussers en chronisch zieken om hun balans te verbeteren en zo het risico op vallen te verkleinen. In totaal stelt de gemeente voor de komende twee jaar 240.000 euro beschikbaar.

2 dagen geleden
Eerste lichting studenten Participatielab De Betho ontvangt diploma

GOES - De eerste vijftien studenten van het Participatielab bij sociaal werkbedrijf De Betho in Goes hebben hun mbo-diploma niveau 1 in ontvangst genomen. De officiële uitreiking markeerde het einde van een traject waarin werken en leren centraal stonden. Tijdens de ceremonie sprak André van der Reest, voorzitter van het Dagelijks Bestuur van De Betho, zijn waardering uit: "Dit is een moment vol erkenning, verbinding en trots. Studenten én medewerkers hebben een uitzonderlijke prestatie geleverd."

2 dagen geleden
Sacha strijdt om titel Miss Universe Netherlands

GOES - Sacha Welleman (26) uit Goes werd eeerder dit jaar verkozen tot Miss Universe Zeeland en vertegenwoordigt sindsdien Zeeland in het landelijke Miss Universe Netherlands-traject. 

2 dagen geleden
Oogstfeest Wolphaartsdijk: voor en door het dorp

WOLPHAARTSDIJK - Op zaterdag 12 juli vindt de nieuwe editie van het Oogstfeest Wolphaartsdijk plaats. Aanleiding voor het oogstfeest is het oogsten van gerst. Sebastiaan Poppe, lid van de organisatie, vertelt dat het veel meer is dan dat: "Het is echt een dag voor en door het hele dorp."

3 dagen geleden